چرا آزادی مذهبی استوکس coronavirus تظاهرات در ایالات متحده, اما نه کانادا

آزادی مذهبی گرامی به عنوان یک آمریکایی ایده آل بوده و غالبا استناد در ایالات متحده در جریان تظاهرات علیه COVID-19 بهداشت عمومی اقدامات است.

در کانادا, انواع تظاهرات — از جمله کلیساها هستند بیشتر احتمال دارد به تمرکز بر روی سیستمیک underfunding از مراقبت دراز مدت و پناهگاه بی خانمان و یا عدم پزشکی کافی و زیرساخت های آب در جوامع بومی.

چرا تفاوت ؟

در سراسر ایالات متحده مسیحیان محافظه کار مسخره دولت و شهرداری های اجتماعی فاصله سفارشات در اواخر مارس 31, گاهی اوقات توسط آشکارا قانون شکنی این ادعا که خدا نه دولت مردم محافظت می کند.

در طول مسیحی هفته مقدس انجیلی و کلیسای پنطیکاستی رهبران اغلب با حمایت سیاستمداران جمهوری خواه آورده دعاوی علیه دولت و شهرداری دولت با این استدلال که محدود کردن تجمعات مذهبی به خاطر محدود کردن گسترش COVID-19 بود نقض آزادی مذهبی.

در این 15 مارس سال 2020 عکس, یک زن دعا در محراب در یک سرویس در رستگاری به سازمان ملل کلیسا در Chattanooga, Tenn. در حالی که بیشترین نزدیکی کلیسا لغو خدمات به دلیل COVID-19 گیر رستگاری به سازمان ملل باز ماند. (Troy Stolt/Chattanooga Times Free Press طریق AP)

با سرعت رعد و برق فدرال و دولت وکلا وزن در تعادل بین سلامت عمومی اقدامات و آزادی مذهبی.

در مقابل داستان در کانادا است که تا حد زیادی یکی از سازمان های مذهبی از همه گونه همکاری با بهداشت عمومی اقدامات است. تا به امروز هیچ معادلی در کانادا از این مشخصات بالا COVID-19 حقوقی جنگ که در آن کلیساهای رد هر دو سلامت عمومی دستورات و قوانین دولت.

سوء ظن از علم, دولت

مذهبی مبتنی بر ظن علمی و اقتدار دولت است و نه منحصر به فرد برای مسیحیان محافظه کار; Hasidic جوامع یهودی به اشتراک گذاری این سوء ظن را تشکیل می دهند و تعداد قابل توجهی از افراد آلوده با COVID-19 در ایالت نیویورک است.

حتی در مورد یهودیان Hasidic اما مرز ممکن است یک تفاوت: Hasidic جوامع در کبک بوده است ستایش برای سعی و کوشش خود را در پیوستن به اجتماعی فاصله در مقایسه با کسانی که در نیویورک که در آن برخی از خاخام ها را مسخره بهداشت عمومی توصیه.

متضاد پاسخ به COVID-19 در کانادا و ایالات متحده ریشه در بسیار متفاوت ملی نگرش های فردی و مسئولیت جمعی برای سلامت عمومی است.

در ایالات متحده, جبهه دموکراتیک-دونده جو بایدن ممکن است به آغوش برنی قرار گرفتن طرح “مدیکر برای همه” اما حتی ویرانگر واقعیت بودن این کشور سخت ترین ضربه تا کنون توسط COVID-19 است و نه به نظر می رسید به نوبه خود جزر و مد از افکار عمومی در مورد نیاز به صورت جهانی مدیکر.

در کانادا در مقابل رهبران در سراسر طیف سیاسی در حال پرتاب حمایت خود را پشت مراقبت بهداشت عمومی و حتی برخی از سیاستمداران محافظه کار خواستار بودجه بیشتر به خصوص برای مراقبت طولانی مدت. در حالی که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی یک تماس را به anti-بهداشت عمومی معترضان به “آزاد” خود را در ایالت انتاریو محافظه کار برتر داگ فورد اخراج پراکندگی از جمله معترضان در تورنتو به عنوان خودخواه “yahoos.”

با استناد به آزادی مذهبی در تلاش برای انتخاب کردن از بهداشت و درمان-مراقبت از قانون است که بسیار شایع تر در ایالات متحده از کانادا. هر دو کشور حفاظت از آزادی مذهبی و قدمت آن به سال 1791 در ایالات متحده با متمم اول قانون اساسی تضمین “ورزش” دین در حالی که در کانادا این منشور کانادایی حقوق و آزادی های محافظت شده “آزادی وجدان و دین” از سال 1982.

آزادی مذهبی به عنوان یک پاره

این موازی تضمین می کند اما بنیادی بسیار متفاوت از تاریخ با استفاده از آزادی مذهبی به عنوان پاره ای از جمله مقاومت های عمومی مراقبت های بهداشتی. من در این مورد بحث شده در تحقیقات به خصوص در رابطه با سلامت باروری.

در پی سابق رئیس جمهور ایالات متحده, باراک اوباما قانون مراقبت مقرون به صرفه برای مثال کاتولیک ها و پروتستان گروه با استفاده از آزادی مذهبی استدلال به مسابقه ماموریت جدید خود را که در برنامه های بیمه درمانی ارائه دسترسی به پیشگیری از بارداری برای زنان شاغل.

تظاهر کنندگان دیده می شود در مقابل دادگاه عالی در واشنگتن دی سی در ماه مارس 2014 در اعتراض Obamacare مورد نیاز است که کسب و کار ارائه کارکنان زن با بیمه بهداشت و درمان است که شامل دسترسی به قرص های ضد بارداری. (AP Photo/چارلز Dharapak)

در کانادا کمتر با استناد به آزادی مذهبی و حقوق بشر در دادگاه برای محدود کردن دسترسی به مراقبت های بهداشتی ممکن است مربوط به پذیرش گسترده تر از مراقبت های بهداشتی به عنوان یک مکان خوب و یک حق اساسی بشر است.

در هر دو کشور کانادا و ایالات متحده در مبارزه برای بودجه عمومی مراقبت های بهداشتی در اواسط قرن 20 در گرو ائتلاف از سیاستمداران حرفه ای پزشکی و رهبران مذهبی. در کانادا یک باپتیست وزیر-تبدیل-سیاستمدار تامی داگلاس گالوانیزه کشور با یک چشم انداز که مراقبت های بهداشتی برای همه بود یک حق انسانی و برخی نیز یک تعهد دینی.

تامی داگلاس نشان داده شده است در ماه اکتبر سال 1983 عکس در اتاوا. کانادا پرس/کریس شوارتس

به طور مشابه در ایالات متحده زمانی که دکتر مونتاگ کاب, رهبر ملی انجمن پزشکی با موفقیت استدلال کرد برای مدیکر قبل از کنگره در سال 1965 او به این نتیجه شهادت او با یک مسیحی سرود.

کانادایی نسخه عمومی مراقبت های بهداشتی در حال حاضر در خدمت طیف بسیار وسیع تری از جمعیت بیش از مدیکر در ایالات متحده و تبدیل به یک بنای کانادا هویت ملی با حداقل آشکار اتصالات به دین است.

اما در ایالات متحده بهداشت عمومی باقی مانده است یک منبع عمیق ملی و مذهبی را بدست آورد. فعلی جمهوری خواه دولت به طور منظم با استفاده از آزادی مذهبی در قانون از جمله اعتراض با وجدان قوانین برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به دور تراشه در مدیکر محدود کردن دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای زنان جامعه فقیر و روستایی مردم است.

یک بار از حساب در حال آمدن است که بهداشت عمومی اقدامات و خصوصی و عمومی بهداشت و درمان تحویل خواهد بود برای ارزیابی اثر خود را در طول COVID-19 بیماری همه گیر. نقش جوامع مذهبی و آرمان آزادی مذهبی در حمایت و یا مانع بهداشت عمومی باید گنجانده شده در این حساب به خصوص در ایالات متحده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net