خواهد coronavirus تواند نقطه عطفی برای جهانی شدن?

وجود یک باور گسترده است که هیچ چیز هرگز همان خواهد شد پس از این بیماری همه گیر کوروناویروس با جامعه نقش دولت و اقتصاد در حال تغییر برای همیشه لطفا برای. برخی از پیش بینی ما یک جامعه است که نشان می دهد بیشتر همبستگی و یک مدل جدید اقتصادی است که با این نسخهها کار برای همه و شاید یک روح بیشتر از همکاری های بین المللی برای مثال در تغییر آب و هوا.

تا کنون بسیاری از بحث در مورد اثرات اقتصادی بحران متمرکز شده بی سابقه اقدامات ملی برای هر دو سرکوب ویروس و حمایت از اقتصاد با این امید که آن را به گزاف گویی به سرعت پس از بیماری فروکش.

اما به طور فزاینده ای شدید می افتد در خروجی شروع به شبیه آغاز رکود بزرگ به جای یک رکود است. این شواهد اپیدمیولوژیک نشان می دهد که این می تواند تا دو سال و نه چند هفته یا چند ماه قبل از تمام محدودیت های شدید بر فعالیت های اقتصادی می تواند برداشته شود.

در حالی که ما نمی دانیم که برای برخی چگونه به سرعت این بیماری فروکش خواهد درس های تاریخ نشان می دهد که قابل توجهی بهبود اقتصادی نیاز جهانی همکاری های اقتصادی. در ادامه به قرار دادن موانع برای حفاظت از اقتصاد ملی به عنوان اتفاق افتاده در دهه 1930 می تواند به نوبه خود یک ملی رکود را حتی طولانی مدت رکود جهانی در ما بسیار یکپارچه اقتصاد جهان است. آیا بحران همه گیر بود که نقطه عطفی در جهانی شدن و چه اقتصادی و سیاسی و عواقب ناشی از آن عقب نشینی نگاه مانند?

دامنه جهانی شدن

از سال 1950 اقتصادی جهانی شدن تبدیل شده است اقتصاد جهان کمک شدت به افزایش استانداردهای زندگی اما اقدام نابرابر با بسیاری از کشورها و افراد از دست دادن. جهانی شدن دامنه گسترش از تجارت کالا و خدمات بین المللی مهاجرت کار و اخیرا به امور مالی.

هر کدام از این درگیر توافق بین المللی (در مورد تجارت) و یا اجماع است که کاهش موانع برای مهاجرت و سرمایه گذاری جهانی را به نفع همه است. زیر بنای حمایت از جهانی شدن بود یک باور قوی که بین المللی همکاری های اقتصادی را کاهش می دهد شانس خود را از یک جنگ دیگر در پس از ویرانی جنگ جهانی دوم است. و پیشرو در جهان قدرت اقتصادی آمریکا شاهد باز شدن اقتصاد جهانی به عنوان کلیدی برای رشد اقتصادی است که مقابله با درخواست تجدید نظر از کمونیسم.

جهانی شدن تولید هر دو برندگان و بازندگان. این معجزه اقتصادی اروپا بهبود در 1950s و 1960s به دنبال داشت معجزه اقتصادی در تعدادی از کشورهای شرق دور از ژاپن به کره و چین توسط 1990s بالا بردن استاندارد زندگی شهری به ساکنان نزدیک به سطح غرب. رونق کاهش فقر جهانی یک میلیارد و عمدتا در چین و هند است. جهانی شدن به نظر می رسید به جهان را فتح کرده اند.

نابرابری و آهسته پایین

اما از سال 2000 سیاسی انگیزه برای افزایش اقتصاد جهانی ادغام کند شده است که نگرانی هایی در مورد تاثیر آن بر نابرابری رشد کرده اند. تجارت جهانی مذاکرات آغاز شده در سال 2000 موفق به تولید یک توافق در حالی که واکنش در برابر مهاجرت نقش اساسی در ظهور جناح راست پوپولیستی احزاب در اروپا و امریکا است. و هزینه ها و همچنین مزایای مالی جهانی شدن آشکار شد در سال 2008 بحران مالی است.

در حالی که با سرعت از جهانی شدن ممکن است آهسته و حمایت سیاسی برای آن را تضعیف کرده است ما جهانی متصل تر از همیشه. برای آمریکا کشاورزان و تولید کنندگان خودرو در چین که بزرگترین بازار. بریتانیا نقش به عنوان یک مرکز مالی جهانی است که رکن اصلی آن اقتصاد است. کشورهای در حال توسعه مانند بنگلادش و ویتنام به طور فزاینده ای وابسته به لباس صادرات است. و حواله از مهاجران حیاتی برای اقتصاد بسیاری از کشورهای فقیر از فیلیپین به نپال به آمریکای مرکزی.

این کاهش شدید در دو جهان از بزرگترین مناطق اقتصادی ایالات متحده و اتحادیه اروپا خواهد طنین انداز در سراسر اقتصاد جهانی و احتمالا بزرگترین اثر در کشورهای فقیر.

در جهان جهانی شده آمریکایی کشاورزان پیدا کردن بزرگترین بازار چین است. شاتر

همکاری جهانی

اما به عنوان این بحران اقتصادی جهانی عمیق تر چشم انداز جهانی همکاری که ممکن است خلق و خوی تاثیر آن به نظر می رسد از راه دور. ما به عنوان مثال به تازگی رد طرح بهبود پیشنهاد شده توسط G7 به دلیل آن را نمی خواهد با استفاده از اصطلاح “ووهان ویروس” برای توصیف COVID-19. بدون چنین موافقت نامه های بحران اقتصادی خواهد شد طولانی تر و عمیق تر و بیشتر تولید نابرابری هم در داخل کشورها و بین کشورها است.

رام جهانی شدن آسان نیست. درس بحران مالی 2008 بود که چند کشور بودند واقعا آماده برای بین المللی همکاری های اقتصادی با وجود تلاش برای توافق جهانی بسته محرک در اجلاس G20.

در حال حاضر این بیماری همه گیر کوروناویروس منجر به حتی بیشتر موانع و recriminations بین ملت. در اتحادیه اروپا, کشور را رها جنبش و یک جانبه بنا ملی موانع برای حفاظت از شهروندان خود. شده است وجود دارد هیچ تلاش جدی برای به اشتراک گذاشتن بار اقتصادی در حالی که بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا را افزایش می دهد موانع تجاری بیشتر است. بحران را تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین با هر سرزنش دیگر برای شیوع ویروس.

می تواند برگ برنده و چین ارائه این نوع از رهبری مورد نیاز برای جلوگیری از یک بحران مالی جهانی در پی coronavirus? Kukas Coch/EPA

درس تاریخ در حال تشویق نیست. در طول بیماری های همه گیر جوامع اغلب scapegoated افراد مقصر خارجی و قرار دادن موانع به جهان خارج است. به جای روح زمان جنگ از جنگ جهانی دوم بیشتر نگران کننده موازی ممکن است چه اتفاقی در بین دو جنگ جهانی سال پس از آخرین جهانی آنفولانزای همه گیر از 1918-1919.

در حالی که همه گیر نیست باعث رکود در سال های بین دو جنگ جهانی از آن منادی از آنچه در آمده بود. جنگ زده اقتصاد جهانی غرق به عنوان موانع تجارت رقابتی ارزش پول و زهوار در رفته ساختار مالی بین المللی تشدید این بحران است. امروز اقتصاد ما و حتی بیشتر به هم پیوسته ما لازم نیست عقب نشینی به خودکفایی ما برای احیای اقتصاد ملی به عنوان هر دو ایالات متحده و آلمان در دهه 1930 ، و نه نتیجه نهایی در آن زمان یکی از ما تمایل خواهد بود در حال حاضر.

جهان در حال حاضر چهره استارک انتخاب است. پیدا کردن یک راه برای مهار جهانی شدن به یک هدف مشترک و یا عقب نشینی به انزوا و ناسیونالیسم است که سقوط اقتصاد جهان و افزایش تنش های بین المللی. در گذشته ما تنها کشور با, سیاسی و اقتصادی به سازماندهی یک پاسخ جهانی. بدون, قوی, ما, رهبری, چشم انداز نگاه بسیار bleaker.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو