سرمایه گذاران به طور منظم به دنبال شناسایی فرصت ها در بازارهای در حال ظهور که در آن خطرات بالقوه و پاداش اغلب به خوبی درک نمی شود.

تنها چند کشور در بازارهای نوظهور ارائه جذاب محیط کسب و کار کم هزینه دسترسی به صادرات مقصد در سراسر چندین قاره است. در این کمتر شناخته شده بازار چالش اصلی در ارزیابی ریسک است که آنها اغلب اغراق آمیز و بسیار منحصر به فرد. قبل از تعصبات و فقدان اطلاعات در مورد یک کشور می تواند تحریف واقعیت ذره درک از خطر است.

تونس محل با پیش بینی نزدیکی جغرافیایی به سه قاره: اروپا و آفریقا و آسیا است. نقشه های گوگل با تصاویر توسط سوتلانا Lukoyanova

تونس ممکن است یکی از مکان های که ارائه می دهد فرصت های سرمایه گذاری.

در عین حال در شمال کشور آفریقایی است که اغلب نادیده گرفته شده توسط شرکت ها به دنبال دسترسی به بازارهای متعدد در اروپا و آفریقا و آسیا به دلیل درک بالا و خطرات امنیتی در منطقه است.

برای کشف خطرات در تونس چشم انداز کسب و کار ما مصاحبه مدیران کسب و کار در سراسر 15 صنایع و شش شهرستانها در خط ساحلی مدیترانه.

پلیس سابق دولت

تونس همچنان به لحاظ سیاسی بسته به عنوان یک پلیس دولت قبل از 2011 یاس انقلاب به پایان رسید که بن علی دیکتاتوری. هم مرز با الجزایر و لیبی, تونس است که اغلب دیده می شود در همان نور به عنوان کشورهای دیگر در خاورمیانه و شمال آفریقا شناخته شده به عنوان منا که مشهور به برخی از مهمترین سرکوب و فرار در جهان است.

یک رسانه تمایل برای sensationalized و غم انگیز داستان تضمین می کند که وقایع دراماتیک تبدیل شدن به شناخته شده ترین حقایق در مورد کشور است. ساخته شده است که آن را دشوار برای برخی از سرمایه گذاران به چشم پوشی و یا فراموش 2015 حمله که هدف گردشگران و کشته شدن 38 نفر مرگبارترین غیر دولتی حمله تروریستی در تونس تاریخ است.

جای تعجب نیست که خارجی ها تمایل به درک تونس خطرات به عنوان قابل مقایسه با کسانی که از همسایگان خود به ویژه جنگ زده لیبی که خطرات امنیتی به تونس. اما برداشت از آن در واقع انجام کسب و کار در تونس به شدت متفاوت است. برای آنها تونس یکی از کم ریسک محیط کسب و کار با وجود افزایش عدم اطمینان سیاسی و برخی از خشونت سیاسی قسمت های پس از انقلاب است.

خشونت علیه غیر نظامیان در تونس در ارتباط با دیگر خاورمیانه و شمال آفریقا کشورهای 2000-2019. درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه (ACLED) داده ها با نویسندگان ارقام

این خودی به طور کلی توافق دارند که به طور کلی امنیت در تونس قابل ملاحظه ای افزایش یافته و پس از 2015 و خشونت سیاسی ریسک کم هستند. خارجی ها’ ارزیابی glosses بیش از این واقعیت است که تونس بهتر از همسایگان خود در موثر اقدامات ضد تروریسم و همچنین نسبتا سطح پایین از افراط گرایی مذهبی در تونس جامعه است.

بهار عربی و قیام عمدتا موفق

سیاسی, بیش از حد, تونس یک استثنا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا — آن باقی مانده است تنها کشوری که در آن بهار عربی و قیام نکرده اند شکست خورده است.

و در حالی که گذار دموکراتیک ناقص است ویژگی های اصلی لیبرال دموکراسی — د-سیاسی نظامی حکومت قانون و احترام به حقوق بشر, آزادی بیان, آزادی انجمن ها — آیا ویژگی های امروز تونس و در میان ترین تلفظ در بازارهای در حال ظهور.

اکثریت پاسخ دهندگان در مطالعه ما در واقع لذت می بردند جدید خود را به آزادی به بحث در مورد سیاست و مسائل اجتماعی و عمومی و خصوصی حوزه بدون نیاز به زمزمه یا بررسی محیط اطراف خود برای جاسوسی.

تونس در سال 2020 سرمایه گذاری خارجی آژانس توسعه تونس (FIPA-تونس)

ما زمینه کار نشان می دهد که با وجود آن محل امنیت و ایمنی در میان حداقل در مورد خطرات کسب و کار در تونس. یکی دیگر از مهم پیدا شد که تاثیر قابل توجهی رویدادهای سیاسی (2011 انقلاب و 2015 حملات تروریستی) متنوع در سراسر شرکت های بسته به چه و که در آن یک شرکت اداره می شود.

در طی و بلافاصله بعد از انقلاب برخی از شرکت ها از جمله کسانی که در بخش نساجی از دست رفته مشتریان خارجی: “بسیاری از برندها نمی خواهد اجازه می دهد تا اپراتور برای آمدن به تونس برای دیدن فرایند تولید انجام کنترل کیفیت” با استناد به نگرانی های امنیتی یک جواب به ما گفت.

اما شرکت های دیگر به عنوان مثال کسانی که در خودرو بخش “کار کرده بدون مشکل است.”

بزرگترین مزاحمت برای یک جواب بود زباله ستون تا برای چند هفته تا زمانی که دولت جدید و سازمان یافته انتخاب یو پی اس.

یکی از پاسخ دهندگان ما نیز quipped: “انقلاب و تروریسم نیست کاهش تقاضا برای لباسهای زیر برای مردان.”

هنوز, در پنج سال پس از انقلاب اقدامات امنیتی عقب مانده, منجر 2015 حملات تروریستی در سوسة.


ادامه مطلب: تونس مورد حمله قرار گرفت و برای موفقیت آن نیست و چالش های آن


تونس صنعت گردشگری دچار بیشترین حملات هدفمند گردشگران که تمایل به انتخاب مقصد سفر بر اساس برداشت های ایمنی.

تونس مدیر هتل به ذکر است که گردشگران خارجی در هتل خود را 85 تا 90 درصد از کسب و کار هتل در سمت چپ بلافاصله پس از این حمله است. هتل خالی باقی مانده تا فصل گردشگری آغاز شد برای تونس پس از ماه رمضان.

ارتقاء امنیت

پس از تونس هتل شده اند مورد نیاز برای ارتقاء امنیت خود را به دیدار با استانداردهای ملی و بین المللی. در مقابل به صنعت گردشگری این حملات تا به حال کمتر از تاثیر بر تولید کنندگان و تولید کنندگان کشاورزی است.

پس از 2015 تونس با موفقیت کاسته امنیتی و نگرانی های ایمنی با توجه به ترکیبی از دولت پاسخ فوری به تهدیدات امنیتی جدید خود را در دراز مدت سیاست های امنیتی, امنیت بین دولتی همکاری و همچنین کوتاه ماهیت سیاسی مخل حوادث. تا تابستان 2019 مدیران ما مصاحبه تقریبا به اتفاق آرا در خود احساس ایمنی.

با اینحال این همه گلگون. شده اند وجود دارد حملات انتحاری با هدف قرار دادن نیروهای امنیتی در تونس اخیر در نزدیکی سفارت ایالات متحده. نشان می دهد که تهدیدات ممکن است به طور قابل توجهی کاهش می یابد اما آنها حذف نشده است به طور کامل در تونس یک روند مشابه در کشورهای دیگر.

اما پاسخ دهندگان به مطالعه ما هنوز هم یک نقطه معتبر در مورد ایمنی: “قطعا تونس بسیار بهتر امنیت-عاقلانه از مکزیک است. تروریسم یک مشکل نیست امروز.”

در مقایسه با مکزیک ما پاسخ دهندگان شرکت کرده اند هرگز مورد نیاز نیروهای امنیتی برای حمل و نقل در تونس و حتی در طول انقلاب و در آنها گزارش شده است که هزینه های امنیتی در عملیات خود را همیشه پایین است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im