چه اتفاقی می افتد اگر کارفرمای شما به شما می گوید به ماندن در خانه با توجه به COVID-19?

تورنتو — به عنوان COVID-19 گسترش در سراسر جهان شرکت های کانادا در حال بررسی سیاست های اطراف کارمند سفر و زمانی که برای متوقف کردن آنها را از آمدن به محل کار در یک پیشنهاد برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید.

این حرکت باعث شده است سوالات در اطراف حقوق کارگران در این حالات و چگونه کارکنان می تواند جبران حقوق از دست رفته.

ثبت نام برای اخبار CTV’ هفتگی COVID-19 مختصر عضویت در خبرنامه و دریافت آخرین اطلاعات در coronavirus فرستاده شده به صندوق پستی خود را

“از جان گذشته بار تماس برای اقدامات ناامید” قانون استخدام کارشناس دانیل لوبلین گفت: CTV خود را صبح روز چهارشنبه.

“در این زمان زمینه آنچه که ما در حال تجربه با پتانسیل شیوع کارفرمایان در حقوق خود را به اطمینان حاصل شود که هر کارمند که دارای علائم coronavirus سفر به یک منطقه آلوده شده است و یا در تماس شخصی با کسی که به یک منطقه آلوده است که مانع از حضور در محل کار و احتمالا آلوده کردن سایر کارکنان. “

برخی از کارفرمایان کانادایی در حال حاضر گفتن ستاد برنامه ریزی سفرهای خارج از کشور به خود قرنطینه برای هفته ها پس از بازگشت به حداقل رساندن گسترش COVID-19.

Manulife Financial Corp گفته کارکنان که به چین, کره جنوبی, ایران و ایتالیا برای منزوی کردن خود برای 14 روز با توجه به کانادا را فشار دهید.

در ضمن Home Depot از کانادا را متوقف کرده است و همه کارکنان سفر به و از استرالیا و ایتالیا تا اطلاع ثانوی و هر یک از کارکنان که در بازگشت از هر دو محل در دو هفته گذشته و حال گفت: به ماندن در خانه به مدت دو هفته قبل از بازگشت به کار.

“زمانی که این مشکل می شود از منظر حقوقی است که کارفرمایان نفس بیش از حد و عبور از خط و شروع به کلیشه و یا هدف خاص کارکنان بر اساس, نژاد, پس زمینه مذهبی, قومیت و یا محل مبدا” لوبلین گفت.

“زمانی که سوالات طراحی شده برای شناسایی اطلاعات از گروه های خاصی از مردم است که می تواند تبعیض آمیز است.”

لوبلین گفت: در شرایط فعلی کارفرمایان باید خیلی بیشتر راه گریز برای اطمینان از سلامت و ایمنی کارکنان است.

“این امر می تواند یک مشکل اگر برخی افراد هدفمند, ارسال, صفحه اصلی, خواست برای حضور در محل کار و یا حتی مجبور به کار از راه دور اگر آنها هیچ اساس امکان از آلوده کردن هر کس دیگری در محل کار,” او گفت:.

بیمار و کارکنان مجاز به حقوق و دستمزد و حقوق از دست رفته خود را از کارفرما وجود دارد اما مکانیسم هایی را برای بهبود برخی پرداخت اگر قادر به کار لوبلین گفت.

“وجود دارد اشتغال, بیمه, گاهی, وجود دارد, مرخصی استعلاجی پرداخت بیمه از کار افتادگی,” لوبلین گفت.

“ما تو را دیدم با شیوع سارس است که سلامت و ایمنی کارگران قادر به ادعا می کنند محل کار ایمنی و بیمه جبران خسارت بنابراین وجود دارد می تواند برخی از وسیله ای برای سعی می کنید برای بازیابی پرداخت اما این لزوما به طور مستقیم آمده از کارفرما.”

در ضمن در انگلستان خود جدا کارگران را وادار قانونی پرداخت بیمار از روز اول کار به جای چهارم به کمک شامل coronavirus نخست وزیر بوریس جانسون گفت. اورژانس قانون به معنی مردم را دریافت اضافی £40 یا اطراف C$68.

COVID-19

کارکنان در کانادا که احساس نمی امن رفتن به یک دفتر مناسب حق امتناع از شرایط کار نا امن اگر احتمال عفونت, Lublin توضیح داد.

“اگر کسی نامعقول امتناع از کار به دلیل پتانسیل ابتلا به کروناویروس هنگامی که وجود دارد هیچ پایه و اساسی برای آن خواهد بود که بی دلیل,” او گفت:.

“اما برای کسی که در خط اول جبهه به عنوان مثال کسی که در یک تماس وضعیت با حجم بالایی از مسافران و اگر وجود دارد شیوع در کانادا کار امتناع خوبی ممکن است معقول است.”

دولت فدرال صادر کرده است مشاوره های مسافرتی برای کشورهای مختلف که در آن COVID-19 را مطرح کرد به خصوص مشکل جدی است.

کانادایی ها خواست برای جلوگیری از غیر ضروری سفر به چین و به طور کامل اجتناب از همه سفر به استان هوبی که در آن شیوع نشات گرفته است.

کانادا در حال حاضر قابل توجهی مشاوره های مسافرتی در محل برای ایران بود که بیشترین تعداد coronavirus مربوط به مرگ و میر در خارج از چین است. دولت گفت: این هفته که جدید کروناویروس دلیل دیگری است که به جست و خیز غیر ضروری سفر به ایران است.

مشاوره برای شمال ایتالیا که بود, صادر, صبح روز دوشنبه, آخرین سری از توصیه های آن نیز پوشش می دهد سنگاپور و هنگ کنگ است.

از صبح روز چهارشنبه کانادا که 33 مورد از این ویروس, 20 در انتاریو 12 در بریتیش کلمبیا و کبک.

با فایل های از CTV را Ryan فلاناگان و کانادا مطبوعات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im