ما در آینده با یک مجموعه جدید از اهداف برای محافظت از جهان طبیعی است. در اینجا چگونه

علم و دانشمندان در حال همگرا در اطراف علم به این که سیاره ما با ما در صندلی راننده است که در حال حرکت به این قابلیت ها. این است که یک زمین شناسی عصر است که در آن بشریت را از اقدامات در حال تغییر چهره زمین و چگونه سیاره ای سیستم – مانند جهانی نیتروژن و فسفر در چرخه کار.

کلید کاهش نفوذ ما بر روی سیاره طبیعی هستند و اهداف. اهداف توسعه پایدار در حال فراگیر جهانی اجتماعی, اهداف تاسیس سازمان ملل متحد. آنها با هم گره دیگر کنوانسیون از جمله کسانی که طراحی شده برای محافظت از تنوع زیستی و کاهش تغییر آب و هوا.

این کنوانسیون تنوع زیستی است و مجموعه ای برای شناسایی جدید “جهانی تنوع زیستی در چارچوب” اهداف برای دهه آینده به 2030. این اهداف را جایگزین Aichi اهداف تعیین شده برای 2011-2020 و نیز نسبت به دیگر 2050 هدف: زندگی در هماهنگی با طبیعت است.

کنوانسیون تنوع زیستی ایجاد شده توسط سازمان ملل متحد در کنفرانس ریو از سال 1992 است که در میان کلید موسسات به منظور حفاظت از گونه های اکوسیستم خود استفاده پایدار و عادلانه از منافع خود. از 198 کشور در این سیاره 196 هستند عضو این کنوانسیون. آنها اجرای اهداف خود و اهداف از طریق قوانین ملی.

یک عامل کلیدی برای رسیدن به موفقیت خواهد بود که چگونه به خوبی جهانی جدید و اهداف آدرس تهدید واقعی به طبیعت و رانندگان است.

دوم عامل کلیدی است که چگونه به خوبی اهداف و اهداف را می توان پایین-مدرج به اقدامات فردی. علم مبتنی بر اهداف کمک به ترجمه اهداف جهانی به اهداف عملی. هدف آنها این است که به ارائه ارتباط بین سطح بالا اهداف و اهداف آن فرد بازیگران – شهرستانها و شرکت ها و حتی خانواده – توجه به انجام بخشی خود را.

علم مبتنی بر اهداف

من درگیر در این فرآیند با ارائه تخصص من در صخره های مرجانی در شرق آفریقا و در سراسر جهان. صخره های مرجانی بسیار آسیب پذیر به تغییرات پیش بینی شده در این قابلیت ها.

هنگامی که در حال توسعه این جهانی و اهداف آن ضروری است که علم درست است. باید آن لینک را اعمال مردم به محیط زیست نتیجه. علم نیز باید قابل فهم و مسری در یک زبان است که هر کس می تواند درک و قاب اجتماعی مربوط به فرآیندهای.

به عنوان مثال در تغییرات آب و هوایی ما در حال حاضر یک هدف جهانی تحت توافق پاریس از همراهی گرم برای 2°C ترجیحا 1.5°C.

به عنوان ساده به عنوان این برای تلفن های موبایل, آن است که بر اساس بیش از 30 سال از بحث علمی است و قابل فهم بیان یک مطلب علمی هدف خواهد بود که 370 قسمت در میلیون غلظت دی اکسید کربن به عنوان محدودیت برای امن آب و هوا.

مردم درک متوسط هدف بسیار بهتر است. یک سیاستمدار می تواند دولت را در یک تجمع و یا شما می توانید به بحث در مورد آن با کودک خود و یا پدربزرگ و مادر بزرگ. اما برای تحریک عمل مربوط به علم مبتنی بر اهداف بیان شده در کاهش انتشار دی اکسید کربن به دست آمده پس از هر نهاد (مانند یک شرکت) آیا بخشی خود را برای کمک به این هدف جهانی.

توسعه تنوع زیستی و اهداف

اهداف Aichi متنوع تا حد زیادی در ویژگی و طبیعت است. بسیاری تنها لمس در مورد اینکه آیا قانون یا برنامه های توسعه داده شده بود. به عنوان مثال هدف 17 نام کشورها به توسعه استراتژی های تنوع زیستی و شروع به پیاده سازی آنها را بدون اندازه گیری خود را پیاده سازی.

این چارچوب جدید است که در حال تاسیس یک مشورتی که روند آغاز شده در ماه اوت سال 2019 و برگزاری آن دومین کارگاه این هفته در رم. آن را با توجه به ارائه خروجی آن قبل از کنفرانس بعدی از طرف کنوانسیون در اکتبر سال 2020 است. هر ذینفعان دعوت شده است برای کمک به روند گرد هم آوردن یک آرایه متنوع از کشور نمایندگان سازمان ها و پزشکان با تمرکز بر هر دو حفاظت از طبیعت و مسائل اجتماعی.

اولین پیش نویس چارچوب جدید منتشر شد در اوایل ژانویه تنظیم پنج اهداف جهانی که پوشش سه مولفه اصلی تنوع زیستی – اکوسیستم گونه و ژن و استفاده از تنوع زیستی. پیش نویس اهداف تمرکز بر روی:

  • اطمینان بدون از دست دادن خالص تا سال 2030 در منطقه و یکپارچگی اکوسیستم

  • کاهش در صد از گونه های در معرض خطر انقراض و افزایش فراوانی گونه

  • افزایش یا حفظ تنوع ژنتیکی

  • تامین امنیت و گسترش مزایای طبیعت را برای افراد فراهم میکند

  • افزایش مزایای که به اشتراک گذاشته فضاي از استفاده از منابع ژنتیکی و ارتباط دانش سنتی

‘بدون از دست دادن خالص’

“بدون از دست دادن خالص” اکوسیستم هدف نشان می دهد برخی از چالش در ایجاد این اهداف جهانی.

هسته “بدون از دست دادن خالص” یک حس است که از سیستم های سیاره ای نمی توانیم به از دست دادن طبیعی تر و توابع. در حال حاضر عمده عناصر انسان در تعامل با طبیعت ممکن است تحت فشار قرار دادند به حد. به عنوان مثال در حال حاضر 95 درصد از پستانداران و 70 درصد از پرندگان توده غذا به صورت تک گونه های ما.

ما نیز کاملا تبدیل 20 درصد از سطح زمین را به مزارع و شهرها و دیگر 55 درصد در نظر گرفته شده است به طور قابل توجهی تغییر داده است.

بدون از دست دادن خالص نیاز است که بیشتر از این ضرر و زیان هستند counterbalanced توسط برابر سود جاهای دیگر. کلید به این, و در حال توسعه به هدف به عنوان یک کل هستند و اصول شناخت:

  • چگونه منطقه ای است که اندازه گیری و همچنین کیفیت و عملکرد را در یک اکوسیستم. به عنوان مثال طبیعی و کشت و زرع جنگل ندارد و معادل توابع و خدمات پس از بازگرداندن این است که به عنوان مهم به عنوان منطقه جنگل.

  • که تصمیم می گیرد چه چیزی را از دست داده است چقدر و کجا مکمل دستاوردهای باید ساخته شود.

  • خطوط راهنما: زمانی که باید مرجع تاریخ بود ؟ در آغاز این دهه در سال 2020 و یا در پایان در سال 2030? در حال ضرر و زیان تا سال 2030 قابل قبول ؟ است بدون از دست دادن خالص با توجه به 2020 در هر راه ممکن است ؟ آنچه در مورد ضرر و زیان قبل از سال 2020?

  • پیام تسلیت شهردار تهران: در Anthropocene سیستم های سیاره ای در حال تغییر هستند به طوری تنظیم استاتیک هدف نسبت به سال 2020 یا 2030 ممکن است بی معنی و غیرسازنده است. ما نیاز به پیش بینی و پیگیری یک هدف در حال حرکت – به عنوان مثال قابل قبول صخره های مرجانی دولت داده شده تغییر آب و هوا در سال 2030 و سطح های مختلف داده شده تغییر آب و هوا در سال 2050.

در یک کلام ارزش ارتباطی از “بدون از دست دادن خالص” — فقط سه کلمه – بسیار زیاد است و این پتانسیل بزرگ است. اما شیطان در جزئیات و کلید سوال خواهد بود که آیا همه احزاب و ذینفعان می تواند تجمع در اطراف یک هدف جهانی.

اگر ما می تواند وضع و توافق بر این جزئیات در راه است که علم بر اساس اهداف می تواند مشخص شود که ارائه موثر و پاسخگو و عادلانه عمل توسط همه نگران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>