چرا فعالان خرابکاری مجسمه به استعمار

در سال 2018 مجسمه ادوارد Cornwallis و John A. Macdonald حذف شدند خود را از ستون مربوطه در هلیفکس و ویکتوریا. در سراسر کانادا استعماری مجسمه نیز تخریب به عنوان یک عمل کردند.

مجسمه ها و آثار تاریخی تبدیل شده اند عمده flashpoints از درگیری های سیاسی در طول دهه گذشته است.

پس از 2015 چارلستون کشتار که در آن یک نئو-Confederate سفید supremacist به قتل نه آمریکایی های آفریقایی تبار در Emanuel آفریقایی Methodist کلیسای اسقفی در چارلستون کارولینای جنوبی یک جنبش برای حذف مؤتلفه آثار و نام محل جاروب در سراسر ایالات متحده است.

موج دیگری از مؤتلفه مجسمه حذف و محل renamings رخ داده است پس از متحد کردن حق تجمع در Charlottesville, Virginia در سال 2017.

در جنوب آفریقا #RhodesMustFall جنبش منجر به حذف یک مجسمه تجلیل امپریالیستی بریتانیا سیسیل رودز در دانشگاه کیپ تاون در سال 2015. این الهام گرفته از تلاش برای به چالش کشیدن رودز میراث در جاهای دیگر نیز هست.

جمعیت به نظر می رسد به عنوان مجسمه امپریالیستی سیسیل رودز برداشته شده است از آن قرار گرفتن در دانشگاه کیپ تاون در سال 2015. Schalk ون Zuydam/آسوشیتد پرس

بنای تاریخی مجادلات منحصر به فرد هستند به قرن 21 است. یادبود مناظر اند اساسا در طول تبدیل نظام سیاسی تغییرات در طول تاریخ. پس از جنگ جهانی دوم آثار به رژیم نازی سرنگون شد. به طور مشابه سقوط اتحاد جماهیر شوروی و پایان آپارتاید در آفریقای جنوبی منجر به تغییرات قابل توجهی به یادبود چشم انداز است.

میراث های مهاجر استعمار

مهاجر استعمار روند استعمار بر جایگزینی بومی و یا استعمار مردم با یک مهاجر جامعه است. این شامل هر دو disposession بومی زمین و حک یا از طریق جذب و یا حذف از مردمان بومی.

استعمار مجسمه و نام محل بخشی از سیاسی زیرساخت های مهاجر محل ساخت در کانادا. به عنوان یک نتیجه, آنها را تبدیل به نقطه کانونی برای به چالش کشیدن مهاجر-قدرت استعماری و تست محدودیت های آشتی.

در Jan. 31, 2018 به Cornwallis, مجسمه پایین گرفته شده است از پایه آن در هالیفاکس. به عنوان یک تجلیلی بزرگداشت برای “بنیانگذار” از هالیفاکس, Mi’kmaw بزرگان طولانی بازدید از این مجسمه به عنوان نشانه ای از ادامه سلب مالکیت از مردم بومی و خواهان حذف آن است.

اگر به عنوان پاسخ به سواحل شرق, John A. Macdonald مجسمه برداشته شد از ورود به سالن در شهرستان ویکتوریا در Aug. 11, 2018. تصمیم به حذف Macdonald مجسمه ساخته شده به عنوان بخشی از شهرستان رسمی روند مصالحه با Songhees و Esquimalt اول سازمان ملل.

کانادا و نخست وزیر مک دونالد بود که معمار اصلی آن مسکونی سیستم مدرسه و ترویج سیاست های نسل کشی علیه مردم بومی است. خود را به یاد ماندنی با حضور در ورودی شهر سالن شد و مانع اصلی برای تلاش های آشتی.

در ماه اوت سال 2018 دوم پلاک نصب شده بود به جای یک مجسمه برنزی از کانادا اولین نخست وزیر John A. مک دونالد پس از تخریب شد و در مدت کوتاهی پس از حذف مجسمه از مقابل سالن شهرستان, Victoria, BC. چاد Hipolito/کانادا مطبوعات

یک سال بعد, شهر جدید وست مینستر به دنبال کت و شلوار, از بین بردن یک مجسمه از “حلق آویز قاضی” متی Begbie از محوطه استانی دادگاه است.

کسانی که مخالف حذف مجسمه اغلب پیشنهاد اضافه کردن پلاک تاریخی به عنوان یک راه برای recontextualize مجسمه در حالی که ترک آنها را در فضاهای عمومی. برخی از فعالان با این حال باید انتخاب گزینه های مختلف: خرابکاری.

خرابکاری استعماری مجسمه ها و بناهای تاریخی

در سراسر کانادا انگیز مجسمه ها و بناهای تاریخی مربوط به مهاجر استعمار قرار داده شده اند با خرابکاری. در Montréal, the John A. مک دونالد و ملکه ویکتوریا بناهای تاریخی شده اند به طور منظم اسپری رنگ. مک دونالد مجسمه تخریب شده است در کینگستون و رجینا به عنوان دور برگشت به عنوان 2012.

همراه با کمپین برای حذف Cornwallis مجسمه در هالیفاکس شد چند حوادث خرابکاری نیز هست.

این اعمال تصادفی از چاقوکشی. این خرابکاری از استعمار مجسمه بیان اعتراض سیاسی علیه جشن مهاجر استعمار در کانادا.

محتوای سیاسی به یاد ماندنی خرابکاری است که اغلب در ارتباط برقرار کردن با کسانی که مرتکب چنین اعمال در قالب همراه با ابلاغیه. اغلب ارسال شده آنلاین به صورت ناشناس این ابلاغیه توضیح انگیزه های پشت اعمال سیاسی خرابکاری. در سیاست حمله: ابلاغیه و Insurrectionary خشونتنویسنده مایکل Loadenthal توصیف ابلاغیه به عنوان “ارتباطی جزء از یک insurrectionary حمله کند.”

یک گروه به نام مونترآل مارس آنارشیست ها مسئولیت برای خرابکاری از مونترآل به مک دونالد و ملکه ویکتوریا بناهای تاریخی در سال 2019. آنها هدف این بناهای تاریخی به مخالفت با جشن های سفید برتری و نسل کشی است.

در اطلاعیه این مونترآل مارس آنارشیست اشاره به قبلی عمل می کند با #MacdonaldMustFall با الهام از #RhodesMustFall کمپین و دهلی نو-دوبلین ضد استعماری همبستگی تیپ.

با استناد به دیگر بنای تاریخی مجادلات و مبارزات اجتماعی این ابلاغیه جای خود را به عنوان یک شهروند فعال در جامعه. این گروه قاب خود را اعمال خرابکاری به عنوان یک بیان از تعهد خود را به ضد استعماری و مبارزه با استعمار جنبش بین المللی است.

آینده بازیگران در سنگ

حذف مجسمه ها و بناهای تاریخی است که اغلب برابر با “پاک کردن تاریخچه.” اما تاریخ خود را یک فرایند است که شاهد تغییرات بی شماری به یادبود مناظر.

در مهاجر-استعماری جوامع مانند کانادا ایجاد مناظر به یاد ماندنی جشن استعمار نقش قابل توجهی در فرایند پاک کردن و بومی کردن تاریخ و روابط زمین. یک تفاوت وجود دارد بین سرکوبگر erasure با سلب مالکیت که استعمار به راه انداخته است و ترمیمی پاک از بین بردن مجسمه های استعماری برای بازگرداندن یک بومی حس مکان.

استعمار مجسمه ها قابل مشاهده مانعی برای مبارزه با استعمار و آشتی زیرا آنها جاسازی سفید برتری در فضاهای عمومی.

های مختلف راست گروه های بسیج برای دفاع از استعمار بناهای تاریخی به موضوع بحث. برای مثال اعضای افتخار پسران مختل Mi’kmaq اعتراض به Cornwallis, مجسمه. به طور مشابه جناح راست گروه دانش آموزان برای تمدن غربی افسوس آنچه آنها را به عنوان یک erasure از فرهنگ اروپایی. بزرگداشت استعمار با بناهای هم راستا با اهداف از تعداد فزاینده ای از سفید supremacist گروه در کانادا.

این سوال که آیا استعماری مجسمه باید سقوط و یا باقی مانده است که یک ماده از تاریخ به تنهایی. این بخشی از فرایند حساب با ادامه بی عدالتی از مهاجر استعمار در حال حاضر به منظور کار به سمت decolonizing آینده است.

از بین بردن یک مجسمه یادبود یا محل نام نه پاک کردن تاریخچه. آن را در خدمت به عنوان یک یادآوری است که آینده نیست بازیگران در سنگ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو