ما نیاز به بحث در مورد قانون تبعیض و چرا یک متفکر رویکرد به اصلاحات قانونی است بنابراین لازم

در سال 2019 تبعیض قانون به ندرت چپ سرفصل. در میان مسائل مربوط به تراکم برنامه های عمومی: اسرائیل Folau مورد پیش نویس مذهبی لایحه تمایلات جنسی در مدارس, transgender, مشارکت زنان در ورزش, یک پرس و جو به آزار و اذیت جنسی و ویکتوریا, برابری جنسیتی, لایحه, در میان دیگران.

در چنین گیج کننده و فضای سیاسی ما گاهی اوقات از دست دادن بینایی از گسترده تر جهت قانون تبعیض و چگونه باید آن را قاب.

گسترده انتقادات عمومی از پیش نویس مذهبی لایحه نشان می دهد یک رویکرد اندیشمندانه به اصلاحات قانونی است و هر دو لازم و سیاسی مطلوب است. ما نیاز به صحبت در مورد آینده قانون تبعیض.


ادامه مطلب: مذهبی لایحه ظروف سرباز یا مسافر است که خطرات privileging مردم از ایمان بالاتر از همه دیگران


برای این منظور ما راه اندازی افتتاحیه استرالیا برابری قانون فروم در ماه نوامبر گذشته. این گرد هم آورده بیش از 65 علمای وکلا و نمایندگان از دولت برابری نهادهای اتحادیه کارفرمایان و نه برای سود به بحث در مورد برخی از چالش برانگیز ترین مسائل در قانون تبعیض.

چه پدید آمده بود یک سری از کلید بازتاب در جایی که قانون تبعیض است عنوان به عنوان به خوبی به عنوان درس در مورد نحوه به حداکثر رساندن اثربخشی آن است.

بهتر resourcing برابری سازمان های

برابری بدن را تجربه کرده اند قابل توجهی کاهش در سال های اخیر اما هنوز هم انتظار می رود برای رسیدن به بیشتر با کمتر.

هر چند برابری بدن کمتر قدرت از گفتن این نمایشگاه کار بازرس آنها هنوز هم یک تاثیر قابل توجهی در انطباق با قوانین تبعیض.

فدرال و ایالتی و خاک سازمان همراه با Fair Work Ombudsman همه تلاش برای رسیدن به گسترده تر سیستمیک تغییر از طریق طیف وسیعی از استراتژی.

مثلا ویکتوریا فرصت های برابر و کمیسیون حقوق بشر در سال گذشته به این نتیجه رسیدند عمده تحقیقات مربوط به سلامت روانی تبعیض سفر بیمه است.


ادامه مطلب: برای زنان مبارزه با مسابقۀ قانون تبعیض محدود است


این کمیسیون در بر داشت که بیش از هشت ماه دوره سه استرالیا شرکت های بیمه صادر شده بیش از 365,000 بیمه نامه است که تبعیض علیه افراد با سلامت روان. در جریان تحقیقات شرکت های بیمه متعهد به تغییر شیوه های خود را و شروع به ارائه پوشش برای سلامت روحی و روانی شرایط.

رفتن به جلو ما نیاز به اطمینان حاصل شود این بدن هستند و با توجه به منابع مناسب و حمایت از دولت برای تحقق خود بزداید. ما باید همچنین در نظر گرفتن گسترش قدرت برابری بدن برای مطابقت با ابزارهای موجود در نمایشگاه کار مسوولان و سازمان های مشابه.

پرداختن جدید و چالش های نوظهور برای برابری

اشکال جدیدی از کار و منابع درآمد در اجرای اقتصاد نیز آوردن چالش های جدید برای کسانی که تحت تاثیر تبعیض است.

وجود دارد در حال رشد است و نگرانی چگونه الگوریتم ها و سیستم های آنلاین می تواند تداوم نابرابری در جامعه است. تعصب نژادی می تواند تاثیر قیمت یک Airbnb اجاره مثال به عنوان مثال و همچنین به عنوان یک بارگذاری درایور امتیاز.

شکاف دستمزد جنسیت نیز همچنان ادامه دارد در اجرای اقتصاد است.

مسئله این است که چگونه ما اجرای فعلی ما وجود تبعیض در محل کار قوانین در جهان آنلاین. این بسیار مشکل است که عدم شفافیت در فناوری و اطلاعات پشت الگوریتم های مورد استفاده توسط بسیاری از سیستم عامل است. مثلا ما نمی توانیم دیدن این نظرات استفاده می شود که برای تعیین بارگذاری راننده و مسافر رتبه بندی که باعث می شود آن را دشوار است برای تعیین اگر تبعیض رخ داده است.


ادامه مطلب: داده های بزرگ می تواند یک مشکل بزرگ برای محل کار قانون تبعیض


با تکیه بر افراد برای به چالش کشیدن سیستماتیک تبعیض از این طبیعت غیر واقعی است. آن است که حتی سخت تر برای افراد شاغل در مخاطره آمیز و یا نا امن اشکال کار از جمله رانندگان و یا Deliveroo سواران را به این گوشته.

با تکیه بر شرکت های فن آوری برای تنظیم خود در این مسائل نیز ثابت شده بی اثر است.

پنهان کاری و شفافیت در قانون تبعیض

این چالش های مرکب با پنهان کاری در این قانون تبعیض شکایت های سیستم و فرهنگ سکوت اطراف ادعا می کند.

عدم افشای توافق نامه می تواند ارائه مزایای به افراد درگیر در ادعای تبعیض. اما آنها در معرض خطر تضعیف سیستماتیک تغییر است و ممکن است موفق به نشانی هسته رانندگان رفتار تبعیض آمیز.

ما نیاز به پیدا کردن یک تعادل بین حفاظت از منافع حفظ حریم خصوصی افراد و مقابله با علل ریشه ای از تبعیض است.

به دقت فکر کردن در مورد استثنا

آرایه وسیعی از استثنا در قوانین تبعیض نیز فاقد منسجم و استراتژیک منطق. با توجه به آنها تا حد زیادی جلوگیری و یا کاهش دهد و ادعا می کند در برخی از بخش های بیشتری باید انجام شود به توضیح و توجیه خود استفاده کنید.

در واقع, این جایی است که بزرگترین جنگ در حال حاضر در حال مبارزه در قانون تبعیض.

برای مثال Ruddock آزادی مذهبی بررسی منجر به اعتراض عمومی موجود استثنا در تبعیض جنسی عمل می کنند اجازه می دهد که مدارس مذهبی به حذف همجنسگرایان دانش آموزان و معلمان.

خیلی از جنجال بر سر پیش نویس مذهبی لایحه نیز بر محور این استثنائات گسترده آن کمک های مذهبی سازمان به تبعیض علیه زنان LGBTI+ جامعه و دیگر ادیان.


ادامه مطلب: چرا اسرائیل Folau مورد می تواند مجموعه ای مهم سابقه برای اشتغال و قانون آزادی مذهبی


کمی وجود دارد که از نظر مفهومی با هم روابط بسیاری از انواع مختلف استثنا در قوانین تبعیض به عنوان به خوبی.

برای مثال یک ماشین ارائه دهنده بیمه تعیین حق بیمه بالاتر برای رانندگان مرد کاملا متفاوت از یک کلیسا نیاز به آن شبان بود از همان ایمان است. در حالی که هر دو از این جایز زیر موجود تبعیض قانون استثنا وجود ندارد و تنها منطق که توجیه آنها.

کار زیادی باقی مانده است که باید انجام شود برای پیدا کردن تعادل مناسب در این مورد استثنا.

به دنبال جمعی فعال و راه حل های سیستمیک

معرفی دقیق تر سیاست ها و روش لزوما از بین بردن نابرابری. و نه می تواند از افراد در مقابله با تبعیض به تنهایی.

بلکه ما نیاز به تمرکز بر روی جمعی و اقدامات پیشگیرانه برای ترویج برابری.

این ممکن است به شکل دعاوی حقوقی ثبت شده توسط سازمان به نمایندگی از کسانی که تجربه تبعیض است. یا آن را ممکن است شامل تقویت اتحادیه های کارگری و اقدام جمعی است.

آن را نیز ممکن است به شکل مثبت و وظایف است که نیاز به سازمان به اقدامات پیشگیرانه به آدرس نابرابری به جای به سادگی پاسخ هنگامی که شکایت ساخته شده است.

درگیر شدن مردم در روند دستیابی به برابری نیز مهم است. این چیزی است که خوشبختانه یکپارچه شده است به ویکتوریا برابری جنسیتی ،

در صورت تصویب این قانون نیاز به نهادهای عمومی برای آماده سازی برابری جنسیتی طرح عملی در مشاوره با کارمندان خود و سایر افراد مربوطه. این ممکن است ارائه یک رویکرد جدید برای دستیابی به برابری است که سایر حوزه های قضایی می توانید دنبال کنید.

واقعا تفاوت ما نیاز به یک جامع مبتنی بر جامعه رویکرد به قانون تبعیض اصلاحات. آن نیاز به تلاش مداوم. پرداختن به تبعیض و دستیابی به برابری باید در دستور کار برای همه ما است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>