رمان coronavirus که تا کنون به کشته شدن بیش از 1100 نفر در حال حاضر دارای یک نام – covid-19.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نمی خواهم این نام برای اشاره به یک جای حیوان و یا گروه خاصی از مردم و نیاز به چیزی تلفظ و مرتبط با این بیماری است.

“داشتن یک اسم مهم برای جلوگیری از استفاده از نام های دیگر است که می تواند نادرست و یا stigmatising” گفت که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus.

این سازمان شده است مبارزه با اطلاعات غلط در مورد کوروناویروس با برخی از کارشناسان هشدار شایعات در حال گسترش سرعت بیشتری نسبت به این بیماری است.


ادامه مطلب: Coronavirus نگرانی: ما باید عمیق نفس ؟


که توصیف بیش از حد بودن اطلاعات در مورد کوروناویروس به عنوان یک “infodemic”. برخی از اطلاعات دقیق است اما بسیاری از آن نیست و می توان آن را سخت به بگویید که چه چیزی است.

مشکل چیه ؟

اطلاعات غلط می تواند به گسترش غیر ضروری ترس و وحشت. در طول 2014, ابولا, شیوع شایعات در مورد این بیماری منجر به ترس و وحشت-خرید با بسیاری از مردم خرید ویروس ابولا کیت حفاظت آنلاین. این موجود منطبق مناسب و ماسک های صورت که غیر ضروری را برای حفاظت در برابر این بیماری است.

به عنوان ما را دیده ام با coronavirus اطلاعات غلط می تواند سریع و سرزنش و stigmatisation آلوده و تحت تاثیر قرار گرفتند. پس از وقوع شروع, چینی, استرالیایی که هیچ اتصال یا قرار گرفتن در معرض این ویروس را گزارش کرده اند افزایش anti-زبان چینی و سوء استفاده از هر دو آنلاین و در خیابان.


ادامه مطلب: Coronavirus نگرانی می تواند باعث ضد چینی تعصب. در اینجا این است که چگونه می تواند کمک به مدارس


اطلاعات غلط نیز می تواند تضعیف مردم تمایل به دنبال مشروع بهداشت عمومی مشاوره. در موارد شدید مردم نمی اذعان به این بیماری وجود دارد و شکست را به اثبات اقدامات پیشگیرانه.

در موارد دیگر افراد ممکن است به دنبال کمک با توجه به ترس و باورهای غلط و یا عدم اعتماد به مقامات.

عمومی نیز ممکن است رشد بی حوصله و یا بی دلیل به محض مقدار از اطلاعات وجود دارد.

نحوه انتقال

اینترنت می تواند یک متحد در مبارزه با بیماری های عفونی. دقیق پیام های در مورد چگونگی گسترش بیماری و چگونه برای محافظت از خود و دیگران می توان توزیع سرعت و accessibly.

اما اطلاعات نادرست به سرعت در حال گسترش آنلاین. کاربران می توانند پیدا کردن خود را در داخل اتاق اکو استقبال محتمل تئوری های توطئه و در نهایت distrusting کسانی که مسئول واکنش های اضطراری.

این infodemic ادامه آفلاین به اطلاعات از طریق تلفن همراه و رسانه های سنتی و در کار چایخانه.

شیوع بیماری های قبلی نشان می دهد مقامات نیاز به پاسخ به اطلاعات غلط به سرعت و به طور موثر در حالی که باقی مانده آگاه باشید که کسی نمی خواهد باور رسمی خط.

در پاسخ به infodemic

هفته گذشته شایعه پدید آمده که این coronavirus منتقل شد از طریق عفونی ابرها در هوا است که مردم می تواند استنشاق.

که بی درنگ در پاسخ به این ادعا اشاره کرد این بود که چنین نیست. که مدیر جهانی عفونی خطر آمادگی سیلوی Briand توضیح داد:

در حال حاضر این ویروس انتقال از طریق قطرات و شما نیاز به تماس نزدیک به توان و حذف.

این ساده مداخله نشان می دهد که چگونه یک پاسخ به موقع موثر باشد. اما آن را نمی ممکن است متقاعد کردن همه.


ادامه مطلب: Coronavirus نگرانی: ما باید عمیق نفس ؟


رسمی پیام باید به طور مداوم برای جلوگیری از سردرگمی و اطلاعات بیش از حد. این هماهنگی می تواند مشکل دیده ایم این هفته است.

به طور بالقوه بیش از حد خوش بینانه پیش بینی ها آمده اند از مقامات بهداشت گفت: شیوع خواهد بود بیش از ماه آوریل است. در ضمن کسی که هشدار دادند گفت: این ویروس به شمار یک تهدید بزرگتر از تروریسم است.

این تناقضات را می توان قابل فهم است که دولت سعی در جلب رضایت ترس در حالی که کسانی که ما را تشویق به آماده شدن برای بدترین.

مقامات بهداشتی باید در حفظ و تکرار پیام های کلیدی مانند اهمیت به طور منظم به شستن دست های خود را. این یک روش ساده و موثر اندازه گیری است که کمک می کند تا مردم احساس کنترل خود را محافظت. اما می توان آن را به راحتی فراموش شده در دریایی از اطلاعات است.

آن را به ارزش یادآوری مردم به طور منظم خود را با دست بشویید. CDC/Unsplash

یک چالش این است که مقامات ممکن است در تلاش برای رقابت با محبوبیت sensationalist داستان ها و تئوری های توطئه در مورد چگونه بیماری های ظهور گسترش و آنچه که مقامات در حال انجام در پاسخ. توطئه ممکن است لذت بخش تر از این خط رسمی و یا ممکن است کمک به برخی از افراد خود را حفظ موجود مشکل ساز اعتقادات.

گاهی اوقات یک پاسخ سریع نمی خواهد با موفقیت قطع از طریق این سر و صدا.

سانسور نمی باشد

اگر چه سانسور مضر نظر می تواند آن را محدود گسترش آن را نیز می تواند آن نظر محبوب است. پنهان کردن اخبار منفی و یا بیش از اطمینان مردم می توانند آنها را آسیب پذیر و آماده نشده است.

سانسور و سکوت رسانه در طول سال 1918 آنفلوآنزای اسپانیایی که شامل انتشار شماره های آسیب دیده و مرده تضعیف جدی از این بیماری همه گیر.

زمانی که حقیقت پدیدار می شود که مردم از دست دادن اعتماد به نهادهای عمومی.

گذشته شیوع بیماری نشان می دهد که ایجاد اعتماد و مشروعیت حیاتی برای مردم به پایبندی به پیشگیری از بیماری و کنترل اقدامات قرنطينه. تلاش برای کاهش ترس از سانسور و مشکل ساز است.

صرفه جویی در خود را از غرق شدن در دریا از (mis)اطلاعات

اینترنت مفید است برای نظارت بر شیوع بیماری های عفونی. ردیابی جستجو کلید واژه برای مثال می تواند شناسایی روندهای در حال ظهور.

مشاهده ارتباطات آنلاین ارائه می دهد یک فرصت به سرعت پاسخ به سوء تفاهم و ایجاد یک تصویر از آنچه در شایعات به دست آوردن بیشترین کشش.

مقامات بهداشتی’ پاسخ به infodemic باید یک استراتژی برای تعامل با, و حتی گوش دادن به کسانی که در گسترش و یا باور نادرست داستان برای به دست آوردن درک عمیق تر از چگونه infodemics گسترش یافته است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو