چرا انرژی خورشیدی می تواند کمک به اندونزی رسیدن به 100% سبز برق تا سال 2050

این مقاله بخشی از یک مجموعه به مناسبت روز زمین در آوریل 22.

اندونزی یک کشور گرمسیری با آفتاب در طول سال. تحقیقات من در مورد چگونه اندونزی می تواند تولید برق به طور کامل از انرژی های تجدید پذیر محاسبه کرده است این کشور دارای پتانسیل برای تولید مورد 640,000 Terrawatt-ساعت (TWh) در هر سال از انرژی خورشیدی است. که معادل به 2,300 بار در سال گذشته تولید برق است.

با وجود این انرژی بالقوه سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر است که هنوز هم کم است. از این رو انرژی خورشیدی کمک تنها 1.7% به این کشور برق کل تولید سال گذشته است.

جنوب شرقی آسیا بزرگترین اقتصاد تولید 275 TWh برق از انواع نیروگاه با مجموع ظرفیت 69.1 گیگاوات (GW) سال گذشته است. زغال سنگ و گاز و دیزل نیروگاه های عرضه شده تقریبا 90 درصد از برق است. بقیه می آید از نیروگاه های برق با استفاده از انرژی های تجدید پذیر – آب و باد و زمین گرمایی انرژی خورشیدی و سوخت های زیستی.

سلطه غیر تجدید پذیر انرژی برق است که انتظار می رود تا سال 2050.

حتی اگر اندونزی فراوان انرژی خورشیدی قدرت دولتی شرکت PLN در حال حاضر تنها به تامین برق نمی تواند شیر را به آن حق دور به عنوان آن است که توسط قرارداد آن را امضا کرده است و با قدرت های مختلف گیاه اپراتورهای. این قرارداد گذشته برای حداقل 20 سال است.

دولت پیش بینی استفاده از انرژی خورشیدی در تولید برق را حساب فقط برای کمتر از 10 درصد از کل انرژی مخلوط سال 2050.

من استدلال می کنند که با آن آفتاب فراوان و توپوگرافی منحصر به فرد و اندونزی باید قادر به تولید 100% سبز برق از انرژی خورشیدی تا سال 2050. دولت نیاز به تنظیم سیاست های جذاب برای هر دو به مشتریان و قدرت ارائه دهندگان برای ایجاد این اتفاق می افتد.

در اینجا سه دلیل اندونزی دارای پتانسیل برای تولید برق خود را به طور کامل از انرژی خورشیدی:

1. بیش از اندازه کافی نور خورشید

اندونزی مصرف برق 1 مگاوات ساعت (مگاوات ساعت) سرانه در سال 2019 تنها 11 درصد از سنگاپوری مصرف.

اندونزی ملی برق طرح کلی متحده که این کشور تقاضای برق را به 1,000 TWh برابر با 3.3 مگاوات ساعت سرانه در 2038.

با فرض ادامه این روند پیش بینی شده تقاضای برق را به 2,600 TWh یا 7.7 مگاوات ساعت سرانه تا سال 2050.

خورشیدی پتانسیل اندونزی. globalsolaratlas.info/author ارائه, نویسنده ارائه شده

برای تامین 2050 تقاضا اندونزی نیاز به ظرفیت مجموع 1500 گیگاوات (GW) خورشیدی فتوولتائیک (PV) نیروگاه. PV خورشیدی کار می کند به تبدیل نور خورشید به برق با استفاده از ماژول های فتوولتائیک. انتظار می رود 230 مگاوات PV خورشیدی نصب خواهد شد این سال است.

با توجه به تحقیقات من ارائه 2,600 TWh برق را نمی توان یک موضوع را با توجه به عظیم انرژی خورشیدی که در اندونزی است.

2. زمینه بزرگ برای نصب PVs

برای نصب کافی PVs برای دیدار با 2050 هدف اندونزی نیاز به حداقل 8,000 کیلومتر مربع یا حدود 0.4 درصد از کشور را زمین منطقه.

یک مزرعه خورشیدی فتوولتائیک با ظرفیت 21 مگاوات در Likupang شمال سولاوسی اندونزی. وزارت انرژی و منابع معدنی

باید مشکلات را با زمین خریداری بوجود می آیند, دولت نیز می تواند نصب پانل های خورشیدی بر روی آب. بخش بزرگی از این پانل را می توان قرار داده شده بر روی شناور در دریاچه ها و پناه دریاها.

اندونزی بزرگ آب خاک به عنوان بزرگترین مجمع الجزایر جهان. این دریاچه با مساحت حدود 119,000km2 و دریای سرزمینی در حدود 290 اسب 000km2.

علاوه بر این بسیاری از ساختمان ها می تواند میزبان پانل های خورشیدی بر روی پشت بام. با این برنامه نصب و راه اندازی پانل های خورشیدی نیاز به تنها 0.1 درصد از اندونزی زمین.

خورشیدی فتوولتائیک نصب بر روی پشت بام وزارت انرژی و منابع معدنی ساختمان در پایتخت اندونزی, Jakarta. وزارت انرژی و منابع معدنی

3. کاهش هزینه های راه اندازی مزارع خورشیدی PV

جهانی وزنی-میانگین هزینه سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ خورشیدی PV در حال سقوط سریع. آن را کاهش 77 درصد بین سال های 2010 و تا سال 2018 است.

در استرالیا هزینه در مقیاس بزرگ پروژه های انرژی خورشیدی به طور چشمگیری کاهش یافته از US$85/مگاوات ساعت در سال 2015 به یک رود US$28-39/مگاوات ساعت در سال 2020 است.

این قیمت ها بسیار پایین تر از هزینه است که اندونزی قدرت دولتی شرکت PLN نیاز برای تولید برق در حدود US$79/مگاوات ساعت.

برای دیدار با 2050 شکل دولت باید تولید 50 GW از انرژی خورشیدی هر سال با شروع سال 2021 و اتصال آن به شبکه های قدرت.

این است که به احتمال زیاد دست یافتنی با توجه به اینکه ساختمان های خورشیدی PV پروژه بسیار سریعتر از برای فسیلی نیروگاه.

خورشیدی PV مزرعه نیاز حداکثر دو سال ساخت و ساز در حالی که نیروگاه با سوخت زغال سنگ نیاز به حداقل سه سال برای تکمیل.

برای تامین برق در شب, سیستم PV را نیاز به باتری سازی. باتری قیمت ها نیز کاهش یافته 87 درصد از سال 2010 به $156/کیلووات ساعت در سال 2019. قیمت ها انتظار می رود برای ادامه برای کاهش به $61/کیلووات ساعت در سال 2030.

تکمیل باتری پمپ آبی ذخیره سازی انرژی نیز قادر به ذخیره برق در طول روز آفتابی و سرعت توزیع آن در هنگام توليد برق قطع شده است در طول آب و هوا ابری.

اندونزی 26,000 خوب پمپ آبی در سایت با یک ترکیب سازی ظرفیت 820 TWh. این تعداد 100 برابر بیشتر از مورد نیاز برای پشتیبانی 100% تجدید پذیر برق سیستم از پانل های خورشیدی در اندونزی.

نیاز به سبز

اندونزی متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای توسط 29-41% تا سال 2030.

آن را نیز تنظیم یک هدف بلند پروازانه است که در آن انرژی های تجدید پذیر سهم دو برابر خواهد شد و به 23 درصد از این کشور در مجموع ترکیب انرژی برای تولید برق تا سال 2025. انتظار می رود برای رسیدن به 31 درصد در سال 2030.

اما در سال گذشته اقدام آب و هوا ردیاب (گربه) مستقل تحقیقات سازمان پیگیری اقدام آب و هوا گزارش داد که اندونزی موفق به کاهش انتشار کربن. گربه به این نتیجه رسیدند که هیچ بتنی اقدامات گرفته و دارای امتیاز اندونزی به عنوان “بسیار ناکافی عمل”.

سوخت های فسیلی نیروگاه و حمل و نقل هنوز هم کمک 34 درصد از اندونزی تولید گازهای گلخانه ای در سال 2017. این می تواند تبدیل به بسیار بزرگتر به عنوان مصرف انرژی را افزایش می دهد مگر اینکه اندونزی شیفت تولید برق به انرژی های تجدید پذیر به عنوان دیگر کشورها انجام دهد.

دو کارگر بررسی کابل برق در یک منطقه مسکونی پایتخت اندونزی, Jakarta. گویند/EPA

برای مثال استرالیا به 25 درصد هدف انرژی تجدید پذیر در سال 2019 است و در مسیر رسیدن به 50% انرژی های تجدید پذیر در سال 2025 با نصب بادی و PV. ویتنام امن 135 خورشیدی PV پروژه با مجموع ظرفیت 9 GW.

هند نصب شده 32 GW PV خورشیدی با هدف 100 گیگاوات تا سال 2022. سنگاپور در حال ساخت 60 مگاوات شناور خورشیدی PV گیاه.

گسترده و مداوم فراوانی از آفتاب در اندونزی در ترکیب با کم و سقوط قیمت PV خورشیدی به معنی 100% برق تجدید پذیر با صفر تولید گازهای گلخانه ای است برجسته عملی برای اندونزی برای رسیدن به در سال 2050.

اگر شما می توانید لذت بردن از محیط زیست دوستانه برق بدون هیچ گونه نگرانی در مورد این لایحه نمی خواهد شما را خوشحال ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de