بدون بومی رضایت برای خطوط لوله کارشناسان می گویند وجود خواهد داشت بیشتر درگیری

OTTAWA — کانادایی ها می توانید انتظار بیشتر مخل تظاهرات اگر دولت فدرال فشار رو به جلو با ترانس کوه خط لوله انبساط در برابر خواسته های برخی از جوامع بومی آن را از طریق تصویب می گوید: British Columbia وکیل و بومی ایران.

در ماه گذشته مردم بومی در سراسر کشور راه اندازی سنگر در قطار آهنگ جاده ها و پل ها در همبستگی با مرطوب’suwet’en ملت ارثی روسای برخی از آنها اعتراض به ساخت و ساز طبیعی-خط لوله گاز از طریق قلمرو سنتی خود را.

جنگ گذاشته سر این واقعیت است که نزدیک به چهار دهه پس از معاهده حقوق شد و تاکید در قانون اساسی کانادا نیست که چه “وظیفه مشورت” مردم بومی در تصمیم گیری که بر حقوق خود واقعا به معنی.

سینتیا Callison, یک مذاکره کننده برای توافق میان مردمان بومی دولت و بخش خصوصی توسعه دهندگان گفت: در حالی که وجود دارد برخی از تفاوت بین این طبیعی-گاز و خط لوله ترانس, ديد کوه, پروژه هر دو پروژه جلوتر رفته اند با وجود این واقعیت است که همه جوامع بومی تحت تاثیر این پروژه ها رضایت خود را داده اند.

متعدد انتخاب گروه شوراها در امتداد ساحلی GasLink مسیر خط لوله موافقت کرد که به پروژه و B. C. دولت تصویب آن است. اما آن را ندارد جمعی حمایت از ارثی روسای مرطوب’suwet’en که ادعا می کنند قدرت بیش از سنتی قلمرو خود ملت است که در یک ذخیره.

“وجود خواهد داشت جنگ” گفت: Callison, یک وکیل و عضو Tahltan ملت در شمال غربی B. C. “آنها به وضوح ندارد حمایت, اما آنها تصمیم گیری بر اساس یک مدل از خطر –” آیا ما به اندازه کافی مردم بومی که حمایت از این پروژه؟’ “

Callison گفت: سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق مردمان بومی مجموعه استاندارد به صورت “رایگان, موافقت قبلی و آگاه” از مردم بومی برای پروژه های که بر سرزمین خود است. در یک مرطوب’suwet’en همبستگی اعتراضی در اتاوا در اواخر فوریه چندین معترض انجام تابلوهای “مشاوره است نه رضایت.”

Callison گفت: حتی اگر دادگاه به توافق برسند که فقط مشاور در یک پروژه کافی است در قانون است و نه در روح آشتی یا وعده از ملت به ملت مذاکره بین کانادا و مردمان بومی اگر یک دولت یا یک شرکت می گوید آن را OK به ادامه بدون داشتن تضمین رضایت.

همچنين گفت: Callison مختلف کشور متفاوت آستانه چگونه برای بسیاری از مردم باید به توافق برسند و هر ملت را باید سنت های خود در مورد که می شود را به آن تماس بگیرید و آنچه در آن نظر قابل قبول تسهیلات برای نگرانی های خود را.

“شما نمی خواهید برای پیدا کردن یک چک لیست قطعی بر اساس آنچه باید انجام شود به حمایت از مردم بومی” گفت: Callison. “اگر شرکت می خواهد به در تکیه می کنند و یا می خواهد به خطر رفتن به دادگاه و دادگاه تصمیم می گیرید که نه در روح گرفتن رضایت.”

که عدم روشن شدن نقشه راه اصلی سرخوردگی برای توسعه دهندگان گفت: کلگری وکیل مورین H’artagáin که نشان دهنده طرفداران پروژه.

“هنگامی که شما واقعا نمی تواند نمودار نتیجه چه باید اگر برخی موانع در حال پاک, پس از آن که بسیار دشوار است برای یک سرمایه گذار و یا طرفدار به درستی ارزیابی ریسک پروژه,” او گفت:.

تکامل از وظیفه به مشورت در کانادا است که هنوز هم نسبتا کوتاه از آن پس از قانون اساسی از سال 1982 به رسمیت شناخته شده در پیمان حقوق در کانادا.

بسیاری از موارد دادگاه باید نگاه کرد که آیا فرآیند خاص به مشورت جوامع بومی شده اند مناسب است. H’artagáin گفت: دادگاه نرسیده سازگار نتیجه گیری.

این روند به طور کلی شروع می شود با این شرکت به دنبال ساخت چیزی اما دادگاه را ساخته اند روشن است که دولت و نه شخص ثالث نیاز به انجام وظیفه مشورت کنید.

ترانس کوه گسترش پروژه ساخت یک دوم بزرگتر خط لوله نفت تقریبا به صورت موازی به یک موجود بين ادمونتون و برنابی B. C.

در ترانس کوه مورد قبلی خود سازنده کیندر مورگان کانادا ثبت شده 24,000 درگیری با جوامع بومی در سال 2012 و 2013 و قبل از آن رسما اعمال شده به ملی انجمن انرژی برای ادامه گسترش است. ملی انجمن انرژی, سپس عهده آن جلسه فرآیند درگیر شدن با 131 بومی جوامع و سازمان ها. برخی از شرایط NEB قرار داده شده در خط لوله در پاسخ به بومی نگرانی.

سپس در اوایل سال 2016 چند ماه پس از لیبرال ها به قدرت رسید, دولت اعلام کرد که گسترش مشاوره با جوامع بومی چند ماه تا مطمئن شوید همه چیز به درستی انجام می شود. این امر در نهایت پایه های آن, مشاوره در مورد آنچه فدرال دادگاه تجدید نظر گفت: دولت آیا اشتباه است که آن را تایید مختلف خط لوله شمال دروازه خط لوله است. دادگاه کشته شدند که پروژه در ژوئن 2016.

زمانی که فدرال به تصویب کابینه ترانس, ديد کوه, پروژه برای اولین بار در نوامبر سال 2016 نخست وزیر جاستین ترودو گفت: دولت تا به حال انجام آنچه لازم بود. دولت با اعتماد به نفس است که در بهار سال 2018 آن را خریداری خط لوله موجود که کیندر مورگان کانادا تصمیم به پیاده روی به دور از آن در میان آشفتگی های سیاسی.

اما این اعتماد نابجا بود: دادگاه فدرال تجدید نظر گفت: در ماه اوت سال 2018 که دولت فرستاده شده در “توجه داشته باشید-takers” به گوش بومی نگرانی بدون هیچ طرح واقعی برای انجام هر چیزی در مورد آنها.

دولت پس از آن مجموعه ای را به انجام دور دیگری از رایزنی های استخدام سابق دیوان عدالت فرانک Iacobucci به نظارت بر آنها در تلاش یک بار و برای همه به حق آن را دریافت.

جوامع که اعتراض اولین بار هنوز هم احساس آنها تا به حال نشده است به گوش و دولت روند بود لاستیک ماشین پرس یا ورزش برای دلجویی از دادگاه. ماه گذشته دادگاه فدرال تجدید نظر مخالف حاکم دولت تا به حال انجام تعهد خود.

این تصمیم همچنین گفت که در حالی که همه نگرانی های مطرح شده توسط جوامع شده بود جایگزین نیاز به آن است که جوامع یک “عملا از حق وتو” در طول پروژه و قانون نیاز ندارد که.

H’artagáin گفت: این صنعت می بیند که تصمیم به روشن و امیدوار. Callison گفت: بدون رضایت دارد و می خواهد بیشتر از جنگ است.

“شما نیاز به حمایت از مردم بومی” او گفت:. “اگر شما در حال رفتن به فشار جلو و تکیه بر یک فرایند مشورتی و یا مشورتی چک لیست که نیست در نتیجه مردم بومی رضایت آن را واقعا مهم نیست چه این روند به نظر می رسد.”

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید 5 مارس سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de