یمن با آتش بس است که در اولین گام در جاده ای طولانی به صلح

که امید به نظر می رسد این هفته که اصلی رزمندگان در یمن فقیرترین کشور عربی گذاشته سند چشم انداز خود را از این مسیر به سوی صلح است.

عربستان سعودی روز چهارشنبه اعلام کرد یک طرفه آتش بس اجازه می دهد تا برای مذاکرات و جلوگیری از گسترش coronavirus. تقریبا به طور همزمان شورشیان حوثی که کنترل پایتخت یمن پرده برداری خود را در هشت صفحه طرح صلح. سازمان ملل متحد است که مبارزه برای سال سرکوب داعش خشونت امیدوار به تشکیل مذاکرات بین آنها به عنوان اوایل هفته آینده.

این همه برای تلفن های موبایل مانند پیشرفت اما تحلیلگران و دیپلمات ها که در مسیر یمن گفت: فاصله بین طرف متخاصم’ مواضع و موانع است که نیاز به پاک شود آنقدر بزرگ است که این حرکت جدید بودند — در بهترین حالت — افتتاح می گیرید gambits.

جنگ تولید شده نا معلوم درد و رنج بشر از عربستان بمباران و blockading از یمن آغاز شد و در سال 2015. ده هزار نفر از مردم کشته شده اند و شهرهای نابود شده اند و فقر گسترش یافته است و بیماری هایی مانند وبا ثابت کرده اند که سخت به ضرب و شتم چرا که این کشور سیستم پزشکی برچیده شده است و بسیاری از مردم کمبود آب تمیز.

که واقعیت را ترک یمن را از 30 میلیون نفر خطرناکی آسیب پذیر باید coronavirus را نگه دارید, اگر چه به عنوان پنج شنبه, یمن به حال هنوز به تایید یک مورد از COVID-19 بیماری این ویروس باعث می شود.

عربستان اعلام آتش بس در آمد پنج سال پس از پادشاهی و تعدادی از متحدان عرب آن راه اندازی یک مداخله نظامی در یمن به تلاش برای عقب راندن داعش که در تراز وسط قرار دارد با ایران و عربستان سعودی در منطقه ای رقیب. حوثیها به حال هجوم به یمن سرمایه سانا و فرستاده دولت به تبعید.

در حال حاضر عربستان سعودی باید دلایل بسیاری به دنبال راهی برای خروج از آگاهان گفت. این جنگ هزینه های فوق العاده ای بوده و در زمانی که پادشاهی را عملا حاکم تاج شاهزاده محمد بن سلمان می خواهد به فشار از طریق گران تلاش برای تنوع بخشیدن به اقتصاد عربستان.

اخیرا در سراسر جهان کاهش تقاضا برای نفت به دلیل coronavirus مستندات و جنگ قیمت بین عربستان سعودی و روسیه را تشدید کرده است به گونه های مالی, کاهش قیمت نفت به کمتر از نیمی از آنچه پادشاهی نیاز به تعادل بودجه خود را.

عربستان سعودی به مدت طولانی مواجه شده بین المللی سرزنش برای کمک انسان دوستانه به یمن و سقوط انتقاد که احتمالا تشدید اگر بسیاری از یمنی آغاز شده و در حال مرگ از COVID-19.

اما پادشاهی ممکن است در گیر با یک دشمن که ترجیح میدهد برای ادامه جنگ. در عرض چند ساعت از آتش بس شروع از ظهر پنج شنبه وجود دارد گزارش از نقض.

عربستان سعودی گفته بود که داعش در پیش است که آتش بس اعلام شد, در آینده, به گفته یک دیپلمات با آگاهی از ارز. اما رهبران حوثی هنوز به موضوع پاسخ رسمی به این ابتکار.

در یک تماس تلفنی محمد Bukhaiti ارشد حوثی رهبر را رد کرد عربستان اعلام به عنوان “بیشتر از ادامه جنگ بیش از یک آتش بس.”

“عربستان سعودی است که بسیج آن هوایی و نیروی دریایی و نیروهای مسلح برای ادامه blockading یمن است که به مراتب تاثیر بیشتری نسبت به تداوم بمباران هوایی,” او گفت:.

یکی دیگر از مقامات ارشد حوثی رسمی محمد علی حوثی ها منتشر شده که این گروه صلح خود را پیشنهاد. آن را شامل در میان چیزهای دیگر, پایان عربستان محاصره بازگشایی یمن فرودگاه دراز مدت عربستان تعهدات مالی به یمن را بازسازی و مذاکرات مستقیم بین عربستان و یمن در مورد آینده سیاسی یمن نقش — با لینک مستقیم ذکر است از دولت یمن.

آن خواسته نشان داد که پس از ایستادن در برابر جهان عرب ثروتمندترین کشور و نگه داشتن پایتخت یمن را برای پنج سال حوثیها بودند در هیچ خلقی به ارائه امتیازات تحلیلگران گفت.

“عربستان سعودی در حال تلاش برای تکان دادن از جنگ و داعش در حال گرفتن آنها توسط گردن” گفت: Abdulghani Al-Iryani محقق ارشد در Sana مرکز مطالعات استراتژیک.

این کشور موقعیت توسط تقویت دستاوردهای نظامی در ماه های اخیر در برابر پادشاهی یمن متحدان کلیدی در استان مرکزی شد.

“تنها چیزی که آنها در حال مبارزه است” Al-Iryani گفت: از ظهر “و آنها در حال رفتن به رها کردن این راحت زمین بدون یک توافق جامع.”

دیگر تحلیلگران مطرح شده مسائل دیگر است که می تواند بر موفقیت عربستان آتش بس. برای کسی که دیگری را افتخار آن ناشناخته باقی می ماند.

“این است که یک طرفه و پس از آن چیزی است که روشن نیست که حوثی ها واکنش است و نه چقدر خرید وجود دارد که از این کشور در مبارزه با داعش بر روی زمین” گفت: آوریل Longley کوچه معاون مدیر برنامه های خاورمیانه و شمال آفریقا در گروه بین المللی بحران. “دیگر یمنی در هیئت مدیره با این؟”

تعدادی از رهبران در ایران شناخته شده بین المللی تاکید کرد و گفت: که آنها به حمایت از آتش بس و یمن و رئیس جمهور Abdu Rabbu منصور هادی گزارش را به نام نیروهای وفادار به توقف جنگ. اما هادی و بسیاری از وزرای خود را در تبعید در عربستان سعودی و باید کنترل کمی بیش از مبارزان بر روی زمین در خانه.

اگر طرفین تصمیم به شرکت در مذاکرات خواهد بود که انجام شده از طریق تلفن و کامپیوتر linkups سازمان ملل متحد گذاشته شده دیپلماتیک زمینه را از طریق ماه از بحث و گفتگو با هر دو طرف است. اما آیا آنها می تواند به دور از روشن است.

“اجرای یک آتش بس است بدون توجه به کوچک و آزمون برای اولین بار از این است که رفتن به اینکه احزاب نشان می دهد تا برای این جلسه مجازی,” کوچه گفت.

حتی اگر آنها, آتش بس بعید است به تحمل مگر اینکه آن را به یک روند بزرگتر با هدف پرداختن به بسیاری از مسائل است که باید نگه داشته یمنی مبارزه با.

“بدون یک روند سیاسی undergirding آتش بس بدون یک راه و بدون بسیار ملموس اقتصادی و بشردوستانه اعتماد سازی اقدامات آتش بس را نمی توان با دوام” کوچه گفت.

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im