ما فکر می کنم راه بهتری وجود دارد به ارزیابی پژوهش از دانشگاهیان: در اینجا چگونه

در دو دهه گذشته بیشتر شده است ساخته شده در محافل دانشگاهی مورد رتبه بندی جهانی از موسسات آموزشی. بدن مانند بار آموزش عالی و وب سنجی به طور منظم رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس مجموعه ای از معیارهای. این خدمات عبارتند بین المللی از اعضای هیات علمی و دانشجویان ذکر شده در نشریات پژوهشی و جوایز برنده آن ،

این رتبه بندی پدیده افزایش فشار بر دانشگاهیان و محققان در آفریقا به ارائه تحقیقات خود را خروجی در چاپ و نشر این رسانه ها هستند که به عنوان امتیاز بسیار.

پیشرفت حرفه ای – برای مثال دسترسی به کمک های مالی برای قرار ملاقات و تبلیغات – در حال حاضر به فردی رتبه بندی است. دانشجویی ثبت نام و بودجه از دولت و نهادهای دیگر به موسسات هستند به همان اندازه تحت تاثیر قرار توسط نهادی رتبه بندی است.

پس جهان غرب معمولا منجر در تعیین معیارهای علمی و منزلت می آید از منطبق با استانداردهای غربی در اجرا و گزارش پروژه های تحقیقاتی. اما برخی از آفریقایی محققان در حال حاضر پرسیدن سوال در مورد انصاف و شفافیت و قابلیت اطمینان از این فرآیندهای ارزیابی و رتبه بندی علمی. آنها همچنین در مورد تاثير غربی انتظارات در جوامع آفریقایی و نیازهای خود را.

آنچه مهم علمی در ارزیابی خود یک ماده از پرس و جو. از این رو نیاز به تأیید و جای محدودیت های ذاتی بودجه, دسترسی, همکاری استاندارد و دیگر محدودیت های مواجه شده توسط کشورهای در حال توسعه.

میل از دانشمندان و موسسات در آفریقا به جا به غرب تحمیل مدل با وجود این کسری بودجه از محلی حمایت از پژوهش زیرساخت ممکن است معکوس در تلاش برای رسیدن به توسعه پایدار در آفریقا است.

من متعلق به یک گروه از محققان در نیجریه که نگران این وضعیت است. ما بررسی وضعیت موجود و انجام یک نظرسنجی به این دیدگاه محققان و مدیران آموزش و پرورش از کشورهای در حال توسعه.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که اکثریت آفریقایی دانشگاهیان نگران وضعیت موجود. آنها حمایت خواهد یک تغییر در چاپ و نشر و شیوه های ارزیابی از محققان. چنین تغییر باید توسط نهادی مدیران و سیاست گذاران.

عواقب

غربی نمایه سازی خانه ها پیگیری چگونه اغلب تحقیقات ذکر شده است و انتشار معیارهای ترین انتشارات رسانه ها. به همین دلیل بسیاری از آفریقایی محققان احساس آنها باید انجام تحقیقات است که می تواند قابل قبول برای انتشار در رسانه ها از جمله.

این می تواند عواقب منفی داشته باشد. به عنوان مثال وجود دارد مسئله دسترسی و کپی رایت. یک مطالعه در آفریقا ممکن است از اهمیت ملی است. اما انتشار آن ممکن است به آسانی در دسترس خواهد بود به محقق معاصران و یا دولت پس از کپی رایت ممکن است با استراحت تجاری غربی چاپ و نشر خروجی.

این باعث اختلال در توسعه دقیق علم و محدودیت های اکتشاف و گسترش دانش بومی های منطقه ای برای پیشرفت است.

وجود دارد دیگر عواقب به تمرکز در جلسه غربی الزامات مورد نیاز برای تحقیقات علمی. آن را تضعیف می کند آفریقایی بالقوه به استفاده از قاره منابع برای مقابله با چالش های خاص خود را. و تشویق می کند “فرار مغزها” – زمانی که کارشناسان حرکت از آفریقا به جهان توسعه یافته است.

کسانی که قوانین کنترل بازار است. این هم درست است در انتشارات و دانشگاه. بدن که نظارت قابل قبول انتشار رسانه های جهانی ثبت اختراعات, ثبت نام از نام های دامنه اینترنتی و میزبانی سرور تمام واقع در غرب است. آن را به عنوان کمی تعجب است که این تاثیر در دسترسی و رتبه بندی از همه به استفاده از سیستم های غربی و موسسات.

بعلاوه westernisation تا حد زیادی شده است تلفیق شدهاست با جهانی شدن یا غلط برای تمدن. تاثیر منفی از این در آفریقا است که به خوبی مستند شده است.

چه باید انجام شود,

بررسی ما ارائه می دهد پیشنهادات خود را برای دولت ها و دانشگاه ها.

دولت های آفریقایی باید نظارت و محدود کردن طرح های که ترویج همکاری بین قاره ای و نشریات در هزینه از درون آفریقا و انتشارات ملی.

در مرحله دوم اعطای دادن به دولت های خارجی و سازمان باید به دیکته کند که چه و چگونه به پژوهش است. هر ملتی باید مجموعه خود را رشد و نمو اولویت ها و تراز علمی پژوهشی با آنها.

ثالثا دانشگاه گرانت-اعطای بدن و آموزشی رتبه بندی سازمان ها نیاز به تجدید نظر در تحقیقات خود روش های ارزیابی. ما آمد تا با برخی از جدید نسبتا ساده اما گسترده مفید معیارهای ارزیابی پژوهش است. به عنوان مثال:

مجموع استناد تاثیر: اندازه گیری که چگونه بسیاری از بار در مقاله تحقیق ذکر شده در هر سال از وجود. به جای فقط یک تعداد استنادها به عنوان در حال حاضر مورد استفاده ما مدل متحده استناد رای دادن در طول زمان است. حاکی از این است که یک مقاله ذکر شده است سه بار در هر سال به طور متوسط آموزنده تر است از ذکر آن شده است اشاره کرد و شش بار پس از انتشار آن.

وزن نویسنده تاثیر: راه امتیاز محققان تقریبا مستقل از رشته های مربوطه خود را. آن را ارزیابی مقاله تاثیر به جای مقایسه این مجله تاثیر با سایر نشریات در آن نظم و انضباط.

ما نیز نامیده می شود برای ایجاد یک آفریقایی نمایه سازی ، این آهنگ نشریات و استناد به نرخ های علمی آثار تولید شده در آفریقای. حاصل اعتماد به نفس, نمایشگاه بازی و فرصت برای آفریقا و دیگر محققان می تواند باعث تحریک بیشتر بهره وری و توسعه ملی است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید