چرا کانادا برابری برنامه نیاز به تعمیرات اساسی عمده ای

کانادا برابری برنامه شده است چندساله و بحث برانگیز مشکل با توجه به مقدار مطلق از پول منتقل می شود هر سال که بودجه آن و فرمول مورد استفاده برای تعیین کدام استان است واجد شرایط برای دریافت برابری پرداخت.

دو سوال رایج مرکزی برای خیلی از برنامه بحث عبارتند از:

1) که واقعا برای پرداخت آن است ؟

2) خواهد یک استان برابری وضعیت (را مقابل داشته و نه) و انتقال آن مقدار تحت تاثیر قرار اگر تغییرات مختلف از فرمول بود به استفاده می شود ؟

چرا کانادا برابری برنامه مهم

برابری نقل و انتقالات حدود 5.5 درصد از دولت کانادا بودجه سالانه. حدود 450 میلیارد دلار یا $725 میلیارد تورم دلار منتقل شده بیش از گذشته 63 سال است. در سال 2019 به تنهایی برابری نقل و انتقالات بیش از 19 میلیارد دلار با نزدیک به 13 میلیارد دلار از رفتن به کبک در حالی که برخی از استان ها دریافت نمی کنند هر چیزی.

اهمیت این بحث بیش از برابر شده است اوج این نتایج متفاوت از استان های مختلف به ویژه کبک و آلبرتا. بیش از 63 سال زندگی از برنامه آلبرتا بوده اند-نه استان تنها هشت بار و دریافت در مجموع حدود 92 میلیون (0.02 درصد از تمام برابری نقل و انتقالات). در مقابل کبک بوده اند-نه استان برای تمام کسانی که 63 سال و دریافت کرده است در مورد $234.2 میلیارد دلار یا حدود 52.1 درصد از تمام برابری نقل و انتقالات.

تعجبی ندارد از این رو است که این موضوع که بودجه برابری و که نمی کند و یا آن را دریافت, یک, سیاسی, سیب زمینی داغ.

آنچه که برابری و چگونه کار می کند ؟

به سادگی اعلام کرد کانادا برابری برنامه شامل تخصیص انتقال پرداخت در سراسر 10 استان. این سه منطقه جداگانه انتقال برنامه. با توجه به قانون اساسی کانادا, قانون اهداف اولیه برابری برنامه شامل ارائه خدمات عمومی ضروری از کیفیت مناسب برای همه کانادایی ها و پیشبرد توسعه اقتصادی به منظور کاهش نابرابری در فرصت ها.

کانادا برابری بخشي از برنامه گسترده سیستم فدرال-استان ترتیبات مالی است که با استفاده از یک چند وجهی فرمول برای محاسبه یک استان را ظرفیت مالی یا درآمد بالقوه است. آن فرمول این است که پس از آن استفاده می شود که برای تعیین استان های واجد شرایط برای دریافت, نقل و انتقالات مربوطه مقدار.

ظرفیت مالی اقدامات میزان درآمدهای مالیاتی است که می تواند مطرح شده توسط هر یک از 10 استان با فرض میانگین ملی نرخ مالیات از 33 منبع درآمد. این منابع در سازمان تحت پنج دسته بندی ها: مالیات بر درآمد شخصی (گودال), شرکت, مالیات بر درآمد (CIT) مصرف مالیات (CT) مالیات بر املاک (PT) و منابع طبیعی درآمد (NRR در 50 درصد).

هر دو اهمیت برابری و درک چگونه کار می کند ارائه پایه ای برای پاسخ دادن به این دو فقره سؤال.

که واقعا برای پرداخت آن است ؟

تجزیه و تحلیل ما برای سال 2018 با استفاده از دو روش مختلف به همراه داشت نتیجه همان بود. این برنامه این بود که بودجه باید استان که سال: آلبرتا $2.576 میلیارد; بریتیش کلمبیا $2.586 میلیارد; نیوفاندلند و لابرادور, $290 million; انتاریو, $6.188 میلیارد و ساسکاچوان $565 میلیون.

خواهد یک استان برابری وضعیت و انتقال آن مقدار را تغییر دهید اگر تغییرات مختلف از فرمول استفاده شد?

بسیار بحث برانگیز مسئله با توجه به برابری در طول سال مربوط به تاثیر از جمله و یا حذف هر یک از این پنج دسته مورد استفاده برای تعیین یک استان را ظرفیت مالی یا درآمد بالقوه آن.

دو تا از بحث برانگیز ترین جریان درآمد منابع طبیعی و مالیات بر املاک. برخی استدلال می کنند که هر دو اندازه گیری تحریف ظرفیت مالی.

ما تجزیه و تحلیل در طول دوره پوشا 2011 تا 2020 را نشان داد که از بین بردن هر یک از پنج منبع درآمد تغییر کرده یک استان را دارند/باید-نه وضعیت تنها 29 بار از امکان 1,000 رویداد سال است. و آن را هرگز تغییر یا آلبرتا باید وضعیت و نه کبک را داشته و نه وضعیت.

آب سراسیمه از طریق Carillon سد برق آبی در مارس 2019 در Carillon کبک. کانادا پرس/رایان Remiorz

اما اگر منابع طبیعی برداشته شد از فرمول کبک کلی مقدار انتقال شده اند کاهش می یابد در هشت بیرون از 10 سال است.

برای مثال از بین بردن منابع طبیعی درآمد حاصل از این فرمول در سال 2019 را افزایش کبک را برابری انتقال توسط حدود 127 میلیون و در مجموع کمتر از یک درصد نسبت به برآورد 13 میلیارد دلار است که آن را دریافت کرده است.

در باقی مانده از هشت سال, کبک را انتقال خواهد کاهش یافته است هر سال به عنوان کمی به عنوان $213 میلیون در 2017-18 به آنجا که $1.97 میلیارد دلار در سال 2010-11.

متناوبا, از بین بردن مالیات بر درآمد حاصل از این فرمول بیش از سال 2011 تا 2020 را دوره می توانست منجر به کبک را نقل و انتقال کاهش می یابد هر سال به میزان معادل 2.7 میلیارد دلار در 2010-11 به 4 میلیارد دلار در 2019-20.

چه می کند این همه چیست ؟

بر خلاف آنچه بسیاری از مردم بر این باورند برابری است که تا حد زیادی تامین می شود چند باید ولایت, Ontario, آلبرتا و بریتیش کلمبیا بالا بودن سه. و همچنین به سادگی از بین بردن هر یک از این پنج جریان درآمد از برابری فعلی فرمول کمی به هیچ تاثیر بر روی هر استان را دارند و یا داشته و نه وضعیت, اما آن را تحت تاثیر قرار مقدار منتقل شده اند-و نه ولایت.

با وجود این دو اهداف اولیه کانادا برابری برنامه — ارائه تمام کانادایی ها با دسترسی عادلانه به خدمات سطوح و ترویج توسعه اقتصادی وجود دارد مطلقا هیچ شرایط متصل به هزینه های دریافت کننده استان و نه در حال این برنامه نتایج اندازه گیری می شود.

که به معنی آن را تقریبا غیر ممکن است برای تعیین اینکه آیا برنامه است که موفقیت و یا شکست. آن را به نظر می رسد غیر مسئولانه به دل کردن در بیش از $19 میلیارد دلار در یک سال و نه نگه داشتن کسی پاسخگو برای هر چیزی.

صرف نظر خواهی

بیش از گذشته 63 سال کانادا برابری برنامه به صورت پراکنده قرار گرفته اند تعدادی از تغییرات نسبتا جزئی که به نظر می رسد تا حدودی مانند مرتب کردن صندلی روی عرشه تایتانیک.

با توجه به اهمیت این برنامه و ادامه بحث در اطراف آن ما معتقدیم که این برنامه نیاز مبرم به تعمیرات اساسی عمده ای به جای ترفند کوچک در اینجا وجود دارد.

که باید درگیر در این کار از تعمیرات اساسی برنامه و چه کسی باید رهبری این کار ؟ شاید بیشتر مربوط به سوال است: “آیا وجود دارد گزینه های دیگر که ممکن است بیشتر مربوط به دستیابی به اهداف مشخص شده در قانون اساسی کانادا عمل می کنند؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو