ما 16 جدید بستن شکاف اهداف. خواهد شد و دولت در حال حاضر انجام آنچه مورد نیاز است برای دیدار با آنها ؟

این موریسون دولت در نهایت پرده برداری جدید مدتها در انتظار توافق ملی در پر کردن این شکاف.

پس از بیش از دو سال از مشاوره و یک سال از مذاکرات نخست وزیر اسکات موریسون بود پر از ستایش برای توافق جدید گفت: آن را “واقع بینانه” و را “بسیار تاثیر معنی دار”. ائتلاف قله منجر مذاکره عمه پت ترنر به طور مشابه توصیف آن به عنوان یک “گام بزرگ به جلو”.


ادامه مطلب: جدید بستن شکاف اهداف را پوشش دلبستگی به سرزمین و فرهنگ


توافق جدید یک دستاورد مهم توسط ائتلاف از قله. این است نمونه دیگری از مردم بومی ورزش خود را به آژانس و باید تحسین می شود.

با وجود این بررسی جدید به اهداف آشکار هر دو از دستاوردهای مهم و سوالات پاسخ داده نشده در مورد قدرت های.

در حالی که برخی از اهداف مرتبط با روشن سنجش اقدامات برای گزارش سالانه این وجود ندارد برای دیگران. در ضمن سطح شفافیت در اطراف دولت وقتی که می آید به بحرانی کار تبدیل خود را سازمان بسیار محدود است.

دوباره بسته شدن شکاف

توافق جدید نشان دهنده گسترده جامعه رایزنی و مذاکرات میان بومی در سازمان ها و در تمام سطوح دولت.

در یک تغییر اساسی از اصلی بسته شدن شکاف چارچوب در سال 2008 توافق جدید رانده شده بومی در سازمان های ارائه شده توسط این ائتلاف از قله.

در قلب خود آن را شامل چهار اولویت “اصلاحات” را به تغییر راه دولت انجام کسب و کار با مردم بومی است. این خدمات عبارتند از:

  1. ایجاد همکاری های بیشتر بین دولت و مردم بومی که در پاسخ به اولویت های محلی

  2. ساخت بومی جامعه کنترل بخش برای ارائه خدمات به حمایت از بسته شدن شکاف

  3. تبدیل جریان اصلی سازمان های دولتی برای بهتر پاسخ دادن به مردمان بومی نیاز دارد, از جمله تعهد به “از بین بردن نژاد پرستی”

  4. بهبود و به اشتراک گذاری دسترسی به داده ها و اطلاعات برای فعال کردن جوامع بومی برای تصمیم گیری آگاهانه

این توافق همچنین مجموعه 16 اهداف با تاکید بر اجتماعی و پیامدهای اقتصادی برای مردم بومی است.

بیشتر اهداف, اما شیطان در جزئیات

اصلی بسته شدن این شکاف فقط متمرکز بر سلامت آموزش و پرورش و اشتغال است. دامنه از آنچه که اعلام شد در روز پنج شنبه است بسیار گسترده تر گرفتن در کودک توسعه, جوانان, تحصیل و اشتغال, مسکن حبس از بزرگسالان و کودکان, کودک, حذف, خانواده, خشونت, خودکشی زمین و دریا و حقوق و زبان استفاده کنید.

بیشتر اهداف نیز وعده داده شده در دسترسی به اطلاعات و زیرساخت های جامعه و داخلی حقوق آب.

در این مفهوم جدید اهداف بهبود قابل توجهی به عنوان طیف وسیعی از زمینه های سیاست بهتر است تراز وسط قرار دارد با بومی مطالبات از دولت.


ادامه مطلب: آشتی هفته: یک زمان به منعکس کننده قوی بومی رهبری و انعطاف پذیری در مواجهه با یک بیماری همه گیر


اما نیز وجود دارد یک معامله بزرگ از شیطان در جزئیات است. این می تواند دیده شده است در هدف بومی حقوق و منافع در زمین.

وعده افزایش در نسبت استرالیا به موضوع بومی حقوقی حقوق یا منافع برای تلفن های موبایل مثبت (15 درصد تا سال 2030) اما آن محدود خواهد شد در عمل است. آن است که به احتمال زیاد به ملاقات ضعیف “غیر انحصاری” بومی عنوان حقوق که به سنتی صاحبان کمی کنترل خود را بر کشور است. این هدف نیز به احتمال زیاد به ملاقات کرد به هر حال بدون هر گونه اقدام دولت.

تمرکز بر توسعه اجتماعی-اقتصادی تغییر نه خود مختاری

دیگر نتایج کلیدی مانند افزایش تعداد زبانهای گفتاری هیچ مقدار هدف تنظیم شده است. این ممکن است به دلایل فنی (قدرت بومی زبان ها دشوار است برای اندازه گیری). این ابهام از جمله اهداف نمی تواند کمک کند اما کاهش مسئولیت پذیری.

از دیگر اهداف مهم — از جمله به عنوان تیتر وعده به “بستن شکاف در امید به زندگی در درون یک نسل توسط 2031” — باقی مانده بعید است به ملاقات کرد ، این جمله در اصل بسته شدن شکاف توافق و در عین حال بومی نرخ مرگ و میر دیده می شود بهبود کمی بیش از دهه گذشته است. متاسفانه این بعید است به تغییر به طور چشمگیری توسط 2031 با توجه به زمان بار بیماری های مزمن در میان مردم بومی است.

Pat Turner measuring an amount with her hand, with Scott Morrison in the background.
برخی از اهداف را ندارد به وضوح قابل اندازه گیری نتایج. Lukas Coch/AAP

آن را نیز باید اشاره کرد که به غیر از اهداف در اطراف استفاده از زبان و زمین و دریا و حقوق اهداف جدید باقی می ماند متمرکز بر کاهش بومی اجتماعی و اقتصادی تفاوت. آنها را کمی به فعال کردن مردمان بومی به ورزش تعیین سرنوشت سیاسی و اقتصادی دامنه. و یا به مردم بومی واقعی کنترل بر فعالیت اتفاق می افتد در کشور است.

تناقض در قلب از توافق جدید این است که آن را به رسمیت می شناسد اهداف تنها می تواند از طریق قدرت های. اما اساسی قدرت تعادل پرداخته است. سیاسی خود مختاری و استقلال اقتصادی هستند بسیار چیزهایی که دولتها حاضر به ارتکاب به اهداف خود.

خواهد این توافقنامه کار می کنند ؟

توافق جدید است precariously قرار می گیرد. یک معامله بزرگ آویزان در اجرای برنامه های دولت باید در حال حاضر تولید برای پاسخگویی به این تعهدات است. این برنامه – و تمایل و توانایی سازمان برای پیاده سازی آنها – ممکن است در نهایت می تواند مهم تر از اهداف خود را دارند.

تمایل دولت تا کنون به افزایش نرخ از مسئولیت کیفری که چیزی است که بصورتی پایدار و محکم در درون خود را کنترل می کند دیلم برای تعهد خود را.


ادامه مطلب: لیدیا Thorpe می خواهد به تغییر در دوره های بومی به رسمیت شناختن. در اینجا به همین دلیل ما باید احترام Uluru بیانیه


نیز وجود دارد که عدم خاص و شناسایی منابع مالی است. در حالی که وجود دارد این است که به رسمیت شناختن است که “قابل توجه و استفاده موثر از منابع” مورد نیاز وجود دارد چند وعده به آنها ارائه شده است.

بیشتر تازه یافت و شور و شوق برای “همکاری” با مردم بومی حمل خطرات قابل توجهی است. آنچه که معلوم نیست در توافق نامه جدید این است که چه کسی مسئول چه چیزی و در چه نقطه.

عدم روشن و مورد توافق مالکیت خطرات سوء تفاهم است. دقیقا چه مکانیسم هایی را برای نگه داشتن مردم و دولت به حساب ؟

در نهایت و از همه مهمتر این توافق جدید ایجاد کرده است یک تغییر نگرش است. این مجموعه استاندارد که در برابر اقدامات دولت می تواند اندازه گیری را فراهم می کند و یک شانس واقعی برای پایان دادن به ظلم و ستم از انتظارات پایین می آید به بومی امور.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de