چرا غنا نگهداری آنها نیست هیجان زده آخرین سبز “انقلاب”

انقلاب سبز – معرفی جدید پربازده انواع بذر, افزایش استفاده از کود آبیاری و مکانیزاسیون معرفی شده از دهه 1960 – به ارمغان آورد در مورد افزایش محصول در برخی از کشورها در جهان جنوب است. Hybridised دانه تولید شده بیشتر دانه در بوته و بیشتر پاسخگو به کود و آبیاری.

اما اثرات این “انقلاب” معروف شد ناهموار هر دو بین و داخل کشورها. کشاورزی و محیط زیست در کشورهای جنوب صحرای آفریقا نبود به عنوان به خوبی به فن آوری به عنوان آسیا و آمریکای لاتین است.

در 20 سال گذشته یک مدل جدیدتر از انقلاب سبز پدید آمده و عمدتا در کشورهای جنوب صحرای آفریقا. داخلی و بین المللی کشت را بسیار برجسته تر محل. انقلاب سبز از گذشته بیشتر بود به شدت حمایت دولتی و شبه دولتی و موسسات. در حال حاضر بخش خصوصی را تشویق به نقش سرب در توزیع نهاده های کشاورزی و گرفتن خروجی به بازار است. ایده این است که به commercialise تولید و در اختیار کشاورزان به بازارهای جهانی است.

این نسخه معاصر از انقلاب سبز ترویج است تا حد زیادی توسط اتحاد برای انقلاب سبز در آفریقا G7/G8 جدید داد برای امنیت غذایی و تغذیه در آفریقا, بانک جهانی, USAID اتحادیه آفریقا در میان دیگران. این اهدا کنندگان به طور کلی این دیدگاه که آفریقایی کشاورزی باید تبدیل به استفاده از زمین موثر تر و سازگاری با سطح بهره وری از دیگر مناطق است.

اما وجود دارد بسیاری از سوالات در مورد اینکه آیا این جدیدتر انقلاب سبز می تواند به افزایش تولید در راه است که کاهش فقر و ناامنی غذایی.

تحقیقات قبلی ما مورد تجزیه و تحلیل اینکه آیا این روش این است که به احتمال زیاد به موفقیت است. ما در مفروضات آن را بر اساس و عواقب احتمالی به ویژه برای کشاورزان خرده پا. با تمرکز بر شمال غنا, ما پس از اتمام مطالعه موردی استراتژی چگونه در حال پخش است.

ما در بر داشت که اکثریت قریب به اتفاق کشاورزان خرده پا بودند و با اکراه اتخاذ ارقام جدید بذر شیمیایی, کود, agrochemicals مورد و مزرعه قرارداد را به عنوان بخشی از انقلاب سبز. کشاورزان به تصویب رسید این ورودی ها و کسب و کار ترتیبات برای رسیدگی به چالش های فوری از بارش نامنظم کوتاه فصل رشد و خشک کن خاک با کاهش باروری و افزایش رقابت های زمین. اما بسیاری از توصیف این تصمیم به عنوان یک کوتاه مدت تجارت کردن برای حفظ بازده مورد نیاز برای زنده ماندن. آنها به امید افزایش بازده است.

آنها همچنین شناسایی جدی عواقب منفی از این جدیدتر شیوه های کشاورزی.

تمایلی تصویب

در مورد مطالعه ما دریافتیم که بسیاری از کشاورزان با ابراز نگرانی عمیق در مورد عواقب طولانی مدت از انقلاب سبز نسخه. این شامل آسیب به خاک از علف کش ها و کود های باریک از گونه های زراعی کاشته شده و مصرف غذاهای افزایش سطح بدهی و افزایش خطرات ناشی از سلب مالکیت زمین به ویژه برای زنان است.

اکثر نگهداری آنها با استفاده از ارقام جدید بذر در هنگام کاشت سویا و برنج و ذرت و بادام زمینی. این بلوغ و می توان در مدت زمان کوتاه تر از “عدم بهبود” انواع. این کمک در کوتاه فصل رشد در ارتباط با تغییر آب و هوا.

اما برخی از کشاورزان اصرار داشت که بذر جدید نیست در واقع افزایش بازده.

بهبود ارقام نیز “باز گرده افشان” – گیاهان تولید دانه برای فصل آینده است. اما تنها تعداد محدودی از محصولات بهبود یافته و می تواند در زمان کوتاه دوره (مانند 90 روز برای ذرت). این کاهش تنوع محصولات کاشته شده و انواع غذاها مصرف می شود. محصولات که مورد نیاز دیگر در حال رشد دوره مانند ارزن و سورگوم (120-150 روز) یک بار شایع است اما در حال رشد کمتر کشاورزان است. این می تواند منتقل کرده اند رژیم غذایی برای ذرت به جای مغذی تر کالاهای اساسی مانند سورگوم و یا ارزن.

بسیاری از نگهداری آنها گفت: آنها اغلب تبدیل به علف کش ها برای مقابله با علف های هرز – یک مشکل رو به رشد است که آنها مقصر تخریب خاک. گفتند شیمیایی, کود, شد, شدن لازم است فقط برای حفظ سطح تولید و این آنها را بیشتر به بدهی. افزایش وابستگی آفت کش ها و مواد شیمیایی و کود تبدیل می شد باطل وابستگی مارپیچی.

اعضای جامعه با اشاره به این که کشاورزی تبدیل شدن به قطبی بین کسانی است که می تواند به تامین مالی ارتقا بسته های ورودی و کسانی که نمی توانستم.

یکی دیگر از نگرانی های عمده برای بسیاری از smallholders شد رو به رشد حضور تازه واردان به جوامع خود که دسترسی به منابع مالی به مزرعه از جمله پرداخت های مستقیم از پروژه های توسعه است. حضور خود را دامن زده رقابت برای زمین. یک خرده پا توصیف حس خود را از تازه واردین:

بزرگ مردم نمایندگان مجلس و تحصیل کرده که همه به کشاورزی است. من فکر می کنم آن است که یک راه سرمایه گذاری است. است که چرا بیشتر از این مردم عجله به آن است.

زمین شد به طور منظم به عنوان در تامین کوتاه مدت به عنوان مردم بیشتر به کشاورزی در پاسخ به انگیزه های جدید و تغییرات زیست محیطی. برخی از آنها تلاش خود را برای افزایش سطح زیرکشت کاشته برای جبران کاهش عملکرد ناشی از خشک شدن شرایط.

اکثر کشاورزان احساس آنها تا به حال به طور مداوم کشت همه زمینه های خود را. بسیاری می دانستند که این باعث تخریب خاک و تکیه بر نهاده های شیمیایی اما آنها در حال تلاش برای به حداقل رساندن خطر از سلب مالکیت. به عنوان یک خرده پا قرار دادن آن:

ما می دانیم که از مزایای ذیل اما لحظه ای که شما حتی ترک آن کسی است که زمین او خواهد شد و حتی می آیند و می گویند “شما راضی هستند و برخی از سمت چپ’ بنابراین او خواهد بود گدایی به مزرعه بر روی آن.

مورد مطالعه ما نشان می دهد که حتی اگر بسیاری از نگهداری آنها را رعایت جدیدتر انقلاب سبز, مدل آنها نگران طولانی مدت آن مفاهیم. همچنین روشن است که ثروت و نابرابری جنسیتی را تحت تاثیر قرار توانایی کشاورزان برای دسترسی و بهره مندی از فن آوری های جدید و بازار. زن کشاورزان به خصوص محروم و در معرض خطر از سلب مالکیت.

در توسعه پایدار کشاورزی گام اول باید به گوش دادن به آنچه که کشاورزان خرده پا می گویند در مورد محیط و محدودیت. و نه بودجه فن آوری و کسب و کار ترتیبات که باعث تشدید تغییرات زیست محیطی و نابرابری های اجتماعی و اقتصادی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de