چرا روز 5 تا 10 هستند بنابراین مهم است که شما باید coronavirus

هنگامی که یکی از بستگان من به تازگی به طور جدی بیمار شد با آنچه به نظر می رسید به یک عفونت کروناویروس اولین سوال در مورد زمان بندی. چند روز پیش بود علائم خود را شروع کنم ؟

علامت گذاری تقویم خود را در اولین نشانه از بیماری و پیگیری خود را در تب و سطح اکسیژن در حال گام های مهمی در نظارت بر یک عفونت کروناویروس. COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس شده است غیر قابل پیش بینی در طیف وسیعی از علائم آن می تواند باعث. اما زمانی که آن را تبدیل به جدی آن اغلب به دنبال یک الگوی سازگار.

در حالی که بسیاری از بیماران بهبود می یابند در حدود یک هفته یک اقلیت قابل توجهی از بیماران را وارد کنید “بسیار تند و زننده موج دوم” از بیماری گفت: دکتر ایلن شوارتز, استادیار بیماری های عفونی در دانشگاه آلبرتا. “پس از علائم اولیه, همه چیز فلات و شاید حتی بهبود کمی و پس از آن وجود دارد ثانویه بدتر شدن است.”

در حالی که هر بیمار متفاوت است و پزشکان می گویند که روز پنج طریق 10 بیماری اغلب نگران کننده زمان برای عوارض تنفسی از COVID-19 به خصوص برای افراد مسن و کسانی که بیماری های زمینه ای مانند فشار خون بالا و چاقی و یا دیابت است. بیماران جوانتر که دچار عوارض ممکن است شروع به تلاش کمی بعد به عنوان اواخر به عنوان روز 10 تا 12. بسیاری از افرادی که در رسیدن روز 14 بدون هیچ گونه نگرانی در علائم (به غیر از احساس بدبختی و خستگی) هستند به احتمال زیاد در جاده به بازیابی.

“با هر بیماری دیگر بسیاری از افراد پس از یک هفته از علائم آنها مانند ‘OK, همه چیز بهتر خواهد شد’,” گفت: دکتر Leora هورویتز دانشیار جمعیت بهداشت و پزشکی در NYU Langone سلامت. “با COVID من به مردم بگویید که حدود یک هفته است که من می خواهم به شما واقعا با توجه به چگونه شما احساس. نمی توانید از خود راضی و احساس مانند آن را بیش از همه.”

این مهم است به پزشک تماس بگیرید اگر شما تنگی نفس و یا هر مورد علائم مهم نیست که چه روز از بیماری شما هستند. و عصبی نشوید اگر شما هنوز هم احساس شپشو پس از یک هفته بیماری است. این معمول است برای COVID علائم معطل و احساس ناخوشی برای بیش از یک هفته به این معنا همیشه شما نیاز به درمان های پزشکی.

اما پیگیری علائم و توجه ویژه به این بیماری نزدیک شدن هفته دوم خود را گرفته فوریت بیشتر پزشکان در حال دیدن بیماران پس از رسیدن به بیمارستان با موذی شکل پنومونی. در اسکن بیماران مبتلا به COVID پنومونی باید پیدا کردن به نام “زمین-شیشه opacities” یک مه آلود ظاهر در بخش پایین تر از هر دو ریه ها. سطح اکسیژن ممکن است رها آرامی که بیمار حتی نمی متوجه یک بیماری به نام سکوت هیپوکسی. اغلب از آن است که تا زمانی که اکسیژن اشباع می رسد سطح خطرناکی پایین باعث شدید تنگی نفس است که آنها در نهایت به دنبال مراقبت.

بهترین راه برای نظارت بر سلامت خود را در طول این زمان است که با استفاده از یک پالس اکسیمتر یک دستگاه کوچک است که کلیپ ها را در انگشت خود و اقدامات خود را در سطح اکسیژن خون. (وجود دارد مبتنی بر تلفن نرم افزار به معنای به انجام این کار, اما آنها آزمایش نشده) نرمال اکسیژن اشباع محدوده حدود 96 تا 99 درصد. اگر اکسیژن خون شما خواندن قطره به 92 درصد آن را در زمان تماس با دکتر.

در حالی که در خانه شما همچنین می توانید افزایش جریان اکسیژن به ریه های خود را با استراحت پشت خود را. استراحت در معده خود را در معرض موقعیت می تواند باز کردن بخش هایی از ریه ها که فشرده هستند که دروغ گفتن در بازگشت خود را. شما همچنین می توانید به استراحت خود را در سمت چپ و یا سمت راست یا درست نشستن در یک صندلی.

دکتر آنا ماری چانگ استادیار طب اورژانس و مدیر تحقیقات بالینی در دانشگاه توماس جفرسون بود و بیمار حدود یک هفته قبل از سطح اکسیژن کاهش یافته و به 88 در نهمین روز از بیماری او. او را به بیمارستان رفت و تحت درمان با اکسیژن و استراحت بیشتر در معرض ابتلا موقعیت برای چهار روز بهبود می یابند.

روشن نیست که چرا نسبتا جوان و سالم بیماران مانند چانگ که 38 گاهی اوقات یک به نوبه خود برای بدتر است.

“بخش اول بیماری ویروسی و هر چیز دیگری” گفت: چانگ. “بدن خود را در حال توسعه خود ایمنی بدن واکنش التهابی و در تلاش برای مبارزه با عفونت. این سیستم می تواند بیش از تحریک و به نظر می رسد که چه چیزی باعث حاد و وخیم تر شدن. ما شاهد این هستیم که در سراسر روز هفت تا 10 سال است.”

چانگ هشدار داد که بیماران باید گوش دادن به بدن خود و نه بیش از حد سخت در مورد زیر یک جدول زمانی از علائم. “بدن انسان پیروی نمی کند, کامل, دستی,” او گفت:.

FILE -- A pulse oximeter is used on a patient at a hospital in Kano, Nigeria, July 25, 2019. A tiny fingertip device can give you valuable information about your health during a bout of Covid-19 or any respiratory illness. (Nwakalor Kenechukwu/The New York Times)

فایل — oximeter پالس استفاده شده است در یک بیمار در یک بیمارستان در کانو نیجریه, جولای 25, 2019. یک انگشت کوچک دستگاه می تواند به شما اطلاعات ارزشمند در مورد سلامت خود را در طول یک جلسه از Covid-19 یا هر بیماری تنفسی. (Nwakalor Kenechukwu/نیویورک تایمز)

مشکل پزشکان می گویند این است که بهداشت عمومی ارشاد تا کنون شده است را بگویید بیماران برای سوار کردن بیماری در خانه و به دنبال مراقبت های پزشکی و یا بازگشت تنها در صورتی که تجربه شدید و تنگی نفس. به عنوان یک نتیجه بیش از حد بسیاری از بیماران در حال انتظار بیش از حد طولانی برای تماس با دکتر.

“از ديدگاه بهداشت عمومی ما به اشتباه به مردم بگویید به بازگشت تنها در صورتی که مجبور شدید تنگی نفس گفت:” دکتر ریچارد Levitan شناخته شده پزشک اورژانس از نیوهمپشایر که به نام و برای استفاده گسترده از صفحه اصلی صترلزرس در طول دو هفته اول از COVID-19 بیماری است. “Toughing آن است که یک استراتژی بزرگ است.”

Levitan اشاره می کند که در حالی که بسیاری از بیماران ممکن است به نوبه خود برای بدتر پنج تا 10 روز به بیماری او تردید بیش از حد خاص در مورد جدول زمانی زیرا هر بیمار روشن است در مورد دقیقا چه روز بیماری خود را آغاز کرد.

“بیماران گاهی اوقات تعریف یک زمان و دوره بیماری متفاوت از آنچه شما انتظار می رود” Levitan گفت. “هنگامی که شما از کسی بپرسید چه مدت شما شده است بیمار من پیدا کردن یک بیمار می گوید چند روز و همسرش می گویند او بیمار است و برای یک هفته.”

اما اگر شما لازم نیست که یک خانه پالس اکسیمتر برای نظارت بر سلامت خود را ؟ این دستگاه در حال حاضر در تامین کوتاه مدت و یا می تواند هفته تحویل داده می شود.

برخی از شیوه های پزشکی در حال ارسال به بیماران خود را در خانه کیت که شامل صترلزرس پس از بررسی با دکتر خود در مورد چگونه شما ممکن است تحت نظارت است. درخواست دوستان در حال حاضر اگر آنها oximeter پالس بنابراین شما یک برنامه در محل برای قرض گرفتن یکی دو هفته شما باید مریض (دستگاه است که به راحتی sanitised).

اگر شما هنوز هم احساس شپشو یک هفته به خود بیماری و لازم نیست oximeter پالس شما همچنین می توانید بررسی کنید با اورژانس درمانگاه و از آنها بخواهید برای بررسی سطح اکسیژن خود را. اگر شما نگران صحبت کردن با دکتر خود در مورد اینکه آیا مراجعه به اورژانس مرکز و یا اتاق اورژانس موجه است.

در صورت عدم وجود oximeter پالس یکی از خشن اندازه گیری عملکرد تنفسی is a self-test به نام راث نمره. آن نیاز بیمار به نفس و سعی کنید به شمارش 30. اگر بیمار نمی تواند آن را به شماره 10 (یا هفت ثانیه) بدون نفس دیگر آن را به احتمال زیاد سطح اکسیژن کاهش یافته است زیر 95. اگر آنها می توانند به شماره 7 (یا پنج ثانیه) خود اکسیژن ممکن است نمره زیر 90%. آزمون کامل نیست و نه آن را مورد مطالعه COVID-19. یک دانشگاه آکسفورد تیم گفت: راث نمره باید استفاده نمی شود چرا که آن را نه تایید شده و می تواند نادرست اطمینان.

یکی دیگر از فیزیکی اما ظریف نشانه ای از کاهش اکسیژن: بیماران ممکن است شروع به گرفتن سرعت تنفس را جبران کند اگر چه آنها ممکن است متوجه آنها در حال انجام آن است. بیماران با سطح اکسیژن همچنین ممکن است یک اثر خفیفی از رنگ آبی به لب خود را و یا پوست. به همین دلیل یک کنفرانس ویدئویی با دکتر خود را می تواند مفید باشد اگر شما مطمئن نیستید در مورد اینکه آیا شما نیاز به رفتن به بیمارستان است.

در اینجا نگاهی به جدول زمانی از COVID علائم. در حالی که این می تواند در خدمت به عنوان یک راهنمای کلی علائم ظاهر می شود در هر زمان. همیشه گوش دادن به بدن خود و مشورت با یک دکتر برای راهنمایی در مورد خاص خود را در مورد.

روز 1 تا 3

علائم اولیه COVID-19 طور گسترده ای متفاوت است. آن را می توانید شروع با یک خارش در گلو, سرفه و تب و سردرد و احساس نفس و یا فقط کمی فشار در قفسه سینه خود را. گاهی اوقات آن آغاز می شود با یک حمله از اسهال. برخی از افراد فقط احساس خستگی و از دست دادن احساس خود را از طعم و بوی. بسیاری از مردم چندین علائم اما بدون تب است. برخی از بیماران با علائم گوارشی به توسعه علائم تنفسی در حالی که دیگران ندارند.

روز 4 تا 6

برخی از بیماران هرگز به منظور توسعه بیش از علائم خفیف و یا هیچ در تمام. دیگران شروع به احساس وحشتناک با همیشه حاضر, تب, درد, لرز, سرفه و ناتوانی در به دست آوردن راحت است.

برخی از کودکان و بزرگسالان مبتلا به بیماری خفیف ممکن است دچار خارش از جمله خارش تکه های قرمز و تورم و یا تاول در انگشتان پا و یا انگشتان دست, شبیه به سرمازدگی. از زمان دقیق روشن نیست و این نشانه ممکن است به نظر می رسد در اوایل عفونت و یا پس از آن را تصویب کرده است. که آنچه اتفاق افتاده است به شوارتز توسعه یافته که علائم تنفسی و سپس تاول در پا خود را. “به نظر می رسد که بسیاری از این افراد از جمله خودم تست منفی” در coronavirus تست های گرد, او گفت:. “من فرض می کنم این منفی کاذب. این می تواند باشد که آنچه که ما در حال دیدن یک ایمونولوژیک پدیده ای که رخ می دهد پس از عفونت اولیه است و در بهبود.”

روز 7 تا 8

برای برخی از خوش شانس بیماران مبتلا به بیماری خفیف, بدترین است که پس از بیش از یک هفته است. دستورالعمل از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گویند بیمارانی که علائم بهبود یافته و کسانی که تا به حال نشده یک تب به مدت سه روز می توانید ترک انزوا.

اما برخی از بیماران که احساس وحشتناک در ادامه به احساس وحشتناک و یا بدتر. و برخی از بیماران ممکن است شروع به احساس بهتر به طور خلاصه پس از آن را به نوبه خود برای بدتر است.

بیماران باید خود را کنترل سطح اکسیژن و چک کردن با دکتر خود اگر آنها شروع به احساس ناخوشی. “ما باید دستور بیماران به یک آستانه پایین تر برای تماس با دکتر خود,” Levitan گفت. “من معتقدم که آنها باید با پزشکان خود را به نظارت اگر آنها احساس بدتر است.”

روز 8 تا 12

نظارت باید همچنان برای دومین هفته از بیماری است. بیماران ممکن است احساس خواب بهتر در شکم خود یا طرف.

“روز هشت تا 12 هستند که ما باید یک ایده واقعا خوب اگر کسی در حال رفتن به دریافت بهتر و یا بدتر است” گفت: دکتر چارلز یک پاول مدیر کوه سینا-ملی یهودی سلامت تنفسی موسسه. “عمده چیزی که ما نگران بدتر شدن در هشت تا 12 روز — افزایش تنگی نفس و بدتر شدن سرفه.”

پاول گفت: یک خانه اکسیژن مانیتور می تواند سیگنال اگر کسی نیاز به در آمده است. در غیر این صورت بیماران باید با پزشک مشورت کنند.

“اگر آن را دشوار برای فرد در خانه احساس راحتی کنید و آن را دشوار است برای خانواده به احساس می کنید همه چیز قابل کنترل که منجر به یک پزشک نشان می دهد بیمار در ارزیابی گفت:” پاول. “ما نمی خواهید به صبر بیش از حد طولانی برای سطح اکسیژن خون برای دریافت بدتر است.”

روز 13 تا 14

بیمارانی که بیماری خفیف باید به خوبی بازیافت. بیمارانی که علائم بدتر اما نگهداری عادی سطح اکسیژن باید احساس بیشتر بهبود پس از دو هفته. با این حال بیماران با علائم شدید و کسانی که نیاز به درمان های اضافی به دلیل کم اکسیژن ممکن است هنوز احساس ناخوشی و خستگی و دیگر به بهبود می یابند.

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de