ما به فوریت نیاز به ابزارهای جدید برای اندازه گیری روند بهبود اقتصادی پس از coronavirus

اقتصاد در سراسر جهان به صورت بدترین سقوط در ارقام تولید ناخالص داخلی از سال 2008. در انگلستان تولید ناخالص داخلی کاهش 10.4 درصد در سه ماه اول سال 2020 و عظیم 20.4% در ماه آوریل, بزرگترین سقوط از پرونده آغاز شد و در سال 1997. بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی در 14 ٪ در این سال شاید هم بیشتر. صندوق بین المللی پول است تجدید نظر رو به پایین پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد جهانی از -3% به -4.9% این سال است.

این ترسناک است. اما این ارقام تولید ناخالص داخلی و همچنین پنهان کردن عمیق نابرابری که سیستم اقتصادی ما تولید می کند. آن را دچار سردرگمی رشد بازار و قیمت با رفاه و ارزش. فرض بر این است که اگر ما را به مصرف و فروش بیشتر چیزهایی که ما در رفاه و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. این درست است ؟

دولت ها در سراسر جهان هنوز هم عمدتا تکیه بر استفاده از تولید ناخالص داخلی برای برنامه ریزی اقتصادی و به مجموعه سیاست های پولی و مالی. شرکت های, در ضمن استفاده از آن را به سرمایه گذاری تصمیم گیری: انتخاب افرادی که به استخدام آنچه برای ساخت قرض گرفتن توانایی نرخ بهره. هر چه اقتصاد در بهبود به نظر می رسد مانند – U, V, W و یا Nike swoosh – تولید ناخالص داخلی اصلی متریک است که دنبال خواهد شد, گزارش شده و در عمل با enormous مفهوم برای زندگی ما است.

تولید ناخالص داخلی خود را متحمل شده اند در زمان بحران پس از جنگ جهانی اول. حتی مخترع آن مردمي اقتصاددان Stephen Kuznets درک آن محدودیت شدید. زمانی که با پیدا کردن یک راه اندازه گیری مجموع درآمد ملی گفت: “رفاه یک ملت می تواند … به ندرت می تواند استنباط از اندازه گیری درآمد ملی”. از آن پس این مورد در برابر تولید ناخالص داخلی ساخته شده است بارها و بارها به خصوص پس از سال 2007 سقوط مالی که نشان داد که اقتصاد کلان داده ها و مدل های موفق به منعکس کننده واقعیت اقتصاد است. پس چرا ما هنوز هم از آن استفاده کنید ؟

بهبود اقتصادی: یک Nike swoosh? توماس Serer/Unsplash FAL

یک مدعی سنج

رکود نمی توان به طور کامل گرفته شده توسط تولید ناخالص داخلی — آن را طلب بخشایش هزینه های سلامت, محیط زیست, جامعه, جامعه و اعتماد است. این به ما می گوید که رفاه اقتصادی است که احتمالا بسیار بدتر از آن است که: این مدل که ما با استفاده از به طور سیستماتیک دست کم کاهش در ثروت و مخفی کردن درآمد گسترش نابرابری که سوخت سیاسی خشم.

میلیون ها پوند رفته به تحقیقات برای ارتقاء این مدل اقتصادی از طریق پروژه های متعدد, اما آنها هنوز هم به نظر می رسد عدم ما است.

یک نظرسنجی اخیر منتشر شده از طرف مثبت پول نشان داد که 80 درصد از مردم در بریتانیا بر این باورند که سلامت و تندرستی باید همگانی بیش از رشد اقتصادی است. فقط 12 درصد تصمیم گرفتند برای رشد اقتصادی بر سلامت و تندرستی است. دولت اهداف باید منعکس کننده این. برخی در حال هل دادن به خلاص شدن از تولید ناخالص داخلی در دسترس نباشد. آنچه مسلم است این است که تشدید بحران, ما امروز در, سلامت, آب و هوا و نژادی و نابرابری اقتصادی نیاز به پیکر بندی دوباره.

تولید ناخالص داخلی کافی است distortive و نیاز به جایگزینی. آن را نادیده ارزش های اجتماعی و بدترین گرایش سیستم اقتصادی ما تولید کرده است: نابرابری و آب و هوا اضطراری است. از آنجا که تولید ناخالص داخلی نادیده استهلاک فیزیکی و زیست محیطی کالاهای سرمایه ای ما ادامه خواهد داد در حال اجرا پایین ما انسانی و دارایی های طبیعی حتی اگر تولید ناخالص داخلی شروع به افزایش است.

و آنچه در مورد این بیماری همه گیر? تولید ناخالص داخلی ممکن است ایجاد کرده اند coronavirus اما آن را قطعا تعیین ظرفیت و توانایی ما برای پاسخ به آن – فقط در نظر بگیرید که چگونه بسیاری از منابع گمراه شده اند در طول سال از طریق سیاست های ریاضت اقتصادی استفاده می شود که تولید ناخالص داخلی بر اساس معیارهای برای توجیه کاهش هزینه های دولت.

جایگزین

پس چگونه ما اندازه گیری بهبود اقتصادی در راه است که منعکس کننده آنچه مهم به ما ؟ چندین جایگزین. مشکل در حفظ تعادل مفید است اما تقلیل سادگی در مقابل پیچیده واقعیت چه چیزی باعث می شود یک “زندگی خوب”. چپ لیبرال و راست متمایل سازمان باید تمام waded با جایگزین.

اصلی جایگزین رویکرد است که پدید آمده است به حرکت به دور از یک متری به یک دسته از شاخص ها در داشبورد از جمله مسکن و بهداشت و محیط زیست است. این امر منعکس کننده چند بعدی از رفاه و کیفیت زندگی است. نمونه هایی از این شامل شاخص زندگی بهتر OECD سازمان ملل در شاخص توسعه انسانی و محیط زیست-شامل نسخه های پایدار شاخص توسعه.

زیر مجموعه ای از این رویکرد آن است که اندازه گیری رفاه در بیشتر سطوح محلی مانند پر رونق اماکن شاخص. روش دیگر این است که به طور مستقیم از مردم در مورد چه مسائل مربوط به آنها. این نتایج عبارتند از: Happy Planet Index و خود من وزارت رفاه و شاخص. این تمرکز بر روی مردم تندرستی و کیفیت زندگی به عنوان آنها آن را ببینید.

پیشنهاد دیگری است که برای استفاده از واحد متریک به تولید ناخالص داخلی مانند شاخص پیشرفت واقعی. این شامل برآورد مالی پرداخت نشده خانواده, کار, آسیب های زیست محیطی و نابرابری درآمد.

گام بعدی این است که برای قراردادن این معیارها به سیاست به عنوان اهداف. در سال 2019 نیوزیلند را پس از راه اندازی آن “تندرستی بودجه” که شامل 43 شاخص در سراسر 12 تندرستی مناطق مانند مسکن و محیط زیست و ارتباط اجتماعی. بیشتر کشورها و شهرها ممکن است به دنبال سرب خود را در همه گیر بازیابی آمستردام پیشرو در راه است.

نمایش ها از زمین

در UCL موسسه جهانی برای رفاه ما درخواست شده است مردم چه یک زندگی خوب یعنی برای آنها به عنوان اساس ساخت یک شهروند به رهبری شاخص کامیابی. ما با شوراهای محلی و گروه های جامعه در کشورهای مختلف به درک آنچه متریک استفاده می شود باید به منعکس کننده نیازهای جامعه. این معیارهای متفاوت از جامعه به جامعه و آنچه اندازه گیری در سراسر کشور ممکن است همان چیزی است که باید اندازه گیری به صورت محلی. دانستن که نابرابری وجود دارد در سراسر داده گروه می تواند کمک به توزیع مجدد منابع در سراسر و در درون خانواده ها است.

برای مثال داده های ما نشان می دهد که در منطقه Hackney فتیله در لندن دوران کودکی توسعه است به خصوص در مورد ساکنان در حالی که در کاونتری عبور قیمت مسکن از حاد نگرانی است.

به عنوان ما از بهبود از بحران کنونی و بازسازی اقتصادی ما سیستم ما نیاز به صحبت در مورد آنچه که ما در زندگی ارزش و شروع به اندازه گیری چیزهایی که مهم است. من خواستار رها از رشد تنها به رها کردن مفهوم رشد است که تولید ناخالص داخلی.

جدید متریک را مجبور متحده به دنبال بازگرداندن تولید ناخالص داخلی بدون همچنین بازگرداندن عدالت اجتماعی و زیست محیطی تعادل است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de