شما نمی خواهد جلوتر در زندگی با حرکت تند و سریع خودخواه، تحقیقات جدید نشان می دهد

تورنتو — بعضی ها دوست دارند موعظه کنند که چون زندگی سخت است، باید خودمان را سخت بگیریم تا جلو برویم.

اما با توجه به یک جفت از مطالعات 14 ساله، حرکت تند و سریع به شما کمک نمی کند که در کسب و کار و یا حرفه ای خود را جلوتر.

مقاله ای که روز دوشنبه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، نتایج دو مطالعه طولی را آشکار کرد که ردیابی می کرد که آیا افراد ناخوشایند در واقع «در متن سازمان کاری خود» به قدرت بیشتری دست یافته اند یا نه.

این مقاله که توسط محققان دانشکده کسب و کار هاس در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده بود، دو مطالعه را ترکیب کرد که شخصیت های افراد را در مقطع کارشناسی ارزیابی کرده بودند، یا دانشجویان درجه یک که در رشته کسب و کار تحصیل می کردند، در سراسر سه دانشگاه مختلف. اولین مطالعه نزدیک به ۵۰۰ نفر را مورد ارزیابی قرار داد.

بیش از یک دهه بعد همین افراد ردیابی و پیگیری شدند تا ببینند آیا افراد مخالف در رشته انتخاب شده خود موفق شده اند یا خیر.

در یک بیانیه مطبوعاتی در این تحقیق آمده است: «در سراسر هیئت مدیره، کسانی را پیدا کردند که صفات شخصیتی خودخواه، فریبنده و پرخاشگر دارند، بیشتر از کسانی که سخاوتمندانه، قابل اعتماد و به طور کلی خوب بودند، به قدرت دست نیافتند.»

این به این معنا نیست که هیچ که به موقعیت قدرت می رسد یک عوضی نیست، بدیهی است. هممون اون رئيس رو داشتيم

برکلی هاس پروفسور کامرون اندرسون، یکی از نویسندگان مشترک این مقاله در این بیانیه مطبوعاتی گفت: «خبر بد در اینجا این است که سازمان ها افراد مخالف را به همان اندازه افراد موافق مسئول قرار می دهند.»

مطالعه به سادگی نشان می دهد که jerks و مردم خوب به دست آوردن قدرت در نرخ برابر، به جای jerks داشتن یک پا تا.

ارعاب برای زیردستان خود را، به نظر می رسد، تنها می تواند شما را تا کنون.

صفت شخصیتی که بیشتر به افرادی که در زندگی موفق می شوند کمک می کرد، برون گرا بودن بود– توانایی اجتماعی کردن قدرت پیش بینی شده ای که در آن بی رحمی نمی کرد.

بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی، اندرسون مدتی است که به این مفهوم علاقه مند شده است که آیا واقعاً دنیای سگ خوار سگ است یا نه. این سوال که آیا یک فرد وحشتناک کمک می کند تا شما را در کسب و کار موفق مهم است، چرا که یک مدیر عامل حرکت تند و سریع با قدرت بیش از بسیاری از مردم قادر به آسیب رساندن به زندگی بیشتر از حرکت تند و سریع به طور متوسط است.

در این بیانیه مطبوعاتی اشاره شده است: «تحقیقات کافی نشان داده است که حرکات تند و سریع در موقعیت های قدرت سوء استفاده می کنند، منافع شخصی خود را در اولویت قرار می دهند، فرهنگ های فاسد ایجاد می کنند و در نهایت باعث شکست سازمان های خود می شوند.» “آنها همچنین به عنوان مدل های نقش سمی برای جامعه در بزرگ خدمت می کنند.”

برای اندازه گیری اختلاف نظر، شرکت کنندگان در آزمون شخصیت بیگ پنج موجودی شرکت کردند، آزمونی که در آن شرکت کنندگان توافق خود را با اظهارات (به عنوان مانند “من یک شخصیت قاطع”) در مقیاس به شدت مخالف نرخ گذاری می کنند. این آزمون که توسط آزمایشگاه شخصیت برکلی طراحی شده است، «باز بودن در برابر تجربه، وجدان، برون گرایی، روان رنجوری و توافق پذیری» را اندازه گیری می کند.

برخی از شرکت کنندگان نیز در زمان ارزیابی شخصیت دوم، موجودی شخصیت NEO تجدید نظر شده است.

محققان در این بیانیه مطبوعاتی گفتند: «افراد مخالف تمایل دارند با دیگران خصمانه و توهین آمیز باشند، دیگران را به خاطر منافع خود فریب دهند و دستکاری کنند و نگرانی ها یا رفاه دیگران را نادیده بگیرند.»

برای اندازه گیری قدرتی که یک فرد در زندگی حرفه ای خود تعهد کرده بود، از شرکت کنندگان خواسته شد تا با پاسخ دادن به تعدادی از سوالات، نفوذ خود را در محل کار امتیاز دهند. شرکت کنندگان در مقیاس یک (به شدت موافق) به هفت (به شدت مخالف) پاسخ می دادند. پرسش ها شامل چیزهایی مانند «من بر تصمیمات مهم نفوذ دارم»، «من می توانم دیگران را وادار کنم که به آنچه می گویم گوش دهند»، «من می توانم زیردستان را مجازات یا پاداش بدهم» یا «ایده ها و نظراتم اغلب نادیده گرفته می شوند» در میان دیگران.

در مطالعه دوم از همديگان نيز خواسته شد تا به همين پرسش ها در مورد شرکت کننده در مطالعه مورد نظر پاسخ دهند تا نگاه خارجی به قدرت خود در داخل سازمان به دست آيند.

پرسش های دیگر چگونگی درک شرکت کننده در محل کار، اینکه چقدر همدلانه و صلاحیت آنها هستند را ارزیابی کردند.

پس چرا عوضي ها با پا گذاشتن روي بقيه جلو نتونن برن؟

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو