که معتقد به تئوری های توطئه و چرا ؟ گوش دادن به قسمت 2 از کارشناس ما راهنمای

نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر مردم بر این باورند در حداقل یک تئوری توطئه. با توجه به تعدادی از تئوری های توطئه وجود دارد شاید این تعجب آور نیست. اما تحقیقات نشان می دهد که افرادی که بر این باورند در یک تئوری توطئه هستند بیشتر احتمال دارد به باور دیگران.

قسمت دوم از راهنمای کارشناس به تئوری های توطئه یک سری از این گفتگو را در لانه پادکست در می یابد که این افراد هستند. ما پیدا کردن آنچه که عوامل روانی تأثیر آیا شما باور دارید که در تئوری های توطئه یا نه. و چگونه چیزهایی مانند زمان و مکانی که در آن زندگی می کنید که دوستان شما هستند و کسانی که دارای قدرت سیاسی باعث می شود شما بیشتر به برخی از تئوری های توطئه است.


Listen on Apple Podcasts

Jan-Willem van Prooijen دانشیار روانشناسی در Vrije Universiteit Amsterdam هلند توضیح می دهد که نظریه خود را که انسان متصل به اعتقاد به تئوری های توطئه است. او می گوید شرایط شکارچی جمع زندگی بدان معنی است که اجداد ما اقتباس می شود بیش از حد مشکوک:

ما فکر می کنیم که وجود دارد یک تحول پایه ای برای گرایش انسان به راحتی بی اعتمادی گروه های دیگر که من فکر می کنم در قلب توطئه تفکر است.

بار تغییر کرده است اما انسان ها در گیر با این خماری از شکارچی جمع بار است که ما گاهی مبارزه به لرزش. ما صحبت می کنند به روانشناسان کارن داگلاس و Aleksandra Cichocka در دانشگاه کنت در انگلستان برای پیدا کردن که چرا برخی از مردم امروز به احتمال زیاد به این باور در تئوری های توطئه از دیگران است.

ما پیدا کردن که چگونه اعتقادات سیاسی نفوذ یا نه مردم بر این باورند در تئوری های توطئه است. یوسف Uscinski یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه میامی آمریکا در مذاکرات با ما از طریق نظریه خود را که مردم به چه کسی رای برای سمت از دست دادن در انتخابات هستند بیشتر احتمال دارد به این باور در تئوری های توطئه از کسانی که در طرف برنده. Uscinski مورد مطالعه در هر انتخابات آمریکا پس از سال 1890:

ما در طول زمان به ببینید که چه کسی شد متهم که از توطئه. و آنچه ما دیدیم این بود که به عنوان ریاست جمهوری منتقل شده به عقب و جلو بین جمهوری خواه و دموکرات این نظریه پردازان توطئه بیش از حد بود. بنابراین هر کس در کاخ سفید کنار خود دریافت فشار از اتهامات.

برای کمی دیدگاه های مختلف که معتقد به تئوری توطئه ما را به صحبت شناس Annika Rabo از دانشگاه استکهلم در سوئد. او کار میدانی برای سال های بسیاری در سوریه و به ما می گوید چگونه بحث در مورد توطئه نفوذ جامعه – آن را اجتناب ناپذیر است. وجود دارد انواع و اقسام تئوری های توطئه و ارتباط آنها با ایالات متحده به اسرائیل بلکه خود دولت است.

Jovan Byford یک روانشناس اجتماعی در دانشگاه آزاد, توضیح می دهد که چرا از آن مهم است به درک زمینه های تاریخی است که در آن برخی از تئوری های توطئه ظهور و شکوفایی. او اشاره می کند که وضعیت تئوری های توطئه داده می شود در جامعه را تحت تاثیر قرار چگونه محبوب آنها هستند. و چرا ما نیاز به تشخیص است که هر کس درگیر با آنها را در همان راه:

برخی آن را در یک راه سرگرم کننده است. برخی آن را نمی, به خصوص جدی است. دیگران در نظر آنها را به یک توضیح به آنها که همین حالا مشترک اما با این وجود به عنوان یکی که دیگر مردم مشروع ايمان ،


لانه مور پادکست های تولید شده توسط Annabel Bligh و جما افزار. طراحی صدا است که توسط Eloise استیونس با موسیقی اصلی از Neeta Sarl و صوتی از اپیدمی صدا. یک تشکر بزرگ به شهر دانشگاه لندن برای ما اجازه استفاده از استودیو خود را.

Listen on Pocket Casts

Stitcher

Listen on TuneIn Listen on RadioPublic

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>