اقتصادی پیامدهای شیوع کروناویروس در سراسر جهان و نیوزیلند شروع به ظهور و آن را در حال حاضر روشن است که coronavirus را بدتر تاثیر از سندرم حاد تنفسی (سارس) شیوع در سال 2003.

هزینه برآورد شده از سارس به اقتصاد جهانی در حدود US$40 میلیارد دلار است. سهم چین در تولید ناخالص داخلی جهان در آن زمان بود 4 درصد به طور قابل توجهی پایین تر از برآورد فعلی 17 درصد است.

این چهار برابر افزایش وابستگی اقتصادی در چین و در سراسر جهان در درجه اول به دلیل آن را به عنوان یک تولید توپی و کلید گره برای تولید شبکه در آسیا و در سطح جهان به این معنی است که شیوع است به احتمال زیاد به یک بزرگتر تاثیر جهانی بر تجارت حداقل در سه ماهه جاری.

اما بیش از مدت مشابه از سال 2003 نیوزیلند تبدیل شده است و حتی بیشتر از لحاظ اقتصادی وابسته به چین است. این امر به ویژه پس در تجارت خدمات بازرگانی (اعم از صادرات و واردات) با 12 برابر پرش در چین بر اساس مقایسه بین تاریخی و آخرین آمار NZ داده است.


ادامه مطلب: 3 راه coronavirus شیوع تاثیر می گذارد دانشجویان بین المللی و چگونه متحده کمک می کند


افتادن صادرات و لغو رویدادها

در سال 2003 نیوزیلند کالا صادرات به چین تشکیل حدود 5% از کل بر اساس داده های تاریخی از سازمان ملل متحد. امروز از آن است که حدود 26 درصد است. هر گونه رکود در صادرات تقاضا از چین در سه ماهه جاری را بسیار قوی تر تاثیر مستقیم در نیوزیلند صادرکنندگان درآمد برای هر دو تجارت کالا و خدمات بازرگانی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر.

این است که در حال حاضر مشهود است. مواد غذایی صادر کنندگان رو به کاهش تقاضا برای گوشت و محصولات جنگلداری و گل و محصولات دریایی از مصرف کنندگان در چین است. شیوع این بیماری همچنین می تواند اخلال در زنجیره تامین محصولات ميانی نیوزیلند واردات از چین و بقیه آسیا برای کشاورزی و تولید مواد غذایی.

به عنوان 2019 چین نیوزیلند چهارم بزرگترین مرکز خدمات صادرات مقصد تشکیل 13 درصد از این کشور در مجموع صادرات خدمات تجاری که شامل در درجه اول آموزش و پرورش و گردشگری. در سال 2003 این رقم کمتر از 2 درصد.

حدود 87 درصد از نیوزیلند خدمات صادرات از چین آمد از آموزش و پرورش مربوط به سفر شخصی و گردشگری. این صادرات انتظار می رود به کاهش شدت با توقیف موقت مسافران خارجی از سرزمین اصلی چین است.


ادامه مطلب: Coronavirus شیوع بزرگترین بحران تا کنون به آمار بین المللی آموزش و پرورش


نیوزیلند فصل تابستان است زمان مشغول برای بازدید کنندگان چینی و بین المللی دانش آموزان مشغول به تحصیل در نیوزیلند. این در حال حاضر هزینه اقتصاد محلی از اوکلند به عنوان چندین گردشگری رویدادها از جمله سالانه فانوس جشنواره لغو شده اند.

عدم قطعیت کفن برآورد تاثیر

یک “بدترین سناریو” را شبیه به این: صفر ورود بازدید کننده از چین تا ماه مارس سال 2020 به دنبال افزایش حداقل 50 درصد زیر ماه همراه با 20 درصد کاهش کلی مهاجران از آسیا (چه برای گردشگری یا آموزش و پرورش). تخمین زده می شود که این خود می تواند حداقل 0.4% کاهش در تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال 2020 است.

فوق محافظه کار تخمین می زنند. به فرض آن که شیوع کروناویروس موجود است به سرعت و نمی خواهد تحت تاثیر قرار دهد در سه ماهه دوم سال است. این شیوع سارس در زمان حدود هشت ماه شامل بنابراین منطقی است که فرض کنیم که سفر و آموزش صادرات از نیوزیلند ممکن است تغییر جهت دادن خاموش خود را در مسیر طبیعی حداقل تا اواسط سال 2020 است.

در حالی که تاثیر غیر مستقیم از coronavirus در نیوزیلند مصرف کنندگان هنوز مشخص نیست این جهت است که به احتمال زیاد منفی است. یکی واضح کانال است اختلال در عرضه زنجیره ای از عمده مصرف کنندگان کالا در سطح جهانی به دلیل نقش چین به عنوان یک تولید توپی.


ادامه مطلب: آنچه ما می دانیم نشان می دهد تاثیر اقتصادی ووهان coronavirus محدود خواهد شد


وجود دارد در حال حاضر گزارش از کارخانه بسته شدن در چین و یا رو به طور موقت خاموش شدن ناگهانی تکنولوژی بالا در تولید از جمله ماشین نیمه هادی ها و ارتباطات از راه دور. برای مثال از انتظار کوالکام اثرات منفی بر عرضه و تقاضا در صنعت تلفن همراه است. این افزایش هزینه های تولید که در چین ساخته شده و در نتیجه قیمت جهانی مصرف کننده.

بیشتر اقتصاد باز می آمد با هزینه های

آن است که سخت تر است برای تعیین کمیت اثرات غیر مستقیم در نیوزیلند تجارت با دیگر شرکای تجاری که در آن coronavirus موارد تایید شده اند و در میان کسانی که همچنین به اشتراک گذاری یک ارتباط نزدیک اقتصادی با هر دو نیوزیلند و چین است. استرالیا و آمریکا و ژاپن همه جا به این دسته است.

در کوتاه مدت نیوزیلند ممکن است کمتر گردشگران از این کشورها از جمله هر دو از هوا و دریا سفر می کند. مربوط به کسب و کار سفر اختلالات نیز به احتمال زیاد به طور غیر مستقیم تاثیر منفی بر تصمیمات سرمایه گذاری. دیگر عدم قطعیت در اطراف شیوع باقی مانده است بیشتر مارپیچ رو به پایین از اعتماد سرمایه گذاران.

در نهایت نیوزیلند به آماده شدن برای احتمال یک مورد تایید شده. اگر که اتفاق می افتد وجود خواهد داشت هزینه های اضافی از مدیریت عدم قطعیت برای کسب و کار داخلی. به عنوان یک اقتصاد باز نیوزیلند می برد از مزایای جهانی شدن اما در حال حاضر آن را باید به صورت منفی و هزینه های آن را نیز می تواند به ارمغان بیاورد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو