آیا Najib Razak حکم یک لحظه نقطه عطفی برای مالزی ؟ نه در یک سیستم ساخته شده بر برتری نژادی

مالزی شادی هستند اخبار این هفته که نخست وزیر سابق Najib Razak یافت شده است جرم در هفت اتهامات مربوط به فساد و سوء استفاده از قدرت و محکوم به 12 سال در زندان.

بسیاری از مردم می خواهید برای دیدن او (و همسرش) زندانی برای 1MDB کلاهبرداری مالی است که در آن میلیاردها دلار رفت از دست رفته از یک دولت سرمایه گذاری صندوق. آیا نجیب را در نهایت به پایان رسید تا در زندان است مشخص نیست. او را در کنار فایل یک تجدید نظر شود و این روند می تواند بیش از یک سال به بازی کردن.

اما یک سوال بزرگتر بودن خطاب در مالزی. آیا این حکم نشان دهنده یک لحظه نقطه عطفی در مالزی سیاست ؟ خواهد مالزی, سیاست یا دقیق تر مالایی سیاست اساسا تغییر به عنوان یک نتیجه از این به یاد ماندنی پیروزی در برابر فساد ؟

من هیچ استدلال می کنند.

یک سیستم ساخته شده است در مالایی برتری و تبعیض

مالایی سیاست تاسیس شده است در یک گزاره ساده — Ketuanan Melayu یا مالایی برتری. در دهه های اخیر آن را دگرگون و به Ketuanan Melayu اسلام (مالایی اسلامی برتری).

در هسته آن است که اعتقاد به مالزی تنه Melayu (زمین از مالزی) و قومی مالزی واقعی مردم بومی. به این ترتیب حتی اگر حداقل یک سوم از مالزی جمعیت غیر مالزی, مالزی باید اول در هر جنبه از زندگی در مالزی — از سیاست دولت به دین به فرهنگ است.

این فلسفه نهادینه شده است از سال 1971 تحت دولت جدید سیاست های اقتصادی (NEP). این NEP دیکته که bumiputera (اصطلاح رسمی برای بومی مالزی) هستند و با توجه به اولویت در تمام اجتماعی و اقتصادی حوزه از جمله ورود به عمران سرویس, سهمیه در دانشگاه مصرف اجباری سهام در شرکتهای پذيرفته شده و منحصر به فرد کسب و کار مجوز.

شما حتی می توانید یک 7-15% تخفیف برای خرید یک خانه جدید در زیر “bumi تخفیف” در علاوه بر این به دولت bumi سهمیه برای خواص جدید است.

در حوزه دینی است که اسلام به طور گسترده ای در نظر گرفته مذهب رسمی مالزی, حتی اگر آن را برای حساب فقط 61 درصد از جمعیت. در عمل این به این معنی مردم دیگر ادیان با آن مواجه هستند تبعیض و محدودیت های دقیق.


ادامه مطلب: مالزی طول می کشد به نوبه خود به سمت راست و بسیاری از مردم آن نگران هستند


برای مثال این یک قانونی جرم برای هر کسی که به proselytise مسلمانان, اما, نه راه دیگری در اطراف. در واقع وجود دارد هیچ ساز و کار قانونی برای یک مسلمان به ترک اسلام است. اگر یک متولد قومی مالایی, قانون اساسی تعریف می کند که فرد به عنوان مسلمان. به عنوان یک نتیجه بسیاری از مسلمانان به ویژه آنهایی که جوان است, اعتقاد داریم که اسلام نسبت به سایر ادیان.

در فوریه Pakatan Harapan (داد از امید) دولت کاهش یافت و تنها دو سال پس از کشتی کنترل کشور از Barisan Nasional که حکومت مالزی پس از استقلال.

جدید Perikatan Nasional (PN) دولتی که به قدرت رسید در ماه مارس بود که بدون شرمندگی “مالایی اول” با Ketuanan Melayu اسلام در هسته خود است.

مالزی, نخست وزیر جدید Muhyiddin یاسین. NAZRI RAPAAI / جزوه/ EPA

آنچه این رو برای انجام با نجیب حکم?

پاسخ کوتاه این است که نجیب حکم را نمی خواهد اجازه توسط PN دولت به عنوان یک کاتالیزور برای اصلاحات واقعی و یا یک تنظیم مجدد از مالزی سیستم سیاسی.

به عنوان طولانی به عنوان حاکم بر سیستم ساخته شده است در مفهوم قومی و مذهبی برتری و تبعیض نجیب را حکم دیده خواهد شد مالایی نخبگان به عنوان یک داستان شخصی حرص و آز به جای یک شکست از سیستم است که اجازه نجیب به انجام 1MDB اومدی.

مالایی نخبگان می خواهد به نگه داشتن سیستم در حال حاضر به دلیل آن اجازه می دهد تا آنها را به خوب بکار بردن قدرت در نام Ketuanan Melayu اسلام و درو مزایای اقتصادی است.

از همه مهمتر این اجازه می دهد تا مالایی نخبگان را به ماندن در قدرت تقسیم و حکومت بیش از مالزی را جمع جمعیت. تقسیم و حکومت سیاست (یا تقسیم و غلبه) راه اندازی شد توسط حاکمان استعماری بریتانیا برای حفظ کنترل خود. سیاست تضمین هر قومی و گروه های سیاسی نیست همکاری با گروه های دیگر برای به چالش کشیدن مقامات انگلیسی.

آیا هیچ جای تعجب مالایی نخبگان هنوز هم با استفاده از همان روش امروز ؟

Najib Razak هنوز بسیاری از طرفداران در مالزی بر این باورند که در بی گناهی خود را. FAZRY اسماعیل/EPA

یکی دیگر از نکته مهم به یاد داشته باشید این است که سیستم فعلی نادیده قوانین اساسی از اقتصاد است. با راه اندازی یک سیستم مبتنی بر نژادی تنظیمات نیروهای بازار هستند که اغلب نادیده گرفته در سیاست های اقتصادی به نام “مالایی به اشتراک گذاری”.

بنابراین کسی سوال معاملات مشکوک مربوط به دولت هستند گفت: خفه شو به عنوان قوانین طبیعی انجام نمی شود به آنچه که اغلب به عنوان مراجعه کننده “مالایی دستور کار”.

نجیب قادر به پنهان کردن 1MDB رسوایی برای سال های بسیاری دقیقا به این خاطر که هیچ کس جرأت سوال کردن از او. او ادعا کرد 1MDB بود مالزی و ثروت صندوق و هر کس در دولت درک آن به معنی یک راه حمایت از “مالایی دستور کار”.

Khazanah Nasional واقعی ثروت صندوق است وظیفه حصول اطمینان از مالایی سهام در اقتصاد, پس از آن است که بی دلیل برای افرادی که به فرض 1MDB انجام شد همان.

نجیب را حکم گناه را حتی ذره ای از تغییر در این کشور نظام سیاسی و اقتصادی. آنچه مورد نیاز است در مالزی است, ترک نژادپرست Ketuanan Melayu اسلام ایدئولوژی.


ادامه مطلب: Najib Razak: چگونه مالزی خوار رهبر سابق است که با استفاده از سوپر مارکت ها دوچرخه و selfies به نام تجاری جدید خود را


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>