چه انرژی خود را ،

همه انرژی داستان آیا آنها در مورد نسبی کار بر روی دکل نفت, یک پدر و مادر آموزش فرزند به نوبه خود چراغ خاموش و یا اواسط زمستان قطع برق.

زمانی که من آموزش دانش آموزان در مورد انرژی سواد آموزی در آموزش و پرورش دوره های آموزشی در دانشگاه بریتیش کلمبیا و یا در کارگاه های آموزشی من منجر به یک پایداری همکار مرکز سلامت پژوهش در پایداری, من شروع به پرسیدن و دانش آموزان به بحث در مورد انرژی خود را ، مردم آن را متوجه ممکن است اما تجربه ما با انرژی انتگرال به داستان است که اتصال ما انسان تلاش برای بقا.

در مقابل, اگر من اشاره به تغییر اقلیم برخی از دانش آموزان شیفت در صندلی های خود و عبور از سلاح های خود را. آن را به عنوان اگر آنها فورا بسته به یک بحث.

تصویری که چگونه فرهنگ و اقتصاد مبتنی بر سوخت های فسیلی انرژی (petrocultures) می تواند انتقال به اشکال جدید انرژی با Imre Szeman, استاد ارتباطات و هنر در دانشگاه واترلو و مدیر شرکت petrocultures گروه تحقیقاتی در دانشگاه آلبرتا.

بسیاری از مردم شوکه شده زمانی که آنها را ببینید که چگونه اشیاء و برخورد در زندگی آنها ساخته شده بر اساس محدود و آلوده انواع سوخت های فسیلی انرژی (نفت و گاز و زغال سنگ). این می تواند طیف وسیعی از لباس ما و حمل و نقل استفاده می کنیم به لوازم پزشکی ما بستگی دارد.


ادامه مطلب: جمعه مقاله: ظهور و سقوط نفت در فرهنگ عامه


چالش ما این است که انتقال از یک سوخت فسیلی مبتنی بر فرهنگ به یک ساخته شده در انرژی های تجدید پذیر. به جامعه ما انتقال به اشکال جدید انرژی ما, اجتماعی و فرهنگی, داستان نیز تغییر خواهد کرد.

کلمات و داستان های ماده

من تحقیق در هنر و علوم انسانی آموزش و پرورش به بررسی چگونه مردم تجربه زبان و روایت و چگونه این تاثیر مردم را درک و تصمیم گیری در مورد محیط زیست آتی.

آیا آگاهانه یا نه مردم رسم بر ابزار داستان سرایی از طریق زبان روایت و تخیل برای درک مشکلات.

تمرکز ما ارتباطی و زبان در انتقال انرژی می تواند کمک به غلبه بر اجتماعی بن بست ما رسیده در مقابله با تغییر آب و هوا. دانشمندان می توانند به وضوح اثبات وجودی تهدید تغییرات آب و هوا و لینک به سوخت های فسیلی انرژی است. اما آنها کمتر موفقیت در آموزش و برقراری ارتباط با گروه های خاص به تولید و عمل اجتماعی است.


ادامه مطلب: آب و هوا توضیح داد: به همین دلیل در حال تغییر آب و هوا منتقدان اغلب جناح راست محافظه کاران?


بخشی از دلیل این است که تغییرات آب و هوایی تبدیل به یک سلاح در تفرقه سیاسی جنگ های بیش از که کنترل این روایت در رسانه ها و یا جامعه است. حقایق و شواهد هنوز برای برخی از اقشار مردم نسبت به موثر اقدام آب و هوا. احساسات عمومی اغلب بیشتر متکی به باورهای تقویت شده توسط پیام از شرکت های بزرگ لابی و یا صاحب نظران سیاسی از شواهد.

دریایی توربین بادی است که یدک کشیده به طلسم انرژی بئاتریس مزرعه بادی تظاهرات پروژه 25 کیلومتر در سواحل شرق اسکاتلند جولای 2007. (MARKETWIRE عکس/طلسم انرژی Inc.)

ساخت حس از واقعیت

اگر ما شروع به برقراری ارتباط و آموزش در مورد انتقال انرژی از طریق ما متصل و با هم تداخل دارند, داستان, پس از آن ما می تواند جلوگیری از پلاریزه تغییر آب و هوا و علنی بشود کسانی که آن را انکار کند.

یکی از زیر-ابزار مورد استفاده در غلبه بر بنبست شامل زبان و سواد آموزی است. چگونه می تواند ما آموزش خود را در مورد علت اصلی تغییر آب و هوا — سوخت های فسیلی انرژی — در حالی که همچنین از طریق همکاری ما با هم تداخل دارند انرژی داستان ؟

George Lakoff, استاد بازنشسته علوم شناختی و زبان شناسی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی شده است به دنبال راه هایی برای استفاده از زبان در جامعه و سیاست برای چند دهه. در کتاب های اخلاقی سیاست و فکر نمی کنم یک فیل, Lakoff مورد بحث چگونه شکاف سیاسی در ارتباط است متفاوت با ارزش تر و با اختلاف بیش از واقعیت و منطق است.

بر اساس شناختی پژوهش Lakoff توضیح می دهد که چگونه مردم جهان را ببینید در ساختارهای ذهنی به نام فریم این فریم ایجاد و یا ایجاد حس از واقعیت است. او استدلال می کند که چگونه ما “قاب” محیط زیست و مسائل مربوط به چگونه مردم آن را درک کنند.

امروز فریم از تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است به شدت در ارتباط با ایدئولوژیک فریم. صحبت کردن در مورد انرژی ممکن است فقط ما فراتر از این بن بست.

سپاسگزار استعلام

“سپاسگزار استعلام” آموزشی روش با استفاده از گفت و گو و قصه گویی در یک مشارکتی راه است. سپاسگزار استعلام به نظر می رسد در فرصت بر اساس تفکر تصویر بزرگ با به اشتراک گذاشتن داستان به جای نقد. به جای تمرکز بر کسری مدل مشکل حل سپاسگزار استعلام را تشویق می کند با گوش دادن به دیگر تجارب یادگیری و تقویت رشد مثبت است.

در حال دور شدن از مفاهیم انتزاعی از آب و هوا را تغییر دهید و بیش به بتن ایده های انرژی تغییر اجازه می دهد تا مکالمات برای آشکار شدن, به خصوص کسانی که در مورد چگونه ما جمعی زندگی می کنند و با انرژی در زندگی روزمره ما. مردم می دانند چه مقدار از آن هزینه های برای پر کردن کامیون, چه صورتحساب برق هزینه های هر ماه و یا چرا ما نیاز به انواع سوخت به طبخ مواد غذایی ما است.

انرژی داستان نیز شامل تهدید های زیست محیطی که تاثیر زندگی بشر از جمله از طریق هوای آلوده یا آلودگی آب. انرژی واقعیت اتصال به انسانی ما ،

انتقال مکالمه

صحبت کردن در مورد چگونه انرژی انتقال خواهد بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی برای افراد مشغول به کار در انرژی می تواند یک زبان مشترک در سراسر سیاسی تقسیم.

انرژی های تجدید پذیر می تواند به استخدام افراد مشغول به کار در آلبرتا نفت پچ اسکاتلند دریایی نفت و یا غرب ویرجینیا بخش ذغال سنگ است. آن را نیز می تواند همچنین کمک به اقتصاد محلی و بهبود بهداشت عمومی و شرایط زیست محیطی.


ادامه مطلب: انرژی پاک می تواند به پیشرفت بومی آشتی


انرژی انتقال نیز افزایش می دهد فرصت های انرژی حاکمیت برای مردم بومی و دیگر در طول تاریخ جوامع به حاشیه رانده شده.

قدرت به مردم توسط Melina Laboucan ماسیمو, بررسی انرژی های تجدید پذیر انقلاب توانمندسازی جوامع بومی در سراسر کانادا و در سطح جهانی.

در این مدل از انرژی انتقال مردم باید کنترل بر منابع انرژی در راه آنها اغلب نمی با سوخت های فسیلی است. این تغییر در داستان ایجاد کم کربن پایدار آتی بدون پاک شدن مردم تاریخ در این فرآیند است.

به منظور شکستن بن بست های اجتماعی بخش در گفتمان عمومی, بیایید به اشتراک گذاری داستان از انرژی را تغییر دهید. انتقال مکالمه به انرژی نیست و چشم پوشی از واقعیت تغییر آب و هوا. آن را تنها reframes داستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de