چه می دهد دانش آموزان نیجریه اعتماد به نفس به استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم تمرکز های مختلف سلامت جنسی تبلیغات در میان نوجوانان و بزرگسالان جوان در نیجریه و دیگر کشورهای جنوب صحرای آفریقا ، در عین حال بخش قابل توجهی از افراد جوان هنوز درگیر شدن در رابطه جنسی محافظت نشده. بنابراین آنها در خطر حاملگی های ناخواسته و بیماری های مقاربتی از جمله HIV. نرخ تمام این نتایج را در کشورهای جنوب صحرای آفریقا.

و با وجود حمایت از کاندوم وجود ندارد تحقیقات زیادی در چه تأثیرات جوان اعتماد به نفس مردم برای خرید و یا استفاده از کاندوم. نه چندان شناخته شده در مورد نقش اجتماعی و عوامل دموگرافيک و همچنین به عنوان رفتاری و والدین عامل در این تصمیم گیری.

مطالعه ما کمک به دانش در مورد رفتار های جنسی و سلامت بزرگسالان جوان در کشورهای جنوب صحرای آفریقا با ارزیابی نیجریه دانشجویان دانشگاه اعتماد به نفس در مورد استفاده از کاندوم.

پژوهش

ما مصاحبه 755 دانش آموزان در دو نیجریه دانشگاه برای شناسایی عواملی که در ارتباط با ميزان اعتماد به نفس دانشجويان به خرید و استفاده از کاندوم. بیش از 70 درصد بین 20 و 34 سال سن. بیش از 80 درصد بیماریهای تجربه و 78% دارای دین به عنوان حیاتی در زندگی خود را. بیش از نیمی از دانش آموزان نیز گزارش داد که آنها تا به حال هرگز بحث سلامت جنسی مباحث با پدر خود (84%) یا مادر (53%).

از دانش آموزان خواسته شد برای رای دادن به سطح خود را از اعتماد به نفس در 11 سوال است. این شامل:

  • توانایی خود را برای قرار دادن کاندوم در خود و یا شریک زندگی خود

  • توانایی خود را برای حذف و یا دور از کاندوم پس از مقاربت جنسی

علاوه بر این دانش آموزان خواسته شد که اگر آنها تا به حال رابطه جنسی داشته و چگونه حیاتی فعالیت های مذهبی بود به آنها. آنها همچنین پاسخ جمعیتی سوال در مورد سن و جنس و دریافت حمایت از خانواده خود را.

یافته

تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که از نظر جنسی تجربه دانش آموزان بودند که به احتمال زیاد به احساس اعتماد به نفس در توانایی خود را برای استفاده و یا خرید کاندوم. این یافته موید ادعای ما است که اعتقاد خود توسعه یافته است از طریق تجربه شخصی است. اما وجود دارد نیز نقش مهمی برای دموگرافيک و عوامل اجتماعی مانند سن و جنس و والدین عوامل است.

همانطور که انتظار می رود سن در حال حاضر انجمن با اعتماد به نفس. ما انتظار می رود که دانش آموزان اعتماد به نفس در توانایی خود را به استفاده از کاندوم را افزایش می دهد آنها به عنوان مسن تر بر اساس آموزش شخصی. مشاهده شد که دانش آموزان مسن تر احتمال بیشتری به بیماریهای تجربه کرده است.

سازگار با قبل از مطالعه 2,399 جوان نیجریه مطالعه ما نشان می دهد که سطوح بالاتر از دینداری همراه با کاهش احتمال درگیر شدن در قبل از ازدواج فعالیت جنسی است. مطالعه دیگری در میان دانشجویان مقطع کارشناسی در نیجریه دانشگاه مشاهده می شود که دین بود و برجسته ترین پیش بینی کننده نگرش نسبت به قبل از ازدواج فعالیت جنسی است. اما دانش آموزانی که دارای دین به ضروری کمتر شده و اعتماد به نفس در مورد خرید و استفاده از کاندوم.

ما همچنین دریافتیم که قوی پشتیبانی والدین باعث می شود دانش آموزان به احتمال زیاد به استفاده و یا خرید کاندوم. این دانش آموزان نیز احتمال بیشتری برای برقراری ارتباط بیشتر با شرکای خود در مورد استفاده از کاندوم. پشتیبانی والدین می تواند متقاعد کردن افراد جوان برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و تجهیز خود را با کاندوم مهارت در مذاکره ،

حرکت رو به جلو

مطالعه ما آشنایی پشتیبانی به یک نیاز برای هدف مداخله را تشویق به استفاده از کاندوم در میان در گروه در معرض خطر به خصوص کسانی که از نظر جنسی بی تجربه. پس از نظر جنسی بی تجربه و دانش آموزان کمتر احتمال دارد به اعتماد به نفس در توانایی خود را به استفاده از کاندوم یافته همچنین نشان میدهد که افراد جوان احتمالا تنها تبدیل به اعتماد به نفس خود را پس از اولین تجربه جنسی. این خطر که آنها را در معرض بیماریهای مقاربتی یا حاملگی ناخواسته.

شاید به رسمیت شناختن است که تقریبا همه افراد جوان در حال رفتن به در برخی از نقطه می تواند به تقویت نیاز برای این هدف تلاش. هدف این است که زمانی که آنها آن است که با انتخاب خود و که آنها را به معنی دانش و توانایی مذاکره جنسی ایمن.

دادن افراد جوان اطلاعات جامع جنسی و بهداشت باروری شناخته شده است به افزایش اعتماد به نفس در توانایی خود را به استفاده از کاندوم در هر دو در نیجریه و در زمینه های دیگر. آن را نیز می تواند آنها را محافظت از اطلاعات غلط از دوستان یا همسالان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im