اعتراض گسترده در چین بیش از مرگ coronavirus دکتر

چینی, عمومی موسوم به چه مقدار به صورت آنلاین شورش پس از مرگ دکتر لی Wenliang که سعی در هشدار دادن از یک ویروس مرموز است که پس از کشته شدن صدها نفر از مردم در چین آلوده دهها هزار نفر و دولت را مجبور به جای اسب و گله های بسیاری از این کشور 1.4 میلیارد نفر است.

از اواخر روز شنبه مردم از زمینه های مختلف از جمله مقامات دولتی برجسته کسب و کار آمار و ارقام و عادی کاربران آنلاین ارسال شده پیام های متعدد ابراز غم و اندوه خود را در مرگ و خشم خود را بر خاموش کردن توسط پلیس پس از به اشتراک گذاری دانش خود را در مورد جدید کروناویروس. این باعث شده است تا در سراسر کشور روح جستجو تحت یک دولت استبدادی است که اجازه می دهد تا برای مخالفت.

“من را دیده اند من WeChat جدول زمانی پر با خیلی forlornness و خشم” زو Danei بنیانگذار رسانه های اجتماعی شرکت تجزیه و تحلیل نوشت: در پیام پلت فرم WeChat.

“امشب به یاد ماندنی لحظه برای ما جمعی وجدان” او نوشت: در پست بعد.

اگرچه برخی از صریح مخالفان در چین تعداد آنها کاهش یافته است به عنوان حزب کمونیست تحت رهبری خلق چین در پایین ترک خورده بارها و بارها بر وکلا و روزنامه نگاران و تجار بیش از هفت سال گذشته.

در این به شدت سانسور جامعه آن نادر است برای مردم عادی به خواسته ها و ابراز خشم نسبت به دولت است. آن را حتی بیشتر نادر برای مقامات و سران شرکت های بزرگ برای نشان دادن احساسات است که می تواند به معنای نارضایتی از دولت است.

پس از حدس و گمان بیش Li مرگ شروع به چرخش آنلاین پنج شنبه شب, حزب کمونیست تبلیغ ماشین رفت و به دنده کامل در تلاش برای کنترل پیام. اما به نظر نمی رسد به عنوان موثر به عنوان آن را در گذشته به حال.

فوران پیام های آنلاین از غم خشم و عزادار مردم بیش از حد بود برای سانسور. دولت حتی به نظر می رسید به رسمیت شناختن عظمت این کشور احساسات اعزام یک تیم برای بررسی آنچه در آن به نام “مسائل مرتبط با دکتر لی Wenliang که گزارش های” هر چند بدون جزئیات.

Li Wenliang was 34 and had a child. He and his wife were expecting a second in the summer. Photo via Weibo

Li Wenliang 34 بود و تا به حال یک کودک است. او و همسرش در انتظار دوم در تابستان. عکس از طریق Weibo

برای بسیاری از مردم در چین, دکتر, مرگ تکان داد سست مقید کردن خشم و سرخوردگی در چگونه دولت و سنن و این وضعیت با به اشتراک گذاری اطلاعات قبلی و با خاموش کردن خبرچین. آن را نیز به نظر می رسید برای کسانی که آنلاین است که دولت تا به حال آموخته درس هایی از بحران های قبلی در ادامه به سرکوب آنلاین نقد و گزارش های تحقیقی است که ارائه اطلاعات حیاتی است.

برخی از کاربران Weibo چین توییتر-مانند پلت فرم رسانه های اجتماعی هستند گفت: دکتر مرگ طنین انداز چرا که او یک فرد عادی بود که مجبور به اعتراف به خطا را برای انجام کار درست.

Li تنبیه شد توسط پلیس پس از او به نگرانی در مورد ویروس در یک اجتماعی برنامه پیام رسانی با دانشکده پزشکی همکلاسی on Dec. 30. سه روز بعد پلیس او را مجبور به امضای یک بیانیه که هشدار او تشکیل “رفتار غیر قانونی.”

دکتر رفت و در نهایت با تجارب خود و به مصاحبه برای کمک به مردم در درک بهتر آشکار بیماری همه گیر. (نیویورک تایمز مصاحبه با لی روز قبل از مرگ او.)

“او نمی خواهید برای تبدیل شدن به یک قهرمان است اما برای کسانی از ما در سال 2020 به او رسیده بود به حد بالایی از آنچه که ما می توانید تصور کنید که یک قهرمان را” یکی Weibo پست بخوانید. این پست یکی از بسیاری است که کاربران می گویند که آنها نوشت: از شرم و گناه به صورت ایستاده و نه به یک دولت استبدادی مانند Li انجام داد.

بسیاری از مردم ارسال شده تنوع نقل قول: “او که دارای هیزم برای توده ها است که انجماد به مرگ در باد و برف است.” نسخه اصلی از این گفته آمد از چینی نویسنده Murong Xuecun حدود هفت سال پیش زمانی که او و برخی از دوستان بودند جمع آوری پول برای خانواده های زندانیان سیاسی.

آن نوشته شده بود به عنوان یک یادآوری به مردم است که آن را در منافع خود را به حمایت از کسانی که جرأت ایستادن به قدرت. بسیاری از کسانی که مردم تا به حال منجمد به مرگ شاید صحبت کردن که مردم کمتر حاضر بودند به طور علنی حمایت از این چهره های مخالف.

فضای بسیار متفاوت بود پنج شنبه شب. به عنوان سردرگمی نصب شده در مورد Li سرنوشت مردم متهم کرد مقامات در تلاش برای به تاخیر انداختن اعلام مرگ او.

غم چنان گسترده است که آن را به نظر می رسد بعید است در گوشه و کنار.

“امتناع از گوش دادن به خود را ‘سوت,’ کشور خود را متوقف کرده است تیک تاک و قلب خود را متوقف کرده است, ضرب و شتم” هنگ بینگ شانگهای رئیس دفتر حزب کمونیست رسمی روزنامه, روزانه مردم نوشت: در جدول زمانی در WeChat یک مسنجر-پیام پلت فرم. “چه قیمت آیا ما مجبور به پرداخت به شما را و خود را صدای سوت بلندتر برای رسیدن به هر گوشه ای از شرق؟”

هر دو چینی و فارسی زبان توییتر حساب خود را از مردم روزانه در توئیتر خود نوشت که لی مرگ باعث شده بود “ملی و اندوه است.” هر دو حساب حذف پیام های کسانی که قبل از جایگزین کردن آنها را با بیشتر خنثی رسمی صدایی پست.

این Weibo account استان شاندونگ اجرای قانون بدن ارسال شده پرتره ای از لی با دو جمله بوده که گردش آنلاین: “قهرمانان نمی سقوط از آسمان است. آنها فقط مردم عادی که پا به جلو.”

وانگ Gaofei مدیر اجرایی Weibo است که انجام بسیاری از سفارشات گذشت از چین سانسور, بمب چه درس های چین باید یاد بگیرند از لی مرگ است. “ما باید تحمل بیشتری از افرادی که پست ‘کذب اطلاعات’ است که نمی مخرب او گفت:” در یک پست. “اگر ما تنها مجاز به صحبت می کنند آنچه که ما می تواند تضمین کند که در واقع ما در حال رفتن به پرداخت قیمت.”

حتی رسمی WeChat حساب از فیزیک کوانتوم وبلاگ نوشت: یک پست با عنوان “لی Wenliang شما تنها رفت و به” جهان موازی.'”

A person stands next to a makeshift memorial for Dr. Li Wenliang at Wuhan City Central Hospital in China, on Feb. 7, 2020. The Chinese public have staged what amounts to an online revolt after the death of Wenliang, who tried to warn of a mysterious virus that has since killed hundreds of people in China, infected tens of thousands and forced the government to corral many of the country’s 1.4 billion people. (Chris Buckley/The New York Times)

یک فرد ایستاده در کنار موقت یادبود دکتر لی Wenliang در شهر ووهان بیمارستان مرکزی در چین در فوریه. 7, 2020. چینی, عمومی موسوم به چه مقدار به صورت آنلاین شورش پس از مرگ Wenliang که سعی در هشدار دادن از یک ویروس مرموز است که پس از کشته شدن صدها نفر از مردم در چین آلوده دهها هزار نفر و دولت را مجبور به جای اسب و گله های بسیاری از این کشور 1.4 میلیارد نفر است. (کریس باکلی/نیویورک تایمز)

در رسانه های اجتماعی بسیاری از مردم خواست دولت را به Li شهید و برگزاری یک مراسم تشییع جنازه دولتی با حضور ملت و رهبران.

“این اولین بار من صفحه نمایش کامل از یک فرد به نام” نوشت: ژنگ Wenxin یک وکیل. “این اولین بار در این کشور برگزار شد مراسم تشییع جنازه دولتی برای یک دکتر است.”

“RIP قهرمان ما” فن بائو برجسته tech سرمایه گذار, ارسال شده در WeChat جدول زمانی.

برای برخی از, آن را به یک درس در مورد اهمیت آزادی بیان یک دولت را درک نمی کنند. پکن افزایش یافته است و خود سانسوری بیش از گزارش های تحقیقی که در معرض اشتباه توسط مقامات که دست کم گرفت و با بازی کردن این تهدید از coronavirus. چین رهبران شدت تلاش برای ایجاد پوشش اخبار تمرکز بیشتر بر تحولات مثبت در مبارزه با این بیماری همه گیر.

هشتگ #wewantfreedomofspeech ایجاد شده در Weibo در 2am جمعه و تا به حال بیش از 2 میلیون بازدید و بیش از 5,500 پست توسط 7 صبح. آن را حذف توسط بازرسان همراه با موضوعات مرتبط از جمله آنهایی که گفت ووهان دولت بدهکار Li عذرخواهی.

“من دوست دارم کشور عمیقا” خواندن یک پست تحت آن موضوع. “اما من نمی خواهم این سیستم در حال حاضر و حکم سبک از کشور است. آن را پوشش داده من چشم و گوش و دهان من است.”

نویسنده این پست شکایت در مورد قادر بودن برای به دست آوردن دسترسی به اینترنت فراتر از فایروال بزرگ. “من شده است با عقب نگه داشتن برای مدت زمان طولانی. من احساس می کنم ما تمام شده عقب نگه داشتن برای مدت زمان طولانی. این فوران امروز.”

Doctor Li Wenliang posted a picture of himself on social media from his hospital bed. Photo from Weibo via BBC

دکتر لی Wenliang ارسال شده یک عکس از خود را در رسانه های اجتماعی از بیمارستان. عکس از Weibo از طریق BBC

صحبت کردن در مورد آزادی بیان در اینترنت چینی تابو است, حتی اگر آن را نوشته و به قانون اساسی است. پس از آن یک معجزه کوچک است که آزادی بیان برچسب جان سالم به در برد و برای بیش از پنج ساعت.

این کشور پرقدرت مدیران شده اند کمتر کند اما تکرار همان احساسات آنلاین.

“از آن زمان به منعکس کننده عمیقا ریشه ثبات-عشق و نفرت-همه چیز فکر که هر کسی صدمه دیده” وانگ فرار رئیس بانک سرمایه گذاری CEC سرمایه نوشت: در Weibo. “همه ما می خواهیم ثبات” او پرسید. “شما خواهد شد با ثبات تر اگر شما پوشش دیگران دهان در حالی که راه رفتن در tightrope?

گائو Xiaosong یک راهنمایی, اجرایی, ارسال شده در Weibo حساب او امیدوار است که چین را تصویب whistleblower قانون حفاظت و ظاهرا در اشاره به آمریکا قانون به طوری که بیشتر مردم می تواند صحبت می کنند. “RIP. قهرمان ما. با تشکر از شما,” او نوشت: از Li.

برخی پیشنهاد کرد که مردم در چین صدای خود ماشین شاخ در 9:30بعد از ظهر یکشنبه در دکتر حافظه است. در حالی که روشن نیست که آیا این اتفاق افتاده است بسیاری از سراسر کشور منفجر سوت در 9pm و ارسال شده عکس های از شمع های خود را در رسانه های اجتماعی جدول زمانی 30 دقیقه بعد.

آنها همچنین خواستار همزمان ارسال یک برچسب از دو سوال است که پلیس خواسته Li به پاسخ در یک بیانیه گفت: “شما می توانید خود را متوقف رفتار غیر قانونی?” و “آیا شما را در درک شما بود اگر شما را متوقف کند چنین رفتاری?”

Li شده بود مجبور به پاسخگویی در نوشتن: “من می توانم” و “من درک می کنم” — قرار دادن قرمز خود را بر روی بالای آنها است.

آن را خیلی زود به بگویید که آیا آنلاین خشم و سرخوردگی را به مقدار زیادی. وجود قابل لمس بود خشم عمومی در چند گذشته تراژدی از جمله در سال 2008 زلزله در استان سیچوان و تصادف قطار در سال 2011. اما آن را پژمرده در آن موارد.

برخی از مردم در چین بیشتر امیدوار این زمان. در آن گذشته فجایع بسیاری از مردم باقی بماند می تواند از آنها گفت: Hou Zhihui یک مفسر است که بازداشت شده و دو بار برای آنلاین سخنرانی. “اما این بار هیچ کس نمی تواند از آن باقی بماند. این غیر ممکن است.”

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>