چه اسپایک لی دا 5 Bloods می شود اشتباه در مورد جانبازان بازگشت به ویتنام

اسپایک لی دا 5 Bloods را در حال حاضر در Netflix بکشد می گوید داستان از پنج سیاه ما جانبازان که بازگشت به ویتنام برای شکار طلا و بازیابی باقی مانده خود را از دست داد تیم ملی شد.

با شروع مراسم از پنج پیر “خون” و فلفلی با فلش بک به روز مبارزه با این فیلم به سرعت تبدیل به یک عمل بسته بندی شده بازیابی میشن.

لی لمس در موضوعات مهم از جانبازان بازگشت سفر: reuniting با سابق, دوست دختر, reliving “استراحت و آرامش” در ویتنامی میله درگیر شدن در سازمان های غیر دولتی کار کفاره برای جنگ و نقش جنگ در reimagining ویتنام به عنوان یک توریست ماجراجویی.

اما لی به تصویر می کشد ویتنامی را به عنوان دشمن یکپارچه منجمد در زمان با خشم به سوی سربازان آمریکایی. در کاهش ویتنامی به عصبانی قربانیان لی نتواند به تصرف خود از جانبازان بازگشت سفر.

آغوش باز

از سال 1981 هزاران نفر از سربازان ایالات متحده بازگشته اند به ویتنام است.

من دکترای پژوهش با بازگشت آمریکا و استرالیا جانبازان من از اولین سفر بازگشت این جانبازان بودند که به گرمی مورد استقبال قرار توسط ویتنامی.

در طول دهه عودت’ داستان بودن استقبال برگشت موج از طریق ما کهنه جامعه الهام بخش دیگران به کشتی سوار در سفر خود به “دیدار با دشمن”.


ادامه مطلب: در این نبرد بیش از بلند قهوهای مایل به زرد حافظه – یک چشم انداز از ویتنام


لی حرکات نسبت به این موضوع آشتی با نان تست از دشمن سابق جانبازان در کلوپ شبانه Apocalypse Now. اما لحظه ای است تحت الشعاع قرار موضوع وسیع تر از ویتنامی قصاص با تکرار موارد ویتنامی گدا فروشندگان و گانگستر فریاد جنگ مربوط به نارضایتی در ما کهنه گردشگران است.

در کلوپ شبانه آخرالزمان در حال حاضر جانبازان نان تست به ویتنامی. Netflix

در حالی که آمریکایی های ساکن در ملی تروما از ویتنام, جنگ آمریکا — آن را به عنوان نامیده می شود در ویتنام — تنها یکی از بسیاری از مبارزه برای ویتنامی استقلال در قرن 20th. و با متوسط سن 31 بسیاری از ویتنام جمعیت متولد شد و پس از این جنگ به پایان رسید.

ویتنامی تمایل به مشاهده بازگشت جانبازان به عنوان پشيمان (و مفید) متحدان. بسیاری از اوایل بازگشت جانبازان بودند رادیکال فعالان ضد جنگ جستجو برای پاسخ و مایل به جبران.

دولت ویتنام همواره تأکید دوستی با بازگشت سربازان آمریکایی گردشگران و ایالات متحده به صورت اقتصادی و ژئوپولیتیک دلایل.

جانبازان به من گفت که هر دو نمایندگان رسمی و عادی ویتنامی استقبال آنها را توضیح داد “جنگ” و “ویتنام یک کشور است نه یک جنگ”.

مداوم صدمات

اوایل ضد جنگ عودت گزارش تجربه ویتنام در صلح بود و عمیقا شفا. توسط 1990s جانبازان بودند بازگشت در “شفا سفر” با هدف تسکین علائم PTSD طریق رستگاری و آشتی اغلب با ماه های درمانی آماده در پیشبرد.

اما حتی بیشتر به خوبی آماده جانبازان به من گفت اولین لحظات بازگشت “در کشور” شد و مملو از اضطراب. در طول زمان جانبازان به تدریج آرام به عنوان آنها به نظر صلح ویتنام و متوجه شدم آنها دیگر در معرض خطر است. در عین حال لی نشان می دهد که خون بلافاصله در سهولت در شهر هو چی مین با هیچ نشانه ای از نهفته استرس است.


ادامه مطلب: از پوسته شوک به PTSD: اثبات جنگ تروماتیک تاریخچه


که در آن لی می کند آدرس جانباز ضربه او باعث عصبانی ویتنامی ماشه: یک رنجش نوجوان گدا پرتاب ترقه در خون و مسخره آنها را زمانی که آنها اردک برای پوشش; یک فروشنده نیروی تلاش برای زنده مرغ در یکی از Bloods قبل از جیغ “شما کشته شدن مادر و پدر من” تنظیم کردن یک حمله وحشت.

در مصاحبه جانبازان توضیح داد که چگونه به ظاهر جزئی تجارب می تواند جرقه یک فلاش بک: یک backfiring کامیون یک نگاه اجمالی آشنا چشم انداز های موسمی باران مرطوب هوا به عنوان آنها به سمت چپ هواپیما. لی می توانست به جای نشان داده شده کودکان در حال بازی با ترقه و یا یک فروشنده ارائه جنگ-خاطرات به رهگذران — هر یک کاملا غافل از اثر خود را در بازدید از جانباز-گردشگران است.

بازگشت به ویتنام است که اغلب مضطرب و مملو. Netflix

لی تقلیل درمان ویتنامی محدودیت تجسم خود را از جنگ میراث است.

این Bloods ” دو روز ماموریت برای بازیابی از دست رفته خود را رهبر است قابل ملاحظه ای کوتاه با توجه به دهه مبارزه برای بازیابی اجساد سربازان سابق در همه طرف.

این فیلم همچنین باعث می شود هیچ اشاره ای به بیش از 300,000 انقلابی ویتنامی سربازان هنوز هم گم شده, اجازه دهید به تنهایی هزاران ناشناخته از دست رفته ویتنام جنوبی که دولت ویتنام به حساب نمی آید در میان خود مرده است.

Da 5 Bloods هرگز اذعان قدر مطلق ویتنامی از دست دادن و غم و اندوه.

سیاه, مقاومت

این فیلم در بهترین حالت آن در اکتشاف خود را از ضد سیاه, نژاد پرستی و مقاومت در جنگ آمریکا و جامعه است.

از طریق خون’ بحث غرامت لی تساوی هم حقوق مدنی فعالیت از ویتنام دوران با امروز #BlackLivesMatter جنبش است.

اما با موقعیت سیاه جانبازان و ویتنامی در مخالفت لی مشرف بالقوه برای همبستگی بین این دو است.

یکی از سیاه ما کهنه من مصاحبه منعکس شده در تجربه مشترک بودن مستضعفان و مبارزه با امریکایی سفید برتری.

پس از بازگشت به ویتنام ملاقات او با دشمن سابق جانبازان در هانوی:

من به آنها گفتم که زمانی که من به خانه رفتم و با من صحبت کرد به من گفت: “پدر اگر من یک ویتنامی, من می خواهم یک VC [Viet Cong]’. زمانی که من گفت که VC آنها بزرگترین لبخند در چهره خود را. … این یک برکت و رحمت است. این همه سال من شده است که مایل به بازگشت و من آمده ام و در این نگاه. نگاهی به راه آنها درمان من است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de