چرا جوان است که همیشه بهتر است زمانی که می آید به یادگیری زبان انگلیسی

این مقاله بخشی از یک مجموعه به مناسبت گرامیداشت روز ملی اندونزی روز آموزش و پرورش در مارس 2.


بسیاری از laypeople فکر می کنم کودکان دارای توانایی ذاتی برای جذب یک زبان جدید مثل یک تشنه کمی اسفنج است و نه نوجوانان و بزرگسالان می تواند همگام با آنها. آنها باور دارند که این ظرفیت طبیعی برای دستیابی به چندین زبان را با افزایش سن کاهش.

این باور را تشویق می کند برخی از محققان پیشنهاد محدودیت زمانی برای یادگیری یک زبان جدید است. آنها استدلال می کنند که کودکان بیشتر ماهر در اکتساب زبان با توجه به شکل پذیری از مغز خود را که تبدیل شده اند و تغییر ناپذیر در شروع بلوغ است.

اخیر مطالعات تجربی, اما, ارائه شواهد و مدارک علیه این ایده از بالا محدودیت سنی برای یادگیری یک زبان جدید است.

بیشتر محققان در حال حاضر معتقدند که توانایی برای رسیدن به بالا و یا حتی بومی مانند تسلط نمی توان منحصرا نسبت به سن و تحت تاثیر دیگر عوامل شناختی و اجتماعی و جنبه های عاطفی.

پیر و جوان باید همان ظرفیت یادگیری

ایده این است که یک دوره بحرانی برای یادگیری یک زبان مبتنی بر مشاهده است که کودکان و بزرگسالان متفاوت مغز سازه.

کودکان زیر سن 9 یا 13 اعتقاد به مغز سازمان قادر به یادگیری بیش از یک زبان بدون هیچ گونه سردرگمی است.

www.shutterstock.com

پس از این مدت آنها را پیدا خواهد کرد آن را دشوار اگر نه غیر ممکن است برای رسیدن به بومی مانند تسلط بر یک زبان به دلیل مغز خود را تبدیل خواهد شد به طور کامل lateralised.

این lateralised مغز اشاره به وضعیت که در آن زبان عملکرد خود را به طور کامل ترجمه شده به یک طرف از مغز معمولا نیمکره چپ. به عنوان یک نتیجه, یادگیری زبان می شود آگاه تر و چالش برانگیز است.

که در نتیجه تبدیل به دانش مشترک با وجود آن implausibility به آن متکی بر یک رابطه مستقیم بین الگوهای از مغز فعال و سطح مهارت در زبان.

حتی با فرض اینکه چنین ارتباط نزدیک رخ می دهد برگزاری سریع به این ایده تبدیل شده است بسیار سخت که شواهد کافی در حال حاضر در تقابل با آن است.

یک مطالعه اخیر نشان داد بسیاری از شکل پذیری مغز وجود دارد که در دوران کودکی است که هنوز هم حفظ شود در بزرگسالی است. این به این معنی زبان آموزان مسن تر نیز قادر به بسیار مهارت – جوان تر همیشه بهتر نیست.

دیر استارت می توانید با گرفتن زود هنگام استارت

وقتی که می آید برای رسیدن به مهارت بسیار تحقیقات همچنین ارائه شواهد و مدارک علیه این تصور که دیر استارت همیشه عقب اوایل مبتدیان.

مثلا کارمن مونز انگلیسی زبانشناسی و زبانشناسی کاربردی استاد دانشگاه بارسلونا اسپانیا و تیم تحقیقاتی در بر داشت زود شروع نکنید بهتر از دیر استارت هنگامی که هر دو گروه دریافت همان مقدار از آموزش زبان. آنها را به خود جلب کرد این نتیجه گیری از داده های جمع آوری شده خود را در دراز مدت پروژه تحقیقاتی در مورد توسعه تسلط به زبان انگلیسی در زبان آموزان در سن 8, 11, 14 و بیش از 18 در بارسلونا.

در یک مطالعه مشابه یک متخصص در روان و اکتساب زبان از اتریش سیمون E. Pfenninger و همکارش دیوید سینگلتون وارد در نتیجه همان بود.

آنها تجزیه و تحلیل داده ها از 200 زبان آموزان در گروه های سنی مختلف بین سال های 2009 و 2015 در سوئیس. آنها به این نتیجه رسیدند اواخر مبتدیان می تواند به سرعت گرفتن تا با سطح مهارت به دست آمده توسط اوایل شروع. این تحقیقات بیشتر نشان می دهد که این باور در مورد مزایای یادگیری زبان انگلیسی در اوایل ندارد ،

برخی از مطالعات ارائه شواهد است که اواخر سال دوم-زبان آموزان می تواند رسیدن به بومی مانند سطوح مهارت است.

بسیاری از کسانی که شروع به یادگیری زبان انگلیسی پس از سن 20 نفر گزارش شده اند بومی مانند بلندگو.

همه این شواهد و چالش های این فرض که یادگیری زبان انگلیسی در اوایل می تواند به مزیت رقابتی.

عوامل دیگر از سن تاثیر می گذارد کودکان مهارت

اجماع در حال رشد است در میان محققان است که کودکان زبان دوم توسعه بستگی به کنش های شناختی ، اجتماعی و عاطفی عوامل است.

این عوامل شامل مقدار زیادی از فرصت ها برای یادگیری زبان انگلیسی, انگیزه, استعداد هویت و تمایل به برقراری ارتباط است.

برخی از این عوامل را می توان برجسته تر از دیگران بسته به فراگيران تفاوت های فردی و اجتماعی و زمینه های فرهنگی.

www.shutterstock.com

برای مثال کسانی که در حال غوطه ور در کشورهای انگلیسی زبان هستند احتمال بیشتری برای مسلط به زبان انگلیسی. دلیل این است که آنها فرصت های بیشتری برای دریافت مستقیم ورودی از هدف-زبان.

مثال دیگر مربوط به زبان آموزان جوان’ هویت و خانواده پس زمینه.

اوایل استارت که از خانواده های ثروتمند هستند به احتمال زیاد برای رسیدن به نتایج بهتر نسبت به کسانی که از یک پس زمینه ضعیف بود. سابق معمولا کافی آموزش ورودی همراه با بسیار گسترده تر فرصت برای تمرین زبان انگلیسی خود را از طریق ارتباطات روزانه با پدر و مادر و تدریس خصوصی و سایر افراد با سطح بالایی از دانش زبان انگلیسی در محیط زیست فوری خود را.

این تنوع در اوایل شروع,’ نتایج یادگیری دوباره نشان می دهد که جوان تر است همیشه بهتر است.

دوم-زبان آموزان از گروه های سنی مختلف به نظر می رسد که چشم انداز تبدیل شدن به بسیار مهارت سخنرانان به عنوان طولانی به عنوان آنها قرار می گیرد در یک محیط حمایتی.

Generalisations در مورد سن عوامل در یادگیری زبان هستند بنابراین بی اساس است. نتایج وابسته به روابط پیچیده میان متغیرهای مختلف.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de