توهم بصری یا دیدن چیزهایی است که واقعا وجود دارد می تواند ترسناک و ناراحت کننده باشد.

آنها ممکن است رخ دهد به دلیل تنوع زیادی از شرایط جسمی و روانی. اما کمتر شناخته شده است, علت سندرم چارلز بنه (تلفظ bo-nay) به نام پس از سوئیس دانشمند که برای اولین بار در توصیف این بیماری در 1760.

سندرم چارلز بنه (همچنین به نام های بصری انتشار توهم) اشاره به توهم بصری در بیماران مبتلا به از دست دادن بینایی به علت چشم و عصب بینایی یا بیماری مغز.

این سندرم به نام بعد از سوئیس دانشمند چارلز بنه. Wikimedia commons

ما نمی دانیم که علت دقیق سندرم چارلز بنه دارم. اما رایج ترین تئوری پذیرفته شده است از دست دادن بینایی سیگنال های حسی به مغز (برای مثال هنگامی که یک فرد نابینا) به معنی مغز نمی تواند قرار دادن ترمز در بیش از حد و ناخواسته فعالیت مغز.

این آگهی بخشی از مغز که مسئول حس بینایی (visual cortex) به آتش سیگنال های نامناسب. فرد به نوبه خود درک آنها از دیدن چیزی در غیاب حقیقی محرک بصری توهم است.

اگر این علائم مؤثر هستند شما یک دوست یا عضو خانواده که تبدیل به کور در یک یا هر دو چشم این مهم است به درک آن را نشانه ای از “رفتن دیوانه”.


ادامه مطلب: کنجکاو کودکان و نوجوانان: چگونه عینک کمک به شما را ببینید ؟


آنچه در حال چارلز بنه توهم بود ؟

توهم ممکن است “ساده” (مانند خطوط و اشکال و یا چشمک می زند از نور) و یا “پیچیده” (مانند تشکیل تصاویر از حیوانات مانند پروانه ها). ساده توهم بسیار شایع تر است.

آنها ممکن است رخ دهد به ثانیه یا دقیقه به دقیقه و یا به طور مداوم و محدوده فرکانس از قسمت جدا شده را به چند بار در روز. آن را طبیعی برای سندرم چارلز بنه به آخرین سال; برخی از مردم تجربه علائم برای بقیه زندگی خود را.

طبیعت چارلز بنه توهم بسیار متغیر است. افرادی که مبتلا هستند اغلب نمی بینید همان چیزی که بارها و بارها و یک فرد مبتلا به سندرم چارلز بنه را ببینید چیزهای مختلف از نفر بعدی.

چارلز بنه توهم اغلب کم و یا هیچ احساسی به معنی اجازه می دهد افراد مبتلا به تشخیص آنها واقعی نیست. این است که متمایز از توهم در ارتباط با بیماری های روانی.


ادامه مطلب: مبین: چه دژنراسیون ماکولا وابسته به سن?


دیگر ویژگی های توهم بصری منحصر به فرد به سندرم چارلز بنه دارم عبارتند از:

  • توهم فقط به نظر می رسد در مناطق که در آن چشم انداز از دست داده است (برای مثال کسی که کور است در چشم چپ خود را درک توهم تنها در این است که چشم)

  • توهم هستند بیشتر دیده می شود با چشم باز تر بسته شده و ممکن است ناپدید می شوند زمانی که فرد چشم بسته خود را و یا به نظر می رسد دور

  • توهم شایع تر در تنظیمات محرومیت حسی (برای مثال در زمان شب و یا در نور کم و یا در طول دوره عدم فعالیت).

که تحت تاثیر قرار?

بسیاری از افراد با سندرم چارلز بنه بزرگسالان مسن تر (معمولا بیش از 70). این است که احتمالا به دلیل از دست دادن بینایی شایع ترین است در این گروه سنی است. اما هر کسی در هر سنی با به دست آورد و از دست دادن بینایی می تواند به توسعه سندرم چارلز بنه دارم.

علل نابینایی که منجر به سندرم چارلز بنه دارم معمولا دژنراسیون ماکولا و گلوکوم, دیابت, سکته مغزی و آسیب – اما هر بیماری که منجر به کوری ممکن است باعث سندرم چارلز بنه دارم.

این سندرم رخ نمی دهد در کوری مادرزادی (افراد متولد شده از بدو تولد کور).

چارلز بنه سندرم شايع در افراد مسن اما در حال حاضر می تواند در هر کسی که با به دست آورد و از دست دادن بینایی. از shutterstock.com

ما در حال حاضر هیچ قطعی داده ها در بسیاری از استرالیایی ها سندرم چارلز بنه دارم اگر چه یک مطالعه تخمین زده می شود بیش از 17 درصد از افراد بیش از 60 نفر مبتلا به اختلال بینایی آن را به حال. در مطالعه دیگری به عنوان بسیاری از 57 درصد از شرکت کنندگان با از دست دادن بینایی گزارش درک توهم بصری.

از همه مهمتر ممکن است شایع تر از برآورد به دلیل عدم گزارش دهی. افرادی که مبتلا هستند ممکن است گزارش خود را در توهم به دلیل ترس از بیماری روانی و یا اینکه تصور می شود “رفتن دیوانه”.

بیشتر افرادی که گزارش خود علائم ممکن است اشتباه با جنون یا زوال عقل است.


ادامه مطلب: مبین: چه گلوکوم ، ‘دزدکی حرکت کردن دزد’ از چشم?


گزینه های درمانی محدود

دیدن یک پزشک عمومی (که اغلب در رابطه با یک متخصص مغز و اعصاب و یا متخصص امراض دوران پیری) اولین گام مهم برای رد سایر علل توهم. این می تواند شامل زوال عقل فیزیکی شرایط عصبی (برای مثال یک تومور مغزی), صرع و هذیان به دلیل عفونت و یا داروها. ممکن است پزشک دستور آزمایش خون و/یا تصویربرداری از مغز به حکومت این است.

درمان سندرم چارلز بنه بسیار محدود است اما بسیاری از بیماران گزارش اطمینان است که همه آنها نیاز به خصوص برای نادر توهم و یا کسانی که نمی اثر نامطلوبی بر کیفیت زندگی است.

راهکارهای به حداقل رساندن دفعات و مدت زمان توهم شامل مکرر پلک زدن یا حرکت سریع چشم رفتن به یک فندک محل و یا تعویض نور و افزایش تعامل اجتماعی کمک می کند که برای مقابله با عدم فعالیت.

برای بیماران با علائم ناتوان کننده, پزشکان ممکن است دادگاه از داروها مانند داروهای ضد افسردگی, داروهای ضد روان پریشی و ضد صرع مواد مخدر هر چند اثربخشی آنها متغیر است و ممکن است به هرحال عوارض جانبی.


ادامه مطلب: دانشمندان دریافته اند چگونه مردم را گرفتار اوهام و خیالات و چگونه برای اندازه گیری آنچه آنها را ببینید


توهم ممکن است ناپدید می شوند اگر علت از دست دادن بینایی می تواند اصلاح شود (برای مثال اگر شدید آب مروارید شد و باعث کوری و بیمار یک عمل آب مروارید).

متاسفانه هر چند به طور کلی باعث از دست دادن بینایی است که منجر به سندرم چارلز بنه نمی تواند درمان شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو