چرا یک تیم هاکی کانادا نام به یاد می آورد ما جنگ های داخلی تخریب

به عنوان لیگ ملی هاکی خود را به صورت مختصر فصل بازگشت جریان یک تیم با یک نام hearkening بازگشت به جنگ داخلی را یخ در کانادا.

در سپتامبر 1864 داشتن را فتح شهر آتلانتا ایالات متحده مسلح ، ژنرال ویلیام شرمن Tecumseh پیشنهاد راهپیمایی ارتش خود را به شهر ساحلی ساوانا گرجستان, از بین بردن خطوط راه آهن و کارخانه ها و مزارع و دیگر منابع مهم مؤتلفه قدرت در طول راه. شرمن مارس به دریا شد یک مثال از یک استراتژی نظامی به نام شرمن عبارت “سخت دست از جنگ” که در آن یک ارتش از بین می برد و نه تنها اهداف نظامی اما طول می کشد تا منابع از ساکنان ترک جمعیت غیر نظامی را باخته و از غذا و سرپناه.

در سال 2017, من در کلگری, آلبرتا, کانادا, یک, کنفرانس, که من در زمان یک فرصت برای دیدن یک بازی هاکی بین شعله کلگری و سناتورهای اتاوا. وجود دارد, به عنوان من نشسته در صندلی با آبجو و یک برگر کلمه “شعله های آتش” بود که در هوا و نور نشان می دهد به تصویر کشیده شعله های آتش روی یخ و در اطراف عرصه محیط. من تعجب اگر من یک آمریکایی اوایل مورخ بود و تنها کسی که در جای فکر کردن در مورد چگونه یک قرن 21 تیم هاکی در ارتباط با ژنرال شرمن 1864 آتلانتا کمپین و مخرب سفر به دشت.

Soldiers chop up railroad tracks and burn buildings.
در سال 1864 ارتش اتحاد نابود آهنگ های راه آهن و ساختمان سوخته در گرجستان است. الکساندر هی Ritchie حکاکی پس از F. O. C. darley مردانه طراحی شده است.

یک شهر به آتش کشیده

وجود دارد در واقع دو conflagrations از Atlanta – که مجاز بود و یکی دیگر که نمی شد.

شرمن-مجاز سوزاندن هدفمند مؤتلفه منابع نظامی از جمله ماشین مغازه های انبار آهن و زرادخانه. هنگامی که آتش سوزی رسیده مهمات که در یک فروشگاه ماشین انفجار ساخته شده آتلانتا شب “شنیع” شرمن نوشت.

با وجود سفارشات که nonmilitary سازه نمی توان به آتش کشیدند اتحادیه سربازان مست یا خشم و یا با ارواح رفت و در را به سوزاندن بیشتر. به عنوان آتش گسترش شرمن اشاره کرد که “قلب شهر بود در شعله های آتش همه شب.”

زمانی که شرمن و ارتش خود را سوار از آتلانتا در صبح روز نوامبر 16 سال 1864 او و دیگران نگاه به عقب “بر صحنه از گذشته ما جنگ است.” وجود دارد ایستاده بود آتلانتا شرمن به یاد می آورد, “smouldering و در خرابه های سیاه و دود در هوا و معلق مانند پال بیش از این شهر خراب.”

به عنوان آنها به سمت چپ خراب شهر پشت یک گروه “زده تا سرود ‘جان براون روح می رود راهپیمایی’; مردان گرفتار فشار و هرگز قبل و یا پس از من شنیده کر ‘شکوه, شکوه, hallelujah!’ انجام می شود با بیشتر روح یا بهتر هماهنگی زمان و مکان است.”

Ulysses S. Grant اتحادیه فرمانده که بعدها تبدیل به 18 جمهور ایالات متحده اظهار نظر در خاطرات خود که ژنرال شرمن آتلانتا کمپین “موفق شد با بیشترین کمال مهارت” و “یکی از به یاد ماندنی ترین در تاریخ است.” اعطای مانند دیگران استدلال می کنند که موفقیت آن کمک به آبراهام لینکلن انتخاب شدن به یک دوم – و آن را به عنوان معلوم شد کشنده مدت است. “اخبار شرمن موفقیت رسیده شمالی بلافاصله و در مجموعه کشور همه aglow,” گرانت نوشت.

An 1864 photo of Atlanta, showing chimney stacks where buildings used to be.
در ماه نوامبر سال 1864 در مرکز شهر آتلانتا بود در خرابه با دودکش پشته نشان دادن که در آن ساختمان استفاده می شود. George N. Barnard/کتابخانه کنگره

جنوبی ها البته دیدم شرمن آتشین و مخرب مارس متفاوت است. جنوب نویسنده الیزا اندروز و سپس 24 نوشت: در مجله خود در طول جنگ که “این خانه که ایستاده بودند همه نشان داد نشانه هایی از غارت و در هر کشت و زرع ما شاهد سوخته باقی مانده از جین-خانه و بسته بندی پیچ در حالی که اینجا و آنجا تنهاست دودکش-پشته ‘شرمن مأموران,’ گفت: از خانه گذاشته و در خاکستر. بدنام wretches[!]”

با توجه به شرمن شرح حال جیمز لی دانا شرمن نام خواهد “به نماد آن زمان وحشتناک در آتلانتا که عمیق و ماندگار اسکار که rankles به این روز ایجاد شد و در قلب بسیاری از جنوبی ها.”

یک زخم که هنوز هم می سوزد

بیش از یک قرن بعد از لیگ ملی هاکی تصمیم به اضافه کردن یک تیم در آتلانتا به عنوان به خوبی به عنوان یک در نیویورک است. به انتخاب یک نام برای آتلانتا تیم خود را صاحب املاک و مستغلات توسعه دهنده و صاحب Atlanta Hawks, بسکتبال, تیم, تام, عموزاده برگزار شد یک مسابقه در سال 1971 که دریافت از 10 ، 000 مدخل است.

نام انتخاب شده بود “شعله های آتش” هر چند هاکی نویسنده استفان Laroche یادداشت در کتاب خود “تغییر بازی: تاریخ NHL توسعه” است که آن را تنها 198 از کل برگه های رای.

حتی در اوایل 1970s حافظه هنوز هم سوخته اتحادیه نیروهای تحت شرمن فرمان تنظیم آتش نه تنها به کارخانه ها و مزارع و انبارها بلکه به خانه ها و مغازه ها در مرکز شهر که نابود شدند غیر مجاز در آتش است.

Two hockey players vie for control of the puck.
در دهه 1970 شعله های آتش به نام آتلانتا خانه. AP Photo/جو هالووی جونیور

با آوردن آتلانتا شعله های آتش به NHL لیگ شروع خود را به جنوب. آن را شروع کند اما این ورزش در نهایت برنده بیش از طرفداران سابق کنفدراسیون. در سال 2020 فصل NHL اتحاد تیم در تنسی و کارولینای شمالی تگزاس و فلوریدا – که دارای دو.

یک گروه از کانادا تجار و بازرگانان به رهبری نلسون Skalbania خریداری شعله های آتش و نقل مکان کرد و این تیم به کلگری پس از فصل 1979-1980. آنها را نگه داشته و این نام به دلیل برخی از تیم جدید صاحبان آنها در صنعت نفت است که آن هم همراه با شعله های آتش.

به نام فاجعه

A basketball player dunks.
دانشگاه ایلینوی در شیکاگو شعله های آتش هستند به نام های مختلف آتش. جفری براون/آیکون Sportswire via Getty Images

نامگذاری یک تیم ورزشی پس از یک رویداد مخرب ممکن است به نظر می رسد عجیب و غریب. عجیب آن است که – به خصوص وقتی که می آید به تخریب توسط آتش. من نوشتن از حومه شیکاگو که در آن آتش سوزی بزرگ سال 1871 به کشته شدن 300 نفر نابود بیش از 18,000 ساختمان و چپ بی خانمان بیش از 100000 نفر – یک سوم از جمعیت شهر است. آن را نیز ارائه سوزان monikers برای حرفه ای فوتبال تیم های Chicago Fire, دانشگاه ایلینوی در شیکاگو شعله های آتش و کوتاه فوتبال جهان تیم لیگ از شیکاگو نیز به نام آتش برای آن یکی و تنها فصل در سال 1974.

همچنین کلرادو بهمن, کارولینای طوفان و Iowa State Cyclones همه به نام بعد از ویرانگر نیروهای طبیعی.

[دانش عمیق, روزانه. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

شعله کلگری منحصر به فرد هستند اما برای اینکه نام بعد از عمدی مخرب رویداد یک نیروی طبیعت یا یک فاجعه طبیعی.

جنگ داخلی پژواک در جای دیگر در NHL هم با Columbus Blue Jackets – تنها تیم از شرمن در ایالت اوهایو که جشن کت آبی’ با اهداف پررونق آتش توپ. به عنوان حرفه ای هاکی رزومه در سراسر شمال امریکا و حتی طرفداران تازگی آگاهی از این کشور در مبارزه با نژادپرستی و میراث برده داری ممکن است فکر کردن در مورد تاریخ جنگ. اما نام تیم وجود دارد به یادآوری آنها به هر حال.

A hockey player controls the puck behind his own net.
هستند Columbus Blue Jackets هنوز مبارزه برای اتحاد ؟ AP Photo/پل ورنون

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net