چرا فروشگاه های محلی خود را نگه می دارد در حال اجرا از آرد کاغذ توالت و داروهای تجویزی

خرده فروشان اغلب در حال اجرا از همه چیز از آرد و گوشت تازه به کاغذ توالت و داروسازی به عنوان زنجیره تامین با چکش توسط coronavirus در تلاش برای نگه دارید تا با انباشت مصرف کنندگان است.

اگر چه خارج از بورس محصولات معمولا پر در عرض یک روز یا دو چشم از سر قفسه به طور معمول دهید بیشتر احتکار به عنوان مردم از ترس عرضه محصولات آنها نیاز ممکن است قطع شود. این چرخه معیوب است که یک نتیجه مستقیم از کاستی های مدرن زنجیره تامین است که اکثر شرکت ها بدون در نظر گرفتن صنعت در حال حاضر استفاده از.

به عنوان یک متخصص در مدیریت زنجیره تامین به اعتقاد من سه ویژگی اصلی امروز زنجیره تامین تا حد زیادی به سرزنش.

کاغذ توالت دیده است مداوم عرضه نمایند. مایکل Siluk/آموزش و پرورش تصاویر/جهانی تصاویر, گروه via Getty Images

1. زنجیره تامین تبدیل شده اند بسیار پیچیده

اساسا یک زنجیره تامین لینک یک سری از شرکت هایی که در ساخت و حمل و نقل و تصحیح و تحویل محصول به پایان رسید شما خرید در یک خرده فروش رستوران یا هر جای دیگری.

در نظر گرفتن یک فنجان قهوه از استارباکس. قهوه شما ممکن است شروع به عنوان یک توده ای از دانه های قهوه رشد و برداشت توسط یک کشاورز در گواتمالا. آنها سپس حمل به یک قهوه سرخ می گویند در سیاتل که پس از آن آنها را می فرستد به یک توزیع کننده در نزدیکی جایی که شما زندگی می کنند که فروش آنها را به استارباکس محلی خود.

خاموش شدن در هر نقطه در امتداد زنجیره تامین در هر یک از این مکان توقف این جریان است و می تواند شما جلوگیری از بهره گیری از دم صبح.

در حالی که قهوه زنجیره تامین ممکن است نسبتا ساده و خطی آن می تواند به سرعت پیچیده برای محصولات است که بسیاری از قطعات مانند آی فون اپل. اپل در واقع تامین کنندگان در 43 کشور و ردیابی سفر از هر یک جزء دشوار است. برای مثال یکی از تراشه های که اجرا می کنید یک آی فون طراحی شده است که در کالیفرنیا ساخته شده اما در تایوان تست شده در فیلیپین و سپس اضافه شده به محصولات اپل در چین است.

و بسیاری از شرکت ها اغلب به اشتراک گذاری همان تامین کننده مانند اینتل برای پردازنده یا کیمبرلی کلارک برای الیاف در کاغذ توالت. پس از یک وقفه در یک لینک در زنجیره تامین می تواند اثرات موج دار شدن در سراسر شرکت های سراسر جهان است.

نتیجه این است که اکثریت قریب به اتفاق شرکت های جهانی را به طور کامل نمی درک خود را در معرض خطر قرار گرفتن در معرض. چند اگر هر گونه باید دانش کامل از این مکان از تمام شرکت هایی که ارائه قطعات خود را به تامین کنندگان مستقیم. حتی عرضه زنجیره ای برای مواد غذایی مانند موز طولانی و پیچیده به عنوان بزرگ ترین تولید می آید از کشورها در سراسر جهان است.

ترکیب پیچیدگی مشکل این است که از ظرفیت است که چه مقدار از چیزی است که هر شرکت در یک زنجیره تامین می تواند تولید کند. به سرعت در حال افزایش ظرفیت سخت است. فقط فکر می کنم در مورد تفاوت در میزبانی یک مهمانی شام برای دو مهمان در مقابل 200. است که دقیقا به همین دلیل است که کمبود ضد عفونی کننده دست. مشتریان در حال خرید مقدار بسیار عظیمی, اما تولید کنندگان قادر به افزایش در دسترس مقدار از مواد ضروری مانند الکل گلیسرول و پراکسید هیدروژن.

2. لاغر ماشین

چه ساخته شده است این زنجیره تامین و حتی بیشتر آسیب پذیر هستند و استراتژی است که به شدت متکی به “فقط در زمان” یا لاغر موجودی دوباره پر کردن. است که شرکت های حفظ تنها به اندازه کافی سهام در دست به صورت کوتاه مدت و تکیه بر تحویل ساخته شده اغلب به نگه می دارد و هزینه های پایین.

برای مثال بسیاری از شرکت ها نگه داشتن فقط به اندازه کافی موجودی به گذشته چند هفته اعتماد به نفس است که محصولات وارد خواهد شد به عنوان آنها مورد نیاز است. این سیستم کاملا با این نسخهها کار به خوبی ارائه شده وجود دارد بدون اختلال.

اما به عنوان شرکت در طیف گسترده ای از صنایع از جمله غذایی و خرده فروشی و با تکنولوژی بالا و خودرو به طور فزاینده اجرا این استراتژی آنها دیگر اضافی موجودی و یا بیش از حد ظرفیت به تولید ضرر و زیان ناشی از اختلال. به عنوان یک نتیجه این کسب و کار به شدت در معرض خطر حتی کوتاه مواد-مشکل جریان. هنگامی که زلزله را تکان داد تایوان در سپتامبر. 21 سال 1999 آن را ایجاد یک اختلال بزرگ برای کامپیوتر-تراشه صنعت تاخیر در حمل و نقل بار برای برخی از محصولات توسط بیش از یک هفته.

به همین ترتیب پس از لاغر سیستم حذف ترین موجودی بیش از حد بسیاری از عرضه های پزشکی زنجیر قادر به پاسخ به اختلالات هنگام ظهور آنفولانزای مرغی یا “آنفولانزای پرندگان” در سال 2005.

در عین حال کسانی که نسبتا جزئی و منطقه ای انجام دهند. Coronavirus همه گیر عملا تعطیل ده ها تن از اقتصاد با حرکات بیش از یک سوم از جمعیت جهان محدود شده است. این به این معنی یک افزایش در تقاضا برای هر محصول به راحتی می تواند در نتیجه کمبود برای روز یا هفته.

داشتن یک تکیه موجودی یک استراتژی است که با بسیاری از مزایای و طراحی شده است برای از بین بردن ضایعات و کاهش هزینه ها. بسیاری از شرکت ها گرفته اند ممکن است آن را بیش از حد. در عصر جهانی اتصال اختلال در هر نقطه می تواند بریزد پایین کل زنجیره تامین است.

گوشت چرخ کرده یک مثال از یک تکیه زنجیره تامین است. اریک Isakson/گتی ایماژ

3. در حال حرکت تولید سازه های دریایی

بیشتر تشدید مشکل این است که استراتژی offshoring که در آن شرکت های تولید محصولات خود را در خارج از کشور در کشورهایی مانند چین و ویتنام و مالزی در تلاش برای کاهش هزینه ها.

در سمت به علاوه این امر باعث شده است بسیاری از شرکت ها برای کاهش تعداد لینک ها در زنجیره تامین خود را – و یا حداقل کوچک کردن فاصله بین آنها را – با تکیه در درجه اول در تعداد کمتری از منابع که در حال متمرکز در یک حوزه جغرافیایی خاص منطقه است.

اما در این تلاش برای کاهش هزینه های عملیاتی از جمله نیروی کار و سربار شرکت های بیشتری قرار داده اند بیش از حد بسیاری از “تخم مرغ” در یک سبد خرید. برخی صنایع را مورد علاقه خاص مناطق با خودکار, تکنولوژی کشاورزی و صنایع علاقه چین است. هند از سوی دیگر تبدیل شده است منبع اصلی برای داروهای ژنریک.

به عنوان یک نتیجه اختلال در یک کشور واحد تبدیل شدن به حتی بیشتر شدید. در ماه ژانویه و قبل از آمریکا و کشورهای اروپا در حال شیوع کروناویروس از خود شرکت های غربی و خرده فروشان در حال حاضر نیروبخش برای شدید زنجیره تامین پس از مشکلات اقتصاد چین رفت و به مستند. و این اثرات هنوز هم احساس می چند ماه بعد بر روی انواع محصولات از اسباب بازی و صفحه نمایش تلویزیون برای اسفنج و کارتریج جوهر و حتی می تواند گسترش به کریسمس.

آماده شدن برای آینده بحران

البته این را حس می کند که شرکت انجام همه آنها می توانند به کاهش هزینه ها و ایجاد زنجیره تامین خود را به عنوان کارآمد که ممکن است.

ساخته شده است که آنها را فوق العاده آسیب پذیر به اختلالات حتی آنهایی که جزئی. و coronavirus همه گیر است که یک اختلال شبیه هیچ دیگر و بدون شک مردم ادامه خواهد داد برای دیدن موقت و دیگر کمبود کالاهای اساسی تا زمانی که آن را طول می کشد. بزرگترین نگرانی من این است که اگر COVID-19 همچنان به گسترش در سراسر ایالات متحده ویرانگر صفوف بزرگ گوشت بسته بندی گیاهان و دیگر کارخانه ها و مزارع آمریکایی ها آغاز خواهد شد به تجربه شدید کمبود مواد غذایی و کالاهای دیگر.

در حالی که آن را احتمالا خیلی دیر به انجام خیلی در مورد بحران کنونی امیدوارم شرکت های یادگیری این درس و اتخاذ استراتژی بهتری برای مدیریت زنجیره تامین خود را از خطرات مانند قرار دادن در محل بیشتر نسخه پشتیبان تهیه کنندگان و ساختمان تا بیشتر موجودی.

شاید پس از آن بیشتر از آنها خواهد بود آماده برای آینده اختلال.

[دریافت حقایق در مورد کوروناویروس و آخرین تحقیقات. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو