یادداشت سردبیر: کوروناویروس که ادعا کرده بیش از 4000 زندگی در سراسر جهان و بیمار بیش از 113,000 به احتمال زیاد منشأ در خفاش ها بسیاری از کارشناسان بر این باورند. از خفاش ها, ویروس “شروع به پریدن کرد” به گونه های دیگر به احتمال زیاد pangolins و سپس به انسان است. چرا این ویروس را خفاش ها و یا pangolins بیمار ؟ آن را به عنوان معلوم ویروس های پیچیده – در علاوه بر این به گاهی که کشنده است.

1. چگونه این ویروس جدید متفاوت از دیگر coronaviruses?

خانواده Coronaviridae شامل حدود 39 گونه های مختلف coronaviruses. این تنها هفت coronaviruses گزارش شده و آلوده باعث بیماری در افراد است. چهار coronaviruses علت خفیف علائم شبیه به سرماخوردگی است اما سه coronaviruses باعث شدید و احتمالا عفونت مرگبار: این سندرم حاد تنفسی کروناویروس (SARS-CoV), the Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV) و در حال حاضر SARS-CoV2 که مسئول فعلی coronavirus بیماری COVID-19.

SARS-CoV2 پسر عموی از کروناویروس که باعث سارس داشتن حدود 79% شباهت ژنتیکی آن آرایش. هر چند مشابه این ویروس هستند و بیماری آنها تظاهرات متفاوت هستند. سارس به رسمیت شناخته شد در پایان ماه فوریه سال 2003 در چین است. در سراسر جهان 8,098 مردم بیمار شد با سارس و 774 درگذشت با این بیماری داشتن میزان مرگ و میر از 10٪.

خفاش حمل تعداد زیادی از ویروس ها. اگر چه این ویروس ها را به ندرت خفاش ها بیمار می توان آنها را منتقل به مردم است. گتی ایماژ / پرنده Hunter591

MERS-CoV اول شناسایی شده در عربستان سعودی در ماه سپتامبر 2012. در سطح جهانی MERS-CoV مسئول 2,494 MERS موارد و 858 مرگ با مرگ و مير 37%.

ادامه سارس-CoV2 بیماری و میزان عفونت و مرگ و مير به نظر می رسد متفاوت از هر دو SARS-CoV و MERS-CoV. از مارس 10, ایالات متحده 866 COVID-19 موارد با 28, مرگ و میر, در حالی که 45 مورد گزارش شده در کانادا. به نظر می رسد که سارس-CoV2 کمتر کشنده تر از دو نفر دیگر coronavirus گونه بلکه آن است که بیشتر مسری است.

2. برخی از مردم می گویند COVID ممکن است تبدیل به بومی. این به چه معنی است ؟

تهاجمی بیماری هایی مانند سارس به افزایش شیوع – بیماری که در آن تعداد موارد عود به سرعت در یک منطقه است. موثر و مبتنی بر شواهد بهداشت عمومی اقدامات کاهش تعداد بیماران جدید مبتلا به ویروس تا زمانی که این مهاجم بیماری کنترل می شود. در مقابل یک بیماری بومی است که دائما در حال حاضر در برخی از منطقه جغرافیایی. یک مثال خوب از یک بیماری بومی است مالاریا است که دائما در حال حاضر در مناطق گرمسیری آفریقا و آسیا و آمریکای لاتین است.

2003 شیوع بیماری سارس در کنترل شد توسط یک ترکیب موثر بین المللی نظارت روشها و محلی مبتنی بر شواهد بهداشت عمومی اقدامات است. بین المللی سیستم های نظارت هشدار مقامات از ظهور یک رمان بیماری, کمک به راه اندازی, راهنمایی برای مسافران هواپیمایی و خدمه. همچنین مجموعه ای در حرکت یک پاسخ جهانی است که مانع از گسترش این بیماری و کمک به بهداشت عمومی محلی تلاش برای شناسایی و قرنطینه افراد آلوده. به طور موثر در این ترکیب مانع پاسخ سارس از تبدیل شدن به بومی.
در ژوئیه سال 2003 چهار ماه از شروع شیوع انسان به انسان انتقال سارس متوقف شده بود.

یک فروشنده برش بزرگ و مار در اندونزی بازار که در آن آنها را عجیب و غریب کرایه که شامل خفاش و موش. گتی ایماژ / Ronny Adolof Buol / AFP

3. چگونه این ویروس جهش به انسان ؟

اکثر بیماری های جدید موثر بر انسان ها انسان و دام به این معنی که آنها سرچشمه در حیوانات وحشی (بیشتر پستانداران) و پس از عبور بیش از به مردم است. در میان پستانداران خفاش ها بالاتر تعداد زئونوز ویروس ها. این ویروس ها ممکن است خفیف بدون علائم در خفاش ها. مردم و حیوانات در تعامل با خفاش ها (و یا خود را از ادرار و مدفوع یا بزاق) ممکن است گرفتن این زئونوز ویروس ها و سپس گسترش آنها به سایر حیوانات و یا مردم.

به دام انداختن حیوانات وحشی, برای حیوانات خانگی, مواد غذایی و یا دارویی اهداف قرار می دهد حیوانات وحشی مانند خفاش ها در تماس نزدیک با حیوانات دیگر و مردم است. این چیزی است که اتفاق افتاده است در دو مورد قبلی شیوع کروناویروس. در سال 2003 شیوع سارس coronavirus شروع به پریدن کرد از خفاش ها به civets فروخته شده به عنوان مواد غذایی در بازار و سپس از civets به مردم است. در MERS شیوع این coronavirus MERS شروع به پریدن کرد از خفاش ها به شتر و شتر به مردم است. به عنوان یک نتیجه از COVID-19 اپیدمی چین قرار می گیرد دائمی ممنوعیت حیوانات وحشی در بازار.

4. چرا خفاش ها بیمار از ویروس ؟

خفاش ها بسیار باور نکردنی حیوانات. آنها تنها پستانداران که پرواز. دانشمندان از ارتباط ژنتیکی تغییرات مرتبط با پرواز با تغییرات مفید به بت در سیستم ایمنی بدن است. برای مثال بت در سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت های ویروسی اما نمی افتاد به آنها را جلوگیری از خفاش ها از سقوط بیمار از بسیاری از ویروس ها دارند.

5. چگونه موجودات در رسیدن به یک “آتش بس” با یک ویروس ؟

نتیجه یک ویروس آلوده حیوانی بستگی به دو عامل است: اول این است که چگونه قوی و یا بدخیم است که سویه از ویروس. دوم این است که اثربخشی حیوان آلوده است دفاع ایمنی بدن. در ابتدا یک ویروس ممکن است بسیار کشنده به حیوانات. به سرعت در حال کشتن میزبان آن مفید است به این ویروس به دلیل محدودیت های آن ویروس ظرفیت برای گسترش به سایر حیوانات است. این ویروس تبدیل شدن به کمتر تلخ با زمان. از سوی دیگر حیوانات حساس به ویروس مرگ به سرعت در حالی که حیوانات با به ارث برده مقاومت به ویروس زنده ماندن و عبور از آن مقاومت به فرزندان خود را. این ترکیب از حوادث بیش از یک دوره زیادی از زمان و نتایج در یک تعادل که در آن حیوانات سیستم ایمنی بدن قادر به کنترل عفونت با ویروس به طور کامل و بدون از بین بردن آن. در افراد این نوع تعادل مشاهده می تواند با عفونت هرپس.

[دانش عمیق, روزانه. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de