این واقعیت است که آب و هوا گرم است سخت است برای انسان به واقع تجربه دست اول و ما قطعا نمی توانید ببینید کربن در هوا با چشم خود ما. برای بسیاری از ما تغییر آب و هوا به خودی خود آشکار و زندگی ما تاثیر می گذارد از طریق موج گرما در, طوفان و آتش سوزی و سیل و خشکسالی.

اما این به این معنا نیست که همه رویدادهای شدید آب و هوا ساخته شده قوی تر یا بیشتر. نقش تغییرات آب و هوایی در مقایسه با سایر رانندگان افراط – آیا تنوع طبیعی در سیستم آب و هوا و یا انسان ساخته شده رانندگان مانند جنگل زدایی – به شدت بستگی به نوع شدید رویداد و بخشی از جهان و فصل آنها اتفاق می افتد.

اسناد دانشمندان مثل من با هدف تعیین اینکه آیا و تا چه حد انسان ناشی از تغییر آب و هوا تغییر می دهد احتمال و شدت حوادث آب و هوایی شدید. در برخی موارد مانند امواج گرما در تابستان آن را به یک بازی واقعی-changer. اروپا موج گرما در جولای سال 2019 به عنوان مثال ساخته شده بود تا 100 برابر بیشتر احتمال دارد به علت تغییر آب و هوا. در موارد دیگر تجزیه و تحلیل نشان می دهد که نقش تغییرات آب و هوایی بسیار کوچک بود – برای مثال اخیر خشکسالی در برزیل عمدتا رانده شده توسط عوامل دیگر.

و در برخی از موارد ما نمی دانیم یا به این دلیل که اطلاعات و ابزار ما در حال حاضر نیست به اندازه کافی پیچیده برای تعیین کمیت نقش تغییرات آب و هوایی – به عنوان مورد برای خشکسالی در شرق آفریقا – و یا اینکه بدون مطالعه انجام شده است. این مورد برای بسیاری از رویدادهای شدید آب و هوا اتفاق می افتد در سراسر جهان به دلیل انتساب مطالعات هنوز هم نسبتا نادر و به شدت اریب نسبت به حوادث اتفاق می افتد در جهان توسعه یافته است.

وب سایت کربن مختصر منتشر شده است و فقط یک به روز رسانی آن نقشه از تمام اسناد مطالعاتی که در نگاه تاثیر تغییر آب و هوا در رویدادهای شدید آب و هوا در سراسر جهان. در حال حاضر این نقشه هنوز هم نشان می دهد سنگین تعصب نسبت حوادث در اروپا و آمریکای شمالی و استرالیا و همچنین نسبت به موج گرما. اما با هر به روز رسانی آن را در حال تبدیل شدن بیشتر و جامع تر به عنوان علم تکامل می یابد و شامل متنوع تر مجموعه ای از وقایع است.

علم در چرخه اخبار

آخرین به روز رسانی شامل, برای اولین بار, سریع اسناد مطالعات – کسانی که انجام می شود در طول و یا بلافاصله پس از آب و رویداد. در دسامبر 2015 من درگیر شد و در یکی از این مطالعات که در بر داشت که تغییر آب و هوا تا به حال ساخته شده در مقیاس بزرگ جاری شدن سیل پس از طوفان دزموند حدود 40 درصد بیشتر احتمال دارد. بیشتر مطالعه اخیر نگاه طوفان گرمسیری Imelda که خیس تگزاس در ماه سپتامبر سال 2019 و نشان داد که بارندگی افزایش یافته بود تقریبا سه برابر تغییرات آب و هوا.

این نوع از مطالعات مهم هستند چرا که آنها ارائه شواهد علمی در حالی که این رویداد هنوز هم در اخبار و هر کس هنوز هم توجه – نه ماه بعد پس از دانشگاهی نظیر فرایند بررسی.

اما این نیز این مطالعات تا حدودی بحث برانگیز چرا که آنها از طریق داوری مقالات قبل از انتشار. به کمک این آدرس سریع مجوز استفاده از مطالعات کارشناسی, روش, را, اطلاعات در دسترس عموم و به طور منظم ارسال به داوری مقالات مجلات پس از این واقعیت است. از جمله پس از آن مطالعات علمی نشان داده که سریع مطالعات بر روی دزموند سیل در پاریس و مدیترانه heatwave از سال 2017 آزمون زمان ایستاده بود. گنجاندن سریع اسناد مطالعات در کربن مختصر نقشه نشان دهنده رشد پذیرش این روش.

40C در بوردو اوت سال 2017. کارولین بلومبرگ

اسناد مطالعات می تواند بیش از حد محافظه کار

این شاخه از علم باقی مانده است نسبتا جدید و دور از کامل است. اسناد مطالعات سریع و سنتی به طور یکسان شده اند مورد انتقاد برخی از دانشمندان برای اینکه بیش از حد محافظه کار و کم بها دادن به نقش تغییر آب و هوا. آنها همچنین متهم بودن به اندازه کافی احتیاط در ارتباط با عدم اطمینان و در نتیجه اغراق تاثیر سوزاندن سوخت های فسیلی در حوادث آب و هوایی شدید.

زمینه ای هر دو استدلال این واقعیت است که مدل های آب و هوایی مورد نیاز برای اسناد مطالعات اغلب نه به عنوان خوب به عنوان یکی خواهد بود. در واقع در سال های اخیر مطالعات و همکاران من در بر داشت که در مدل های آب و هوایی دست کم گرفت افزایش گرما افراط در اروپا و استرالیا. مشاهده درجه حرارت – است که آنچه اتفاق می افتد در دنیای واقعی – افزایش دو برابر درجه حرارت پیش بینی شده توسط مدل ،

اگر مدل را نشان نمی کامل شدن کره زمین دیده می شود در دنیای واقعی و سپس اسناد مطالعات تنها می تواند به محافظه کار و مسلما بیش از حد محافظه کار تخمین می زند از نقش تغییرات آب و هوایی.

به طور کلی در حالی که مدل های آب و هوایی بسیار خوب در نمایندگی چگونه افزایش گازهای گلخانه ای تاثیر درجه حرارت متوسط آنها کمتر خوب در نمایندگی های محلی بیشتر حوادث شدید. اسناد مطالعات ما باقی می ماند بهترین (و تنها) ابزار برای درک تاثیر تغییرات آب و هوا در آب و هوای شدید و در زندگی روزانه ما است. آنها نقش کلیدی در کمک به تصمیم گیرندگان طرح برای و یا جلوگیری از یک آینده که در آن حوادث آب و هوایی شدید به احتمال زیاد و شدید به علت گرم شدن کره زمین. این درست است به خصوص اگر نقش تغییرات آب و هوایی است که به سرعت در حال ارزیابی و در کنار عوامل مؤثر در آسیب پذیری و قرار گرفتن در معرض.

اسناد مطالعات نیز واقعا مهم در آب و هوا علم آنها به عنوان پل شکاف بین مشاهدات و مدل بینی. آنها تست مدل های آب و هوایی در یک دنیای واقعی زمینه اجازه می دهد دانشمندان برای درک بهتر که در آن آنها می توانند اعتماد به نفس بیشتری در بینی خود را و که در آن مدل پیشرفت های مورد نیاز قبل از اینکه پیش بینی می شود استفاده می شود برای تصمیم گیری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de