چه مغز یخ ؟


کنجکاو بچه ها یک سری برای کودکان در تمام سنین است. اگر شما یک سوال از شما می خواهم یک متخصص برای پاسخ به ارسال آن به [email protected]


چه مغز یخ ؟


این که تا به حال برای شما اتفاق افتاده ؟ شما با خوردن یک بستنی خوشمزه مخروطی یا منجمد لیموناد خیلی سرد و شیرین و ناگهان بم مغز یخ! چه اتفاقی افتاده است ؟

مغز توقف کوتاه است و درد شدید در پشت پیشانی و شقیقه ها رخ می دهد که پس از خوردن چیزی سرد بیش از حد سریع است. اگر شما یکی نگران نباشید – مغز شما نیست در واقع انجماد. احساس احساس می کند مانند آن اتفاق می افتد در داخل جمجمه خود را, اما واقعا با چه خبر است در دهان شما.

Mmmmmm. Brrrrrrrr. Ouch! AP Photo/دانیل Maurer

یخ مغز نیست به عنوان مشترک به عنوان شما ممکن است انتظار داشت. بسیاری از مطالعات گزارش که کمتر از نیمی از شرکت کنندگان در آنها را دریافت کنید. دانشمندان هنوز نمی فهمم چرا.

چه چیزی باعث یخ مغز صدمه دیده است ؟

وجود دارد مقدار زیادی ما در مورد چگونه یک یخ مغز کار می کند. نیز وجود دارد بسیاری از ما نمی دانیم.

فقط در زیر پوست بر روی صورت خود شبکه ای از رگ های خونی است که عرضه صورت و مغز با خون. خون حاوی بسیاری از مواد مغذی مانند اکسیژن ضروری است که برای مغز خود را به تابع. درهم در این شبکه ای از رگ های کوچک انتهای عصب به یک دیگر متصل و مغز از طریق عصب سه قلو. این عصب باعث می شود این امکان را برای شما به احساس احساسات در چهره خود را از جمله درد ،

دانشمندان بر این باورند که عروق خونی در گلو و دهان و عصب سه قلو مرکزی به چه چیزی باعث یخ مغز صدمه دیده است. اما آنها نمی کاملا موافق است که بیشتر مسئول باعث درد.

بسیاری معتقدند که خوردن یا نوشیدن چیزی سرد, سرعت بیش از حد به سرعت در حال کاهش درجه حرارت در پشت گلو و سقف دهان خود را. بسیاری نیز معتقدند این باعث می شود که عروق خونی کوچک در این مناطق به کوچک اجازه می دهد خون کمتر به آنها را از طریق تصویب. این کاهش توانایی خود را برای عرضه مغز خود را با اکسیژن لازم در خون است. چه اتفاقی می افتد بعدی است که کمی تار است.

درد در مغز به معنی متوقف کردن!

برخی از دانشمندان معتقدند که این عصب سه قلو در پاسخ به این وقایع در گلو و دهان با ارسال یک سیگنال درد به مغز شما. آیا عصب است که به طور خاص در پاسخ به سرماخوردگی و یا کاهش ناگهانی خون و اکسیژن به مغز – یا هر دو – نامشخص است.

دانشمندان دیگر بر این باورند که درد ناشی از هجوم خون به جلوی سر خود را. مدت کوتاهی پس از عروق در گلو و دهان کوچک از سرد این همان عروق بلافاصله گسترش دهد. با گسترش بیشتر خون و اکسیژن سیل در این مناطق است. اگر چه این خون راش ممکن است ارائه مغز خود را با شدت مورد نیاز خون و اکسیژن آن را نیز ممکن است افزایش مقدار فشار در سر خود باعث درد.

رمز و راز از یک مغز یخ.

یک یخ مغز خطرناک است ؟

مغز یخ ممکن است به نظر می رسد مانند یک چیز بد نیست در ابتدا در واقع می تواند خوب باشد. توسط شما را مجبور به متوقف کردن خوردن که خوشمزه اما سرد درمان درد از مغز یخ ممکن است در محافظت از مغز خود را از دست دادن مداوم آن عرضه خون و اکسیژن است.

اگر شما نگران در مورد مغز, منجمد سعی کنید کم کردن سرعت. این ممکن است سخت با چیزی به عنوان خوشمزه به عنوان یک بمب پاپ در یک روز گرم تابستان, اما حداقل آن را به آخرین طولانی تر است.


سلام بچه ها کنجکاو! آیا شما یک سوال از شما می خواهم یک متخصص جواب بده ؟ درخواست یک فرد بالغ برای ارسال سوال خود را به [email protected] لطفا به ما بگویید که شما نام و سن و شهر جایی که شما زندگی می کنند.

و پس از کنجکاوی هیچ محدودیت سنی – بزرگسالان اجازه دهید ما می دانیم آنچه شما نگرانم ، ما قادر نخواهد بود برای پاسخ به هر سوال اما ما بهترین های ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im