آنچه پایدار دایره اقتصاد می خواهم نگاه

بیش از 100 میلیارد تن مواد وارد اقتصاد جهانی در سال 2017 به تولید برق, ساخت زیرساخت ها و خانه های تولید مواد غذایی و ارائه کالاهای مصرفی مانند لباس ها و گوشی های. وجود دارد در حال حاضر بیشتر گوشی های تلفن از مردم در این سیاره مقدار از لباس خریداری شده است که پیش بینی برای رسیدن به بیش از 92 میلیون تن تا سال 2030.

برخی برآوردها نشان می دهد که 99% از چیزهایی که مردم به خرید است دور انداخته در ظرف شش ماه از خرید بدون مواد در حال بهبود است. چرا که ما باید آنچه که شما ممکن است تماس با خطی اقتصاد است. آن را با این نسخهها کار با استخراج منابع و تولید محصولات از آنها که فروخته شده به مردم و سپس به طور کلی دفع پس از یک دوره کوتاه استفاده کنید.

اما COVID-19 همه گیر است طرح میتوانست عادی فعالیت های اقتصادی فرو بردن اقتصاد جهانی به چه ممکن است تبدیل به بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ. به جای تلاش برای احیای یک سیستم است که ذاتا بی فایده کمیسیون اروپا قول داده است برای ساخت یک پایدار دایره اقتصاد پست-همه گیر.

پایدار اقتصاد چرخه ای که در آن تولید و مصرف در حال بهینه سازی و تعبیه شده در محیط زیست طبیعی. آن Velenturf, نویسنده ارائه شده

این ایده از یک دایره اقتصاد ساده است: برای استفاده بهتر از منابع نزدیک به حلقه های جریان منابع به طور کامل بازیابی مواد به جای هدر رفتن آنها و جلوگیری از ضایعات و آلودگی با طراحی بهتر محصولات و مواد و نگه داشتن آنها را در استفاده طولانی تر است.

اما چگونه ممکن است این کار ؟ تحقیقات ما برنامه پشتیبانی از اجرای یک دایره اقتصاد در انگلستان و ما کشف کرد که سه نوع گسترده وجود داشته باشد.

1. بسته شدن حلقه ها با انرژی از زباله

اولین استراتژی “نزدیک” حلقه های جریان مواد است که انرژی از زباله (EfW) – سوزش دور انداخته مواد برای تولید برق است. این جایگزین دفن زباله به عنوان اصلی ترین روش پردازش برای زباله های خانگی در انگلستان است. مقامات محلی در انگلستان جمع آوری 26 میلیون تن زباله در هر سال که 11 میلیون تن می رود به EfW در حالی که سه میلیون تن به پایان می رسد تا در محل های دفن زباله. بین سه تا شش برابر بیشتر ضایعات پلاستیک و مواد غذایی و منسوجات رفتن به EfW از بازیافت به عنوان دو سوم از ضایعات کاغذ و کارت.

این تغییر از دفن زباله به انرژی از زباله (میلیون تن در هر سال). دفرا و بسته بندی/فیل Purnell, نویسنده ارائه شده

سوزاندن مواد است که می تواند بازیافت به معنی همه چیز به سرمایه گذاری در آنها را از دست داده است مانند پول و انرژی و آب و کار. مواد مانند مواد مغذی در مواد غذایی و الیاف در صنعت نساجی هستند و سپس جایگزین باکره منابع تداوم ناپایدار اثرات استخراج منابع.

اگر چه یک تحقیق اخیر نشان می دهد EfW ممکن است برخی از مزایای اجتماعی – مانند ارائه گرما به سوخت-خانواده های فقیر – ایجاد شغل کمتر از بازیافت مجدد تعمیر و remanufacturing و انتشار گازهای گلخانه ای.

اما سرمایه گذاری در انگلستان سوغات EfW. این مسیر کمترین مقاومت نیاز به سختی هر گونه تغییر در زنجیره تامین و یا چگونه کالاهای مصرف شده و دور انداخته شوند. انگلستان عملا عنوان برای این شبه دایره اقتصاد است که به طور موثر بدون تغییر از خطی را-را-زباله, مدل, اتصالات در غالب کوتاه مدت اقتصادی تفکر و تمرکز منحصر به فرد بر روی رشد تولید ناخالص داخلی.

2. یک دایره اقتصاد مبتنی بر بازیافت

یک گام تا از EfW بهبود مواد – بازیافت. در انگلستان این حجم از زباله های شهری و بسیاری جمع آوری شده است که برای بازیافت باقی مانده است بیشتر یا کمتر بدون تغییر (42%) برای ده سال گذشته. برخی از بازیافت نرخ بالا رفته (به عنوان مثال. از 5 درصد به 11 درصد برای مواد غذایی) اما دیگران کاهش یافته است (56% به 53% کاغذ و کارت).

تغییرات در نرخ بازیافت برای مواد جمع آوری شده توسط مقامات محلی است. دفرا و بسته بندی/فیل Purnell, نویسنده ارائه شده

منسوجات به خصوص ضعیف است. متوسط شهروند بریتانیا اقدام به خرید 26.7 کیلوگرم پوشاک سالانه ترین در اروپا – و یک میلیون تن در حال دور انداخته هر سال در انگلستان است. اکثر binned لباس سوزانده و به طور فزاینده کمتر بازیافتی (از 17 درصد به 11 درصد از سال 2010). بازیافت الیاف به طور معمول تنها مناسب برای کاهش ارزش برنامه های کاربردی مانند فرش و عایق. لباس های جدید به ندرت حاوی بیش از چند درصد از مواد بازیافت شده, تداوم تقاضا برای باکره منابع طبیعی است.

در چرخه اقتصادی است که متکی بر بازیافت به حلقه های مردم نیست مجبور به تغییر چقدر مسائل آنها را خرید اما تولید کنندگان زباله و مدیریت شرکت تغییر خواهد کرد بیشتر ریشه. به عنوان مثال نوشیدنی های بطری های اغلب استفاده از پلاستیک برای بدنه کلاه و برچسب. اگر این مخلوط را در فرایند بازیافت آنها کاهش کیفیت مواد بازیافت شده اما جدا کردن آنها بی دست و پا. همه محصولات باید دوباره طراحی شده برای اطمینان از آنها قابل بازیافت است.

تولید کنندگان باید با استفاده از مواد بازیافت شده در محصولات جدید بیش از حد ایجاد بازار برای بازیافت مواد. عظیم سرمایه گذاری در بازیافت زیرساخت های مورد نیاز خواهد بود هر چند. فقط برای دیدار با بسته بندی های پلاستیکی بازیافت اهداف بیش از 50 جدید بازیافت گیاهان مورد نیاز خواهد بود در انگلستان است.

اگر چه بازیافت به طور معمول کمتر انرژی نسبت به پردازش باکره منابع آن هنوز هم با استفاده از مقدار زیادی از انرژی است که تولید کربن تولید گازهای گلخانه ای. حتی اگر همه بازیافت استفاده از انرژی های تجدید پذیر جدید زیرساخت نیاز به مقادیر زیادی از مواد ساخته شود. در کشورهای توسعه یافته میزان کل مواد را در اقتصاد کاهش می یابد.

3. پایدار دایره اقتصاد

برای رسیدن به یک واقعا پایدار دایره اقتصاد مصرف و شیوه تولید خواهد نیاز به تغییر با هم. پایدار دایره اقتصاد شامل طراحی و ترویج محصولات است که در گذشته و است که می تواند مورد استفاده مجدد قرار, تعمیر و remanufactured. این حفظ ارزش کاربردی از محصولات نه تنها بازیابی انرژی و یا مواد آنها باشد و به طور مداوم در ساخت محصولات از نو.

ما باید به انجام بیشتر با کمتر مواد و مصرف مسئولانه است. برای مثال مردم در انگلستان باید خرید کمتری جدید لباس و پوشیدن آنچه که آنها در حال حاضر بیشتر است. تعمیر و restyling مورد علاقه ما لباس نیز می تواند کمک به استفاده از آنها را بیشتر و زباله کمتر است.

راه های جدید از مصرف باز می شود تا فرصت برای دایره اقتصاد مدل های کسب و کار مانند لیزینگ لباس و تولید چیزهایی است که مردم باید در تقاضا تنها. مدل های کسب و کار مبتنی بر استفاده مجدد, اجاره, تعمیر و remanufacturing می تواند تولید چهار برابر بیشتر مشاغل از اتلاف درمان, دفع و بازیافت. آنها را تولید محلی در فعالیت های اقتصادی و کمک به تقویت روابط در جوامع است.

انتقال نسبت به طور فزاینده ای پایدار دایره اقتصاد اساسا تغییر هدف از اقتصاد است. آن Velenturf, نویسنده ارائه شده

پایدار دایره اقتصاد نشان دهنده یک مدل جدید اقتصادی است که در آن هدف این تغییرات از باریک رشد تولید ناخالص داخلی به “چند بعدی پیشرفت” – گسترده تر تقویت کیفیت محیط زیست انسانی و رفاه و رفاه اقتصادی برای نسل فعلی و آینده. تنها یک دایره اقتصاد به طور بالقوه می تواند بازسازی محیط زیست است.

چگونه ما استفاده از منابع تبدیل کرده است اقتصاد ما و جامعه در گذشته است. یک دایره اقتصاد ما ارائه می دهد یک فرصت برای ارائه پایدار مزایای برای آینده است. اجازه دهید آن را هدر ندهید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net