اقتصاد جهان ممکن است کوچک به دلیل جدید کروناویروس: OECD

پاریس — جهانی آژانس می گوید گسترش ویروس جدید می تواند اقتصاد جهانی کوچک این سه ماهه برای اولین بار پس از بحران مالی بین المللی بیش از یک دهه پیش.

در یک گزارش ویژه در مورد تاثیر ویروس, سازمان همکاری اقتصادی و توسعه روز دوشنبه گفت که اقتصاد جهان هنوز هم انتظار می رود به رشد به طور کلی این سال و ارتجاعی در سال آینده.

اما OECD کاهش پیش بینی های خود برای رشد اقتصاد جهانی در سال 2020 با نیم درصد به 2.4% – و گفت: این رقم می تواند به عنوان کم به 1.5% اگر ویروس طول می کشد طولانی و به طور گسترده ای گسترش می یابد.

در علاوه بر این به “قابل توجه درد و رنج انسان” ویروس های فرفورژه با بیش از 3000 مرگ و میر در سراسر جهان, سازمان همکاری اقتصادی و توسعه گفت: “”اقتصادی جهانی چشم انداز باقی می ماند و اندک و بسیار نامشخص است.”

آخرین باری جهان رشد اقتصادی در سه ماهه, در سه ماهه اساس بود که در پایان سال 2008 زمانی که یک شوک به بخش مالی ناشی از آشفتگی برای کسب و کار در سراسر جهان و اخراج های دسته جمعی. در یک سال پایه, آن, آخرین, افت در سال 2009.

OECD گفت: چین کاهش تولید ضربه آسیا بسیار سخت است اما همچنین شرکت در سراسر جهان بستگی دارد که محصولات خود را.

این خواست دولت به اقدام سریع برای جلوگیری از سرایت و بازگرداندن اعتماد مصرف کننده.

پاریس-بر اساس OECD که توصیه اقتصادهای توسعه یافته در سیاست گفت: تاثیر این ویروس بسیار بالاتر از گذشته به دلیل شیوع بیماری “اقتصاد جهانی تبدیل شده است قابل ملاحظه ای بیشتر به هم پیوسته و چین نقش بسیار بیشتر از نقش جهانی خروجی تجارت گردشگری و بازار کالا.”

چین شیوع ویروسی در حال حاضر مختل جهانی زنجیره تامین و کاهش سود کسب و کار. و به عنوان گسترش بیماری اقتصاددانان در حال حاضر نگرانی در مورد یک قلمزن سناریو: که قرنطينه و احتیاط بیشتر در میان مصرف کنندگان منجر خواهد شد و مردم را به انصراف از برنامه سفر, جست و خیز, رستوران, غذا, جلوگیری از فروشگاه ها و یا ماندن خانه از محل کار.

در حال حاضر اتحادیه اروپا بازارهای کمیسر تیری برتون تخمین زده شنبه که این ویروس در اروپا هزینه 2 میلیارد یورو ($2.2 میلیارد دلار) در سال جاری در درآمد گردشگری به تنهایی عمدتا به دلیل کاهش در تعداد گردشگران چینی است. چیزهایی که انتظار می رود به بدتر اروپا با فوران موارد در شمال ایتالیا و لغو از حوادث مانند کارناوال ونیز.

سرمایه گذاران به نظر می رسد انتظار می رود بانک مرکزی برای آمدن به نجات با کاهش نرخ بهره به خصوص در ایالات متحده اما کارشناسان نیست که نرخ پایین تر نمی تواند مشکل را برطرف کند.

نرخ پایین تر می تواند منجر مردم و کسب و کار به قرض گرفتن و صرف آن می تواند افزایش فعالیت های اقتصادی. اما آنها نمی تواند افراد بیمار و سالم بازگشایی کارخانه که کارگران در حال نگهداری از خانه به دلیل قرنطينه و یا راه اندازی مجدد زنجیره تامین در مناطق مختلف جهان زده شیوع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im