مرطوب’suwet’en محاصره: بیشتر کسب و کار به طور معمول در کانادا

اخیر RCMP تاخت و تاز به مرطوب’suwet’en خاک انجام شد و در اجرای دستور. ساحلی GasLink اهدا شد حکم علیه مرطوب’suwet’en زمین مدافعان بودند که مسدود کردن ساخت خط لوله خود را.

دستورات مدت طولانی است که بخش مهمی از “کسب و کار به طور معمول” برای شرکت های که کار بومی سرزمین. اما آنها هنوز هم یک ابزار مفید برای حفاظت از دارایی های شرکت?

احکام نیز صادر شده علیه محاصره در Tyendinaga Mohawk خاک در نزدیکی Belleville, Ont., و در بنادر در ونکوور و دلتا میلاد برگزار شد در همبستگی با مرطوب’suwet’en. بندر دستورات نادیده گرفته شد برای ساعت منجر به دستگیری.

با وجود این حکم در برابر Tyendinaga Mohawk به محاصره در محل باقی می ماند. Mohawk وکیل استفان جان فورد می گوید محاصره است که در تخلف از دستور.

یک معترض پیاده گذشته یک قطار سیگنال با لباس قرمز در طول یک تظاهرات در Tyendinaga نزدیکی Belleville, Ont., در فوریه. در 17 سال 2020 در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی سران مخالف به LNG و خط لوله در شمال بریتیش کلمبیا. کانادا پرس/لارس Hagberg

عدم تطابق با دادگاه بوده و استفاده از تخصص حقوقی برای مبارزه با آنها مطرح چالش های عمده ای برای کسب و کار در کانادا.

دیگر محاصره شده اند نه خدمت با دستورات و دولت کانادا گفته است که نمی خواهد با استفاده از زور برای حذف اشغالگران. این نشان می دهد که دولت ها و شرکت ها درک کنند که چشم انداز بومی مقاومت منتقل شده است.

عدم تقارن دستورات

این Yellowhead موسسه مستند با استفاده از دستورات توسط شرکت های بزرگ به عنوان یک ابزار به “انکار شناخت از مردم بومی” حقوق ذاتی.” با توجه به Yellowhead پژوهش شرکت ها تعلق می گیرد در برابر دستورات برای اولین بار سازمان ملل در 76 درصد موارد. برعکس برای اولین بار سازمان ملل اعطا دستورات در برابر شرکت تنها در 19 درصد موارد.

یکی از آزمون ها به صورت یک دستور است که تاثیر نسبی در دو طرف. به عبارت دیگر کسانی که رنج می برند بیشتر آسیب ؟

شرکت های نقطه به هزینه های مالی مرتبط با راه بندان. در اصل دستور اعطا ساحلی GasLink قاضی به استناد یک ادعا توسط این شرکت است که محاصره می تواند صدها میلیون دلار ضرر.

ملاحظات مالی نمی شود به همان اندازه.

جمع آوری مردم در خارج از مجلس قانونگذاری انتاریو در تورنتو در طول یک روز خانواده مارس در حمایت از مرطوب’suwet’en ارثی ندارند. کانادا پرس/Tijana مارتین

منابع استخراج و حمل و نقل, پروژه های اغلب تهدید یا آسیب بومی اقتصاد. اما این جوامع نیست, اندازه گیری ارزش فقط در شرایط دلار و سنت است.

بریتیش کلمبیا دادگاه عالی طرفه با ساحلی GasLink بر اساس ادعا و زیان مالی. قاضی حکم داد که آینده خوبی بودن از مرطوب’suwet’en زمین و آب که حفظ سنتی فعالیت های اقتصادی به ارزش کمتر است.

اما آنچه که برچسب قیمت بر روی مردم حق حاکمیت را به ادامه راه خود را از زندگی ؟

برگزاری کانادا پاسخگو

همبستگی محاصره در Tyendinaga و در سراسر کانادا در نظر گرفته شده برای صحبت مالی زبان معنی دار به شرکت ها و دولت ها است. آنها موفق هستند.

Sean Finn رئیس امور حقوقی از ملی کانادا راه آهن اذعان تاکتیک اثربخشی هنگامی که صحبت کردن در مورد یک همبستگی محاصره نزدیک Smithers, B. C. او گفت: محاصره غزه باید “تأثیر عمده ای بر اقتصاد رفتن به جلو” از آنجا که کالاهای مصرفی و کالاهای قادر به آن را به بازار است.

سخنران از سازمان های کسب و کار به نمایندگی از استخراج چوب دانه و بیشتر تأیید کرده اند این تاثیر است.

آمار و ارقام tallying هزینه از زمان محاصره و فشار به میلیاردها.

اما هزینه به شرکت در کانادا شامل بیش از درآمد از دست داد. این همچنین بدان معنی است که بیشتر عدم قطعیت است.

عدم قطعیت در کد از سرمایه

سنگ بستر از یک شرکت ارزش است نه اقتصادی آن صفات است. آن است که مربوط به کد حقوقی. Katharina Pistor یک استاد حقوق در دانشگاه کلمبیا خواستار این کد “از سرمایه است.” عدم قطعیت قانونی کاهش ارزش یک شرکت دارایی.

در سال 1997 دادگاه عالی کانادا به رسمیت شناخته شده وجود ادامه بومی عنوان. این عدم قطعیت برای شرکت های بزرگ.

در حال حاضر موضوع عدم قطعیت قانونی است مرکب مرطوب’suwet’en دفاع از حقوق خود و عنوان.

محاصره در سراسر کانادا را گسترش عدم قطعیت است. دارایی های شرکت های بزرگ از دست دادن ارزش در همه جا که مردمان بومی مسابقه کانادا ادعا می کنند به حوزه قضایی است.

اسناد و مدارک به دست آمده توسط دانشگاه رایرسون جرم شناسی استاد شیری پاسترناک و روزنامه نگار مارتین Lukács نشان می دهد که کانادا شرکت رهبران می خواستم “یقین از طریق تسلیم” از بومی عنوان. این امر افزایش ارزش دارایی های شرکت است که بستگی به دسترسی به زمین و منابع است.


ادامه مطلب: مرطوب’suwet’en: آیا بومی بودن حقوق تعریف شده توسط یک شرکت انرژی?


B. C. فدرال و رهبران را انجام نمی مورد نظر تسلیم. اما نه آنها رسمیت شناختن حقوق و صلاحیت های بومی سازمان ملل.

آن است که در این زمینه حل نشده عدم اطمینان است که دستورات کار گیرند.

ارزش احکام

اگر دولت کانادا ندارد حاکمیت بر بومی سرزمین سپس آن را ندارد حق دسترسی. شرکت تهاجم حتی با اجازه از دولت کانادا تبدیل نامشروع و غیر قانونی است.

مرطوب’suwet’en حاضر اجازه می دهد تا ساحلی GasLink دسترسی به زمین های خود را. آن است که زمین مدافعان هستند که رعایت قانون مناسب: مرطوب’suwet’en قانون است.

یک مرد حامل یک نشانه مهم از RCMP به عنوان او راه می رود برای پیوستن به معترضان در ونکوور در حمایت از مرطوب’suwet’en ملت ارثی ستاد در فوریه. از 18 سال 2020 است. کانادا پرس/داریل Dyck

به جای مقابله با واقعی titleholders شرکت ها باید به دنبال حفاظت از کانادا از طریق دادگاه بوده است. دستورات استفاده می شود برای کاهش عدم قطعیت در ارتباط با بومی حوزه قضایی است. اما برای جوامع بومی و حامیان آنها این مسائل خیلی مهم و خیلی فوری به صورت خودکار از انطباق.

امتناع از بومی زمین مدافعان و همبستگی معترضان به تن دادن به دستورات می فرستد یک پیام به تمام کانادا: اگر کانادا نمی خواهد مطابق با بومی قوانین سپس آنها را نه مطابق با کانادا ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو