ممکن است به decolonise علوم ریاضی?

برخی از محققان استدلال می کنند که آن را نمی. آنها با استناد به دلایل متعدد که چرا. دو شامل این واقعیت است که decolonisation بسیار دشوار است برای “علوم محض” مانند ریاضیات. و که مفهوم decolonising است “ضعیف تعریف شده و بحث برانگیز در این حوزه”.

اما تحقیقات ما نشان می دهد که ممکن است برای رسیدن به هدف از decolonising مواد آموزشی برای ریاضیات. این فرایند اشاره به خلاص شدن از آموزش و یادگیری روش ها و تحقیقاتی که نشان دهنده استعماری طرز فکر. این تغییر و تحول برنامه درسی به یکی که فراگیر و غیر تبعیض آمیز است.

ما استدلال می کنند که با کشف و بازیابی آفریقایی مثال در آموزش ریاضی, آن را ممکن است به “ساختارشکنی” منحصر به فرد غربی بدن از دانش است.

ما با تمرکز بر پژوهش عملیاتی برنامه درسی به عنوان یک مثال از یک علم ریاضی. کلاسیک, پژوهش عملیاتی عمدتا با استفاده از تکنیک های ریاضی و مدل های مورد استفاده برای تصمیم گیری. هر دو کمی سازی – برای مثال ریاضی و روش های محاسباتی و کیفی مدل سازی (مشکل ساختار روش ها) استفاده می شود به تجزیه و تحلیل مشکلات پیچیده است.

نظم و انضباط و توسعه داده شد و در دانشگاه های اروپایی در اواخر دهه 1930 و اوایل 1940s. آن را بیشتر توسعه یافته در طول جنگ جهانی دوم هنگامی که تکنیک های ریاضی استفاده شد در جنگ است.

اما این است که بسیار باریک نسخه از تاریخ پژوهش عملیاتی. آن را مانع شیوه های مشابه در جاهای دیگر در جهان است. برای مثال تعدادی از نمونه هایی از تاریخچه آفریقایی است که شبیه به غربی موقعیت های مشکل. این نیز به طور معمول حل مشکلات پیچیده با استفاده از پژوهش عملیاتی مدل ها و تکنیک های.

پژوهش عملیاتی یک موضوع مهم و تدریس در اکثر آفریقای جنوبی دانشگاهها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سطح. آن را اغلب آموخت و تحت نام های مختلف. این خدمات عبارتند از: کمی مدیریت, علم مدیریت, تصمیم گیری, علم, کسب و کار تجزیه و تحلیل و مهندسی صنایع.

اما تلاش شده است به بررسی decolonisation عملیاتی تحقیق در آفریقای جنوبی. این نیاز در میان چیزهای دیگر, فراگیر درسی با جایگزینی مواد موجود را با نمونه هایی از آفریقا است.

نمونه هایی از آفریقا

ما شناسایی طیف وسیعی از نمونه در بخش کشاورزی و جنگ از این قاره است که می تواند مورد استفاده در تدریس پژوهش عملیاتی.

کشاورزی: ما در شناسایی سه تاریخی کشاورزی نمونه. این بازار روز, ذرت, تولید و یکپارچه سازی بین دامها و محصولات زراعی و حیات وحش است.

در قبل از استعمار آفریقا بازار روز شد سازمان یافته و چرخش بین روستاهای مختلف. پیدا کردن راست ایجاد کرد برای یک روز بازار بود و قابل مقایسه با پژوهش عملیاتی مشکل مربوط به یک میزبان از ضوابط و یک معامله بزرگ از تصمیم گیری است. معیار شامل عواملی مانند در دسترس بودن هزینه ملاحظات مردم (مشتریان) امکانات و عادلانه چرخش از مکان است.

ذرت به عنوان مثال تولید نشان دهنده این واقعیت است که کشاورزی این محصول تا به حال به یکپارچه مناطق جنگل از غرب آفریقا است. کشاورزان مجبور به ایجاد مجتمع آیش سیستم های استراحت بخش زمین بین محصولات زراعی برای بازگرداندن زمین باروری و یا برای مدیریت مازاد تولید. این بیش از حد مورد نیاز نمونه پژوهش عملیاتی رویکرد است.

اینها نمونه های معمولی از شرایط توام با وجود مشکلات در یک آفریقایی زمینه که در آن مدل های پژوهش عملیاتی عمل خود را در راه منحصر به فرد.

استراتژی های جنگ: دارد قابل توجه شباهت بین پژوهش عملیاتی برنامه های کاربردی توسعه یافته در جنگ جهانی دوم و جنگ است. برای نشان دادن این شباهت ما مورد تجزیه و تحلیل استراتژی های جنگ از King Shaka Zulu.

King Shaka Zulu یکی از بهترین و شناخته شده ترین رهبران آفریقایی در جنگ تاریخ است. زندگی و کار خود را به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده در رشته های مختلف به عنوان داشتن به حال تاثیر عمیقی بر آفریقای جنوبی تاریخ است.

در اینجا ما نیز یافت می شود ممکن است لینک با پژوهش عملیاتی تکنیک ها و مدل های. برای مثال یک پژوهش عملیاتی واگذاری مدل است که با هدف تعیین کارآمد ترین انتساب افراد به پروژه. این طوری که کل هزینه و یا زمان برای انجام یک کار به حداقل رسیده است.

Shaka Zulu تقسیم سربازان خود را به هنگ – نمونه انتساب مشکل که در آن سربازان اختصاص داده شده بر اساس معیارهای مانند سن ، مهارت و قابلیت های فیزیکی.

این مشکل همچنین ممکن است به عنوان یک کار برنامه ریزی مشکل که در آن نیازهای نیروی انسانی (تعداد سربازان) بیش از خاص دوره های زمانی و یا برای مقاصد خاص (جنگ) مورد نیاز است.

ما همچنین شناسایی یک پژوهش عملیاتی برنامه در انتخاب مدل. اینجا مردم (سربازان) انتخاب می شوند و بر اساس نقاط قوت و ضعف از رزمندگان در این زمینه انتظار می رود نبرد.

رفتن به جلو

از جمله نمونه هایی مانند این را در برنامه درسی را به نفع دانش آموزان که به حاشیه رانده شده با استفاده منحصر به فرد از غرب نمونه در دانشگاه. این امر نیز مبنای مشروعیت دانش که تعبیه شده در خود تاریخ. و این امر نشان می دهد که چگونه پژوهش عملیاتی اساسا مربوط به آفریقا و مردم آن و تاریخ آن است.

از جمله آفریقایی نمونه نیز نشان می دهد که چگونه دانش سیستم در هم تنیده هستند و ایجاد یک چارچوب مرجع است.

عملی چند اشاره گر می تواند شامل:

  • شناسایی نمونه هایی از تاریخچه آفریقایی است که شبیه به غربی مشکل موقعیت هایی که به طور معمول با استفاده از حل مدل های ریاضی.

  • حصول اطمینان از تمرکز بر تمرکززدایی غربی دانش نه به سادگی جایگزین غربی مالکیت علوم ریاضی با یک آفریقایی نظم و انضباط.

  • اذعان است که با استفاده از آفریقایی نمونه است فقط نقطه شروع است. این دوره آموزشی پس از آن نیاز به گسترش.

این decolonisation علوم ریاضی باید درمان شود به عنوان یک فرایند مداوم است. آن شامل خواب بلکه پر زحمت تحقیق و توسعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو