در سراسر جهان انسانی و توسعه سازمان های کار با کودکان به طور فزاینده ای متکی به طیف گسترده ای از فن آوری های مورد استفاده برای بهبود اثربخشی ارائه خدمات و نحوه پاسخ به, مثلا, بیماری های همه گیر و دیگر پویا تهدید.

حقوق کودک سازمان در حال استفاده و یا بررسی استفاده از انواع داده های مبتنی بر فن آوری برای تقویت خدمات ارائه شده به کودکان از جمله بیومتریک هویت دیجیتالی, سیستم های کنترل از راه دور-سنجش از فن آوری های تلفن همراه و رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی و اداری سیستم های اطلاعات. داده های تولید شده توسط این ابزارها و سیستم های شامل به طور بالقوه اطلاعات حساس مانند اطلاعات شناسایی شخصی (PII) و جمعیتی اطلاعات شناسایی (DII) – امتیاز داده است که قادر به شناسایی و طبقه بندی و ردیابی افراد گروه یا چند گروه از افراد با جمعیتی تعریف عوامل است.

با توجه به این به طور فزاینده ای datafied محیط زیست و چالش های در حال ظهور درگیر در حفظ کنوانسیون حقوق کودک در داده های ما سن و روشن است که نیاز به توسعه و انتشار مسئول روش برای دست زدن به اطلاعات و در مورد کودکان. در سال گذشته GovLab و یونیسف آغاز مسئول اطلاعات برای کودکان ابتکار (RD4C) برای حمایت از بازیگران در سراسر جهان در ناخواسته اجتناب از پیامدهای منفی داده و افراد ذینفع و به نوبه خود حصول اطمینان از استفاده موثر و تاثیر مثبت داده است.

رشد فرصت ها و خطرات

جمع آوری, ذخیره سازی, آماده, های, تجزیه و تحلیل و استفاده از داده ها در مورد کودکان ایجاد فرصت های منحصر به فرد و خطرات. این فرصت ها و خطرات متمایز از کسانی که درگیر در datafication از عموم مردم و یا دیگر گروه های آسیب پذیر. برای رسیدن به مسئول داده ها برای کودکان در بخش عمومی اطلاعات-نگه داشتن کسب و کار و سازمان های جامعه مدنی ارائه خدمات برای کودکان نیاز به درک بهتر مجزا خطرات و فرصت های به طور فزاینده ای متصل شده و کمی به محیط زیست برای کودکان است.

بدون سوال, افزایش استفاده از اطلاعات منحصر به فرد به شمار خطرات و مسئولیت به کودکان است. در حالی که پزشکان ممکن است به خوبی اهداف در نظر گرفته شده به اهرم داده و در مورد کودکان, سیستم های اطلاعات استفاده می شود اغلب طراحی شده با (رضایت) بزرگسالان در ذهن بدون تمرکز بر نیازهای منحصر به فرد و آسیب پذیری کودکان است. این می تواند منجر به مجموعه ای از نادرست و غیر قابل اعتماد داده ها و همچنین نامناسب و مضر استفاده از داده ها و در مورد کودکان.

روند و واقعیت

تحقیقات انجام شده در زمینه RD4C ابتکار کشف زیر روند و واقعیت. این مسائل را روشن چرا ما نیاز به یک اختصاص داده شده اطلاعات مسئولیت رویکرد برای کودکان.

  • کودکان امروز هستند و نسل اول در حال رشد در یک زمان سریع datafication که در آن تقریبا تمام جنبه های زندگی خود را هر دو در و خارج از خط در حال تبدیل به امتیاز داده. یک نسل کامل از جوانان است که datafied – اغلب شروع و حتی قبل از تولد. هر سال به طور متوسط کودک خواهد شد که بیشتر داده های جمع آوری شده در مورد آنها در طول عمر خود از این امر مشابه کودک متولد شده در هر سال قبل از. پتانسیل استفاده از چنین حجم زیادی از داده ها و تاثیر آن بر زندگی کودکان غیر قابل پیش بینی هستند و به طور بالقوه می تواند مورد استفاده قرار گیرد در برابر آنها.

  • کودکان به طور معمول لازم نیست کامل سازمان برای تصمیم گیری در مورد مشارکت خود را در برنامه و یا خدمات که ممکن است تولید و ثبت اطلاعات شخصی. کودکان نیز ممکن است عدم درک برای ارزیابی تصمیم گیری را ادعا خطرات و مزایای. حفظ حریم خصوصی شرایط و ضوابط اغلب به سختی قابل درک توسط آموزش بزرگسالان چه رسد به کودکان. به عنوان یک نتیجه وجود دارد بالاتر وظیفه مراقبت از کودکان را داده است.

  • Disaggregating داده ها با توجه به مشخصات فردی-اجتماعی انجام می تواند در بهبود ارائه خدمات و کمک به سیاست های توسعه است. اما آن را نیز ایجاد خطر برای حفظ حریم خصوصی. کودکان را می توان شناسایی و افشای آنها ممکن است مضرات. Disaggregated داده برای گروه هایی مانند کودک-سرپرست خانوار و کودکان تجربه خشونت مبتنی بر جنسیت می تواند قرار داده و آسیب پذیر جوامع و کودکان در خطر است. اطلاعات در مورد کودکان, محل سکونت خود را می تواند مخاطره آمیز باشد به خصوص اگر آنها برخی از اضافی آسیب پذیری است که می تواند آنها را در معرض آسیب است.

  • نادرست داده ها می تواند کودکان را از دست دادن اعتماد به موسسات که ارائه خدمات ضروری از جمله واکسن و دارو و تغذیه منابع. برای سازمان های برخورد با فرزند خوب بودن این عقب نشینی می تواند عواقب شدید. بی اعتمادی می تواند باعث شود خانواده ها و کودکان به رد بهداشت, آموزش و پرورش, حمایت از کودکان و دیگر خدمات عمومی است. از جمله حفظ حریم خصوصی محافظ رفتار می تواند تاثیر کودکان در طول دوره عمر خود, و به طور بالقوه باعث تشدید بی عدالتی موجود و آسیب پذیری.

  • به عنوان حجم جمع آوری و ذخیره داده ها افزایش تعهدات و حمایت های به طور سنتی در محل قرار داده برای کودکان ممکن است دشوار یا غیر ممکن است برای حمایت. منافع کودکان همیشه اولویت زمانی که سازمان تعریف مشروع خود علاقه برای دسترسی به و یا به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی از کودکان است. فوری مندی از خدمات ارائه شده همیشه توجیه خطر و یا آسیب هایی که ممکن است ناشی از آن در آینده. تجزیه و تحلیل داده ها ممکن است انجام شده توسط افرادی که تخصص در زمینه حقوق کودک به عنوان سنتی تحقیقاتی که در آن پزشکان به طور خاص در تحصیل کودک موضوع پژوهش است. به طور مشابه ارائه دهندگان خدمات جمع آوری کودکان داده همیشه به خصوص آموزش دیده برای رسیدگی به آن را به عنوان استانداردهای بین المللی توصیه می کنند.

  • حوادث اخیر در سراسر جهان نشان می دهد وعده و مشکلات الگوریتمی تصمیم گیری است. در حالی که آن می تواند به تسریع فرآیندهای خاص الگوریتم و استنتاج می تواند دارای تعصبات است که می تواند عوارض جانبی در افراد برای مثال کسانی که به دنبال مراقبت های پزشکی و تلاش برای ایمن سازی شغل. خطر ناشی از الگوریتمی تعصب است به خصوص برای کودکان و دیگر جمعیت های آسیب پذیر. این گروه اغلب از عدم آگاهی و یا منابع لازم برای پاسخ به موارد تعصب و یا به اصلاح هر گونه تصورات غلط و یا عدم دقت در داده های خود را.

  • بسیاری از کودکان در خدمت رفاه کودکان سازمان دچار تروما. چه فیزیکی و اجتماعی و عاطفی در طبیعت بارها و بارها ساخت کودکان, ثبت نام برای خدمات و یا ارائه اطلاعات محرمانه شخصی می تواند به مقدار revictimization – re-افشای آنها را به تروماها یا تحریک بی دلیل احساس شرم و گناه.

این روند و واقعیت را روشن, نیاز به روش های جدید برای به حداکثر رساندن ارزش از داده ها برای بهبود زندگی کودکان در حالی که کاهش خطرات ناشی از ما به طور فزاینده ای datafied جامعه است.


تمام طول مسئول اطلاعات برای کودکان گزارش سنتز و دیگر منابع موجود در داده ها مسئول برای کودکان, وب سایت RD4C.org.

نویسندگان می خواهم برای تشکر از استوارت کمپو ارشد همکار در GovLab برای سهم مهم خود را به RD4C ابتکار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو