پیش بینی آب و هوا می تواند تبدیل به بیشتر به چالش کشیدن در طول coronavirus طوفان

این COVID-19 همه گیر است مختل چندین بخش و هواشناسی قاعده مستثنی است. کیفیت و کمیت داده های مشاهده ای است که غذا را به مدل های پیش بینی آب و هوا به خوبی می تواند تحت تاثیر این بیماری همه گیر به گفته سازمان جهانی هواشناسی (WMO).

دانستن وضعیت جو ضروری است برای خوب پیش بینی آب و هوا. علاوه بر اعلام باران یا آفتاب پیش بینی آب و هوا به ما اجازه می دهد برای بهتر آماده شدن برای خطرات و دیگر خطرات آب و هوا مانند بهار سیل و طوفان.

این بیماری همه گیر است و محدود تعدادی از این مشاهدات در یک از راه های مختلفی. اما دانشمندان در سراسر جهان در حال پیدا کردن راه هایی برای پر کردن برخی از این شکاف.

همکاری های بین المللی

این WMO جهانی رعایت سیستم را فراهم می کند مشاهدات جو مانند سرعت و سطح اقیانوس یعنی سطح دریا متوسط. این سیستم می آید از همکاری نزدیک بین ملی و بین المللی و سازمان های که ارائه اندازه گیری های مختلف مشاهده ابزار است.

سازمان جهانی هواشناسی است (WMO) جهانی رعایت سیستم تشکیل شده است از تعداد زیادی از درجا و ماهواره رعایت سیستم. است(سازمان هواشناسی کشور)

این WMO جهانی رعایت سیستم متکی بر مشاهدات انجام شده بر روی زمین در هوا بر روی اقیانوس و از فضا. بیش از 10 ، 000 سطح مبتنی بر ایستگاه های 1,000 آب و هوا بالون ایستگاه 3,000 تجاری هواپیما, 7,000 کشتی های 100 لنگر شناور, 1,000, شناور, شناور, 30 هواشناسی ماهواره و 200 تحقیقات ماهواره جمع آوری اطلاعات در مورد زمین است.

فراوانی و پراکنش مکانی این اندازه گیری بسیار متفاوت است بسته به نوع مشاهده است. برای مثال یک سطح ایستگاه می تواند جمع آوری آسمانی اندازه گیری هر پنج دقیقه در حالی که CloudSat ماهواره ای اختصاص داده شده به جهانی ابر مشاهده می کشد اندازه گیری پوشش همان منطقه جغرافیایی هر 16 روز.

به عنوان مثال درجه حرارت داده های مشاهده شده در اسلو و در فرودگاه اسوالبارد, نروژ. (Norsk Klima مرکز خدمات)

چگونه پیش بینی شده

جو, مدل ها یک مجموعه از معادلات که در توصیف وضعیت تغییر جو است. آنها نیاز به اطلاعات در مورد حالت اولیه از جو و سطح زمین (زمین و اقیانوس) به منظور ارائه پیش بینی آب و هوا.

متاسفانه مشاهده اطلاعات به تنهایی کافی برای ارائه یک تصویر کامل از وضعیت جو چرا که آنها در حال توزیع نامنظم در طول فضا و زمان و گاهی خطا باشد.

این است که در آن یک تکنیک شناخته شده به عنوان “data assimilation” را به بازی می آید. آن را شامل ترکیب مشاهدهای داده ها با داده های به دست آمده از یک جوی مدل به بهترین برآورد از وضعیت جو. به عبارت دیگر یک شروع می شود و از یک آب و هوا ساخته شده با مدل و تصحیح آن با داده های مشاهده ای.

در نتیجه از داده های جذب است منسجم تصویر کامل از جو و سطح زمین در یک زمان معین. هنگامی که به حالت اولیه از جو و سطح زمین شناخته شده است, یک جوی مدل می توان به پیش بینی تکامل آن است.

یک مثال از تجزیه و تحلیل منطقه ای قطعی سیستم پیش بینی (RDPS) در کانادا هواشناسی مرکز (CMC). سرعت (در گره) نشان داده شده است با رنگ و جهت باد نشان داده شده توسط فلش های آبی. سیاه isolines نشان دهنده سطح دریا فشار است. (MeteoCentre)

تاثیر بیماری همه گیر

این COVID-19 همه گیر شده و باعث کاهش در مشاهدات ساخته شده توسط هواپیماهای تجاری به دلیل کاهش ترافیک هوایی. در اروپا به عنوان مثال است و 90 درصد کاهش روزانه تعداد پرواز.

نیز وجود دارد یک قطره در کتابچه راهنمای کاربر مشاهدات در سطح ایستگاه های آب و هوا در چند کشور در حال توسعه که نه روشن به طور خودکار اندازه گیری. در دراز مدت دیگر اجزای رعایت سیستم می تواند تاثیر منفی می گذارد اگر تعمیر و نگهداری, تعمیر و پر کار را نمی توان انجام می شود.

سازمان جهانی هواشناسی (WMO) متکی بر مشاهدات از تعداد زیادی از ایستگاه های واقع در اطراف جهان است. (Shutterstock)

هر نوع از مشاهده های مختلف تاثیر بر کیفیت پیش بینی. مطالعات انجام شده توسط مرکز اروپایی برای متوسط محدوده آب و هوا پیش بینی (ECMWF) نشان داده اند که در صورت عدم وجود هواپیما اطلاعات هواشناسی کیفیت در کوتاه مدت وزش نسیم ملایم وزش باد متوسط پیش بینی در ارتفاع کروز کاهش 15 درصد است که می تواند در پیش بینی جریان جت و در نتیجه پیش بینی طوفان های زمستانی و امواج گرما. کیفیت نزدیک به سطح پیش بینی ها نیز کاهش می یابد اما نه به اندازه.

جالب اینجاست که اهمیت هواپیما مشاهده اطلاعات برجسته شد در اواسط ماه فوریه سال 2020 در یک ECMWF کارگاه در حالت هواپیما مشاهدات. خوشبختانه تاثیر ماهواره ای در هوا با کیفیت بیشتر از این که از هواپیما داده های هواشناسی.

بسیج دانشمندان

جامعه علمی در تلاش است برای کاهش تاثیر این کاهش مشاهده داده های جمع آوری شده توسط هواپیما. به عنوان یک نتیجه, اروپایی, ملی خدمات هواشناسی در حال راه اندازی بیشتر آب و بالن.

مشاهدات از تازگی راه اندازی ماهواره نیز می تواند کمک به پر کردن شکاف سمت چپ توسط کاهش مشاهدات. در این مورد آژانس فضایی اروپا را Aeolus ماهواره ای فراهم می کند که حرارت داده ها در ارتفاعات مختلف.

کاهش کیفیت هوا پیش بینی می افزاید: بسیاری از چالش های ناشی از این بیماری همه گیر. با کومودو انتظار می رود فعال تر از حد معمول آن است که حتی بیشتر مهم است به درستی پیش بینی مسیر و شدت طوفان است. در واقع برای کشورهای کارائیب که در آن اوج COVID-19 مواردی است که انتظار می رود فقط قبل از شروع فصل طوفان همه گیر است که یک مانع عمده در آماده سازی برای این هواشناسی خطر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de