اقتصاد جهان چشمک زن قرمز بیش از coronavirus – با عجیب و غریب پژواک از 1880s خطر زرد هیستری

به عنوان رمان coronavirus همه گیر در ادامه به آشکار شدن محدودیت های مسافرتی در حال اعمال شده در سراسر جهان است. چین هدف اصلی با کشورهای مختلف از جمله استرالیا و کانادا و آمریکا قرار دادن محدودیت های مختلف در افرادی که سفر از طریق کشور که در آن شیوع آغاز شده است. پکن حمله آمریکا اعمال محدودیت بر شهروندان چینی به عنوان “بیش از حد” مشاوره آنها را به سفر به این کشور به عنوان یک نتیجه.

آن را به ارمغان می آورد به ذهن خطر زرد هیستری از اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20. آن استفاده می شود برای توجیه استعمار اروپایی در آسیا; در حالی که در پاسخ به جریان آسیا مهاجران به کالیفرنیا در کنگره آمریکا تصویب قانون خروج چینی ها در سال 1882 برای جلوگیری از ورود مردم منشاء چینی.

بدیهی است که شرایط امروز کاملا متفاوت است: که در آن قرن 19 هیستری بیش آسیایی, مهاجرت منعکس نژادپرستانه اضطراب در مورد انبوهی از دستمزد پایین incomers تضعیف سفید معیشت آخرین تحولات منعکس قابل فهم نگرانی در مورد گسترش یک بیماری عفونی است که به کشته شدن صدها نفر از مردم است. و علاوه بر این چین, ما همچنین شاهد محدودیت های مسافرتی در حال تحمیل شده بر امثال و ایتالیا و ایران و کره جنوبی.

و در عین حال جالب موازی با خطر زرد نصب ترس از coronavirus آمده اند که غربی نگرانی در مورد چین بوده است رسیدن به اوج جدید در حال حاضر. اینها همه در مورد ظهور چین به عنوان یک قدرت جهانی یک روایت شده است که تشکیل برای چند دهه.

فروپاشی شوروی در پایان دهه 1980 طلیعه در یک دوره کوتاه از ما ، چند رقیب شروع به تجلی تظاهر نفوذ جهانی – به ویژه اتحادیه اروپا (در عمل آلمان) کشورهای BRICS و ژاپن – اما افزایش سریع اقتصادی چین و قدرت نظامی به پایان رسیده است هر گونه توهم چند قطبی نظام بین المللی. دو دهه به قرن 21 قدرت های جهانی است coalesced به یک دو قطبی با رقابت بین ایالات متحده و چین است.

اندازه گیری افزایش چین

این دو قدرت از هم جدا شده اند خود را از دیگران به حد قابل توجه. در پایان 2018 که برای اقتصاد آمریکا اختصاص 22.3 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی چینی 14.6 درصد و تعداد سه ژاپن دور 5.4%. تولید ناخالص داخلی ممکن است یک فقیر گیری از شهروند رفاه, اما آن را با دقت نشان می دهد مولد قدرت و در نتیجه ظرفیت تولید سخت افزار های نظامی و تحقیقات است.

برای صادرات این دو معکوس. چین آگهی با ما 2.5 تریلیون دلار 13 درصد از بازار جهانی کل با ما در US$1.7 تریلیون. آلمان می آید یک سوم US$1.6 تریلیون اما در شماره چهار ژاپن کمتر از یک تریلیون دلار بود. صادرات نیز ارائه اندازه گیری نظامی و قدرت سیاسی به غیر از آلمان است که آن را مفید برای به حداقل رساندن هزینه های نظامی را به نفع رقابت اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم است. هر دو این سیاست های اقتصادی و آلمان قانون اساسی که قانون شکنان تهاجمی و جنگ و حکومت این کشور را به عنوان یک ابرقدرت حداقل برای آینده قابل پیش بینی.

رئیس جمهور چین تاسیسات صحنه جهانی است. سازمان حفاظت محیط زیست

Buttressed توسط بزرگترین اقتصاد دولت آمریکا در سال 2018 به حال بودجه نظامی ایالات متحده$750 میلیارد (3.2 درصد تولید ناخالص داخلی) به مراتب جلوتر از چین US$237 میلیارد دلار (1.9%). هیچ دولت دیگر رسیده 100 میلیارد دلار و تنها سه ما بیش از 50 میلیارد دلار (عربستان سعودی و هند و انگلستان). دولت چین انجام داد, اما, زمینه بزرگترین ارتش دائمی (و به دنبال آن هند و سپس ایالات متحده).

همراه با اندازه اقتصاد و صادرات می رود یکی دیگر از تحقیر امیز, ابر قدرت, شاخص های : قدرت آلوده. در شرایط مطلق چین تولید بیشتر CO₂ تولید گازهای گلخانه ای بیش از هر کشور دیگری 9,041 میلیون متریک تن (MMT) در سال 2019 با ما در دور دوم در 5,000 MMT. سرانه ایالات متحده به رهبری چین با 15.5 متریک تن در مقایسه با 6.6. اما ما بود نه یک عدد سرانه مشکوک تمایز رفتن به عربستان سعودی (پس از استرالیا).

در نهایت یک کشور خصوصی در سرمایه گذاری منابع در خارج از کشور معمولا دنبال آن قدرت اقتصادی و نظامی و همچنین نشان می دهد آن مرحله از توسعه است. کشورهای در حال ظهور از عقب ماندگی تا حدودی این کار را با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی بیشتر از فن آوری های پیشرفته کشور است. از سوی دیگر زمانی که یک کشور تغییرات از خالص سرمایه گذاری جریان خالص خروج از آن است و نشانه آن است که آن را در حال حرکت از توسعه به بلوغ.

در اواخر 2010s چینی اقتصاد رسیده است که مرحله دوم با سرمایه گذاری خروج از US$860 میلیارد و جریان US$795 میلیارد دلار است. در پایان 2018 خارجی, سرمایه گذاری در سهام چینی هنوز به خوبی بیش از حد منابع از شرکت های چینی در خارج از کشور. اما اگر شما از جمله هنگ کنگ به عنوان چینی ها در وزارت تجارت می کند دو طرف لجر تقریبا تراز: چینی و هنگ کنگ, شرکت های برگزار US$3,580 bilion در خارج از کشور دارایی در مقایسه با منابع خارجی US$3,625 میلیارد دلار در چین و هنگ کنگ است. این بود که هنوز دور دوم به ما در US$6,476 میلیارد دلار در خارج از کشور, دارایی, اما چینی پایتخت به مراتب بیش از ژاپنی ها و آلمانی بالغ در حدود US$1,650 میلیارد دلار است.

بررسی آثار اقتصادی

چین را به چالش آمریکا تسلط کمک می کند تا توضیح دهد همه چیز را از خود جنگ تجاری برای امنیت ردیف بیش از هواوی. آن را نیز توضیح می دهد که مقیاس تهدید برای اقتصاد جهانی از رمان coronavirus. چینی مدیران کسب و کار و همچنین کارگران سفر جهان و بزرگترین منبع واحد از هزینه های گردشگری در می آید از بازدید کنندگان چینی. موثر قرنطینه در سفر در داخل و خارج از چین به نظر می رسد دشوار است اگر نه غیر ممکن است. همانطور که سازمان بهداشت جهانی هشدار داد اخیرا “پنجره فرصت” برای جلوگیری از شیوع باریک است.

با هر منطقی محاسبه انسان مبتلا به این بیماری همه گیر باید بسیار بیشتر تاثیر اقتصادی آن هر چند دومی را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار سابق. در سال 2019 اقتصاد جهان گسترش یافت و در نرخ 3% چین در 7 درصد و سایر نقاط جهان در 2.3%. تحلیلگران و رهبران کسب و کار پیش بینی تاثیر قابل توجهی در رشد در سال 2020 با تاکید بر در دسترس بودن قطعات خودرو, تولید گوشی های هوشمند و کالا قیمت در حال سقوط به دلیل کاهش تقاضا است.

کارگران در گوانگژو در فوریه 20. سازمان حفاظت محیط زیست

به نظر من تخمین می زند بیش از حد متوسط. اقتصاد چین ممکن است هیچ رشد و احتمالا کاهش در سال 2020 است. باید که رخ می دهد تجارت جهانی خواهد سقوط منفی آن را به عنوان در سال 2009 2015 و 2016 و یک رکود جهانی را دنبال کنید.

به سرمایه گذاری پیش بینی همه کشورهای مهم اروپایی را وارد رکود اقتصادی شاید برای مطابقت با کاهش 2008-09. بازارهای مالی به شدت کاهش یافته و در دو روز گذشته شاید چرا که آنها در حال دیدن چگونه به سرعت این بیماری می تواند به طور بالقوه در سراسر جهان است. در حقیقت خطرات اقتصادی شده اند آشکار برای چند هفته. تهدید از چین کاملا متفاوت است به این که کشورهای رقیب بوده و انتظار اما وجود دارد هیچ چیز غلط در مورد نصب حس زنگ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>