چرا مردم بر این باورند باهم هنرمندان ؟

آنچه که واقعی به نظر می رسد بسیار دلخواه است. این آسان برای فریب اطلاعات غلط مبدل به عنوان اخبار و deepfake ویدئوها نشان دادن به مردم انجام کارهایی که آنها هرگز بود گفت. اطلاعات نادرست و حتی به عمد اطلاعات غلط ندیده فقط از مار-روغن فروشندگان درب-به-درب hucksters و خرید تلویزیون کانال های دیگر.

حتی رئیس جمهور ایالات متحده نیازهای ثابت واقعیت-چک کردن. تا به امروز او ساخته شده است که به طور متوسط 15 نادرست یا گمراه کننده ادعا عمومی هر روز از ریاست جمهوری خود با توجه به یک چوب خط حساب کردن از واشنگتن پست.

مطالعه تاریخ کسب و کار نشان می دهد که مردم در همه جا همیشه یک دندان شیرین برای غیر واقعی شیفته آنچه باید انجام شود به عنوان بیش از حد خوب درست باشد.

شناختی دانشمندان شناسایی تعدادی از راه هایی که در آن مردم برای جلوگیری از ساده لوح بودن. اما هنرمندان به خصوص ماهرانه در چه دانشمندان علوم اجتماعی تماس فریم گفتن داستان در راه است که درخواست تجدید نظر به تعصبات و عقاید و خواسته های برجسته از اهداف خود را. آنها با استفاده از استراتژی است که امکان استفاده از نقاط ضعف انسان است.

واقعیت ناخوشایند

خالق نهایی خردگرا کارآگاه سر آرتور کانن دویل شد اختصاص داده شده طرفدار اصول روحانیت ومعنویت. آرنولد Genthe/Wikimedia Commons

اغلب افرادی که “از لحاظ احساسی آسیب پذیر” تمایلی به قبول یک واقعیت ناخوشایند. در نظر بگیرید سر آرتور کانن دویل این نویسنده انگلیسی که ایجاد شرلوک هلمز نهایی قیاسی خردگرا – یک شخصیت است که گفت: “هنگامی که شما را حذف غیر ممکن است هر آنچه که باقی مانده است اما غیر محتمل باید حقیقت است.”

هنوز پس از تجربه خانواده مصیبت و وحشت از مرگ و میر در جنگ جهانی اول دویل علنا اعلام کرد در سال 1916 که او عضو طرفدار اصول روحانیت ومعنویت اعتقادات از جمله این که ارواح مردگان ارتباط می تواند با زندگی می کنند.

در سال 1922 دویل بازدید هری هودینی در خانه خود در شهر نیویورک و نشان داده شد هوشمندانه ترفند سحر و جادو مربوط به نوشتن خودکار بر روی یک تخته سنگ معلق. هودینی نمی تواند متقاعد حیرت زده دویل نبود فعالیت های ماوراء الطبیعه.

حسادت و فرصت طلبی حاشیه شک

اسکاتلندی مرد باهم گرگور مک گرگور. ساموئل ویلیام رینولدز پس از سیمون ژاک Rochard/Wikimedia Commons

گاهی اوقات مردم طمع آنچه همسالان خود در حال حاضر زمانی بد است که آنها را نادیده می گیرند واضح و فریب دادن خود و دیگران در تلاش برای ادعا می کنند فرصت های بهتر و یک زندگی بهتر.

در سال 1822 اسکاتلند باهم مرد گرگور مک گرگور متقاعد هموطنان به دنبال آسان ثروت و همسایگان خود زندگی بهتر برای خرید اوراق قرضه و زمین و امتیازات ویژه پر کردن دو کشتی و بادبان به روستایی کشور زمین Poyais.

مک گرگور قیمت زمین در Poyais آن را مقرون به صرفه به اسکاتلند تجار و کارگران ماهر است که تا به حال شنیده ام از قول آمریکای جنوبی سرمایه گذاری اما فاقد معنی است که برای استفاده از آنها. Poyais تا به حال متمایز پرچم خود را به ارز و یک دفتر دیپلماتیک در لندن است. تنها مشکل این بود که Poyais وجود نداشت. بسیاری از کسانی که میره درگذشت پشه سواحل هندوراس. برخی از معدود بازماندگان بودند پس گرفته شده که در آنها حاضر به قبول که Poyais نیست در واقع وجود داشته باشد و استدلال شد که در آن مک گرگور که defrauded.

حرص خیره کننده

حرص و آز می تواند به جلوگیری مردم از دیدن که آنها را ساخته اند یک تصمیم که مخالف عقل سلیم است.

در سال 1925 باهم هنرمند Victor Lustig در زمان استفاده از دولت فرانسه رسیدگی به شکایات عمومی است که این امر هزینه بیشتر برای نوسازی پوسیدگی برج ایفل نسبت به تخریب آن است. او در کنار هم جمع آوری ضایعات آهن فروشندگان آنها را متقاعد برج برداشته خواهد شد و فروش آن به یکی از آنها. پس از آن او به فروش می رسد آن را دوباره. Lustig به دست آورده شهرت به عنوان “مردی که به فروش برج ایفل.”

برج ایفل و پل بروکلین در واقع نه برای فروش پس از خرید آنها نیست. مکالمه از طریق ویکیانبارCC BY-ND

جهل از آداب و رسوم و شیوه های کسب و کار

کلاهبرداران می توانید فرصت را نشانه ” جهل و unfamiliarity با آداب و رسوم محلی. اعتماد به نفس مرد George C. Parker فروخته پل بروکلین چهار بار معمولا به مهاجران اخیر که درک نمی کنند که این پل می تواند نمی شود به فروش می رسد. او همچنین به فروش می رسد اعطای آرامگاه شهری موزه هنر و مجسمه آزادی.

بدبختی تولید ناامید باور

مردم از جان گذشته می تواند تعلیق ناباوری. مردم بر این باورند وعده باید درست باشد که جایگزین بسیار پر از بدبختی است. جان دی راکفلر پدر, ویلیام, یک مرد دو زنه و فروشنده ادعا درمان و بی اثر ثبت اختراع دارو به بیمار مردم, روش سوارکاری, مدار از طریق روستایی. لایحه “Doc” راکفلر است گفت: به tutored پسرش سازنده از استاندارد نفت اعتماد در کسب و کار.

گاهی اوقات آن را فقط در مورد اعتماد

مالی مرد باهم برنی Madoff را شات لیوان. U. s. Department of Justice/Wikimedia Commons

مردم بر این باورند داستان چون به آنها اعتماد کسانی که به آنها بگویید. آنها نمی دانند که چگونه به و یا نمی خواهید به زحمت به بررسی این ادعا و یا دیدن بدون نیاز به انجام این کار.

شروع در اوایل اواسط 1980s کلاه بردار برنی Madoff به دنبال سرمایه گذاران در طرح Ponzi در میان ثروتمند یهودی بازنشستگان و بشردوستانه سازمان ها در ایالات متحده و در اروپا و در میان اعضای خانواده های اشرافی. قربانیان خود را به سادگی اعتماد دیگران در این گروه که vouched برای Madoff و سرمایه گذاری خود را.

ادعای آنها دشوار است و یا هزینه ای برای رد

جمجمه از Piltdown Man شد یک جعل استادانه درست شده. ان Ronan تصاویر/چاپ گردآورنده/گتی ایماژ

در سال 1912 یک جمجمه برخی از استخوان ها و دیگر آثار یافت شد در Piltdown در شرق ساسکس در انگلستان باقی مانده است به نظر می رسد از یک موجودی که می تواند در بلند مدت به دنبال “حلقه مفقوده” بین میمون و انسان است. از آن زمان بیش از 40 سال به تایید می کنند که Piltdown Man جعل و بیش از 100 سال برای شناسایی افرادی که جعلی آن است. این سخت است برای رد دروغ – در نظر گرفتن ادامه جستجوها برای پاگنده یا Loch Ness Monster.

مردم می خواهند رویاهای درست باشد

گاهی اوقات با وجود ساخته شده است در شک و تردید مردم به شدت غیر محتمل می خواهید اما چیز فوق العاده بود و درست به حرکت جهان یک رویا است. مثلا اگر سفینه فضایی بیگانه بود واقعا سقوط کرد و در حال تجزیه و تحلیل در منطقه 51 در نوادا می تواند به این معنی است که سفر بین ستاره ای امکان پذیر است.

تکرار – مشخصه های رسانه های اجتماعی – ایجاد باور

شنیدن یک ادعای نادرست و بیش می تواند به اندازه کافی برای ایجاد باور در آن است. مشترک تبلیغات و روابط عمومی استراتژی این است که باید بسیار قابل مشاهده با ضرب “برداشت” بنابراین مردم این پیام را در همه جا.

مستقل مطابق با ادعا ها دیده می شود به عنوان معتبر

تکرار تنهایی ممکن است به اندازه کافی. هنگامی که مردم سعی می کنید برای ارزیابی اینکه آیا چیزی است که آنها اغلب به دلایل هدف که بر پایه اعتقاد خود را مانند پیدا کردن دو مشابه و مستقل قضاوت در مورد حوادث. در تحقیقات من این “قاعده از دو.”

در رسانه های اجتماعی کاربران اغلب ادعا بارها و بارها نوشته شده توسط دوستان مختلف و یا اتصالات. همان اطلاعات به نظر می رسد نه تنها از همه جا, اما ظاهرا از منابع مستقل. اما اغلب وجود دارد فقط یک منبع هر چند آسان به اشتراک گذاری آنلاین باعث می شود آن را به نظر می رسد وجود دارد بیش از آن است. به همین دلیل است که بسیاری از ناظران نگرانی در مورد نقش رسانه های اجتماعی را به عهده گرفته در سیاست — از آن می تواند به مردم منجر به این باور است که ادعای درست هستند.

در سال 1938 پخش رادیو از “جنگ دنیاها’ تولید گزارش های متعدد و اشتباه برخی از اما نه علت هیستری جمعی.

مردم بر این باورند آنچه که دیگران به نظر می رسد به این باور

مردم ساخته شده است در تمایل به تسلیم به اعتماد به نفس اظهارات ساخته شده ظاهرا توسط یک متخصص و یا اقتدار مشروع. در آزمایش توسط استنلی میلگرم مردم عادی با پیروی از دستورات دانشمند به اداره به افراد آنچه را که آنها (به دروغ) بر این باور بودند شوک دردناک. پرشور و قانع کننده کلاه بردار اغلب به عنوان يك متخصص – برای مثال یک فروشنده هنر و یا محقق از درمان های معجزه آسا – سوء استفاده است که ضعف برای رسیدن مردم به این باور غلط ادعا می کند.

مرتبط با مکانیزم معرفی شده توسط Robert Cialdini است به نام “ضد اجتماعی”: دیدن شخص دیگری انجام آنچه که شما در حال فکر کردن در مورد انجام آزاد شما به عمل می کنند. این شواهد صحت عمل است. این است که چرا مردان باهم اغلب با استفاده از “shills,” یاران که به تایید قربانی که مرد باهم طرح مشروع است.

تحقیقات توسط هوگو مرسیه و دیگران و همچنین تحقیقات من در نظریه پارازیت و کار مداوم با Robert C. Ryan در “تردید مؤمن مدل” استدلال می کند که انسان دفاع در برابر کلاهبرداری و دروغ هستند قوی تر از این قصه های سرگرم کننده پل ها به فروش می رسد و سفرهای وجود ندارد به بهشت را نشان می دهد. در بیشتر راه بیش از یک تعامل اجتماعی می تواند تبدیل به یک “con-تست.”

جامعه – از جمله دولت نمی تواند عملکرد خوبی اگر هر ادعا نیاز به واقعیت-چک کردن. در عین حال هنرمندان باهم رشد سال و سال در کسب و کار و سیاست و تجربه روزمره. در نهایت یک جهان “جایگزین حقایق” است و نه جهان است که رویاهای ما می شود درست است.

[دریافت بهترین نرخ مکالمه در هر آخر هفته. ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>