بتهوون ، توییتر الگوی رفتاری نشان می دهد بیشتر در مورد مسابقه و موسیقی از آهنگساز ریشه

تا سال 2020 علائم 250 سالگرد لودویگ ون بتهوون تولد و در اواسط ماه ژوئن این سال او شروع روند در توییتر. شاید آن را به طوری عجیب و غریب است که بتهوون بود ظاهر در سیستم عامل رسانه های اجتماعی, اما چیزی غیر معمول بود و قطعا پیش بینی نشده: این ادعا که “بتهوون سیاه بود.”

از کجا این ایده از آمده است ؟ گردش این استعاره است بدون شک کاتالیز شده است و رویدادهای اخیر — یعنی مرگ جورج فلوید و پس از آن در تعالی از زندگی مهم و دقیق بحث در طول مسابقه است که پس از نفوذ جریان اصلی و رسانه های اجتماعی.

همانطور که معلوم است, هر چند بتهوون بودن آفریقایی تبار است که یک ایده جدید: مفهوم آهنگساز بزرگ راز قومیت منتشر شده در حاشیه رسانه ای و تحصیلی برای بیش از یک قرن است.

شواهد

اصلی نظریه “سیاه بتهوون” به نظر می رسد برای اولین بار در مطبوعات در اوایل قرن 20th. بسیاری از شواهد برای این ادعا بر اساس معاصر حساب که بسیاری از آنها جمع آوری شد در جنسیت و نژادمنتشر شده در سال 1944 توسط مورخ و روزنامه نگار Joel آگوستوس راجرز. این حساب در حال حاضر به عنوان آهنگساز با داشتن امکانات و چهره یک فرد سیاه و سفید.

بتهوون شرح داده شد توسط برخی از معاصران به عنوان “تاریک” “تیره” و یا به عنوان یک “مور.” این دومی عبارت “مور” استفاده شد و در قرن 18 و 19 به مراجعه به یک فرد مسلمان از شمال آفریقا یا شبه جزیره ایبری و یا به طور کلی یک تیره پوست فرد و ایجاد علاقه خاص و حدس در مورد بتهوون مسابقه.

مورخان پیشنهاد کرده اند که یک عضو از خانواده سلطنتی هابسبورگ, شاهزاده نیکلاس Esterhazy من حتی به نام هر دو بتهوون و Joseph Haydn “Moors” ظاهرا به دلیل تیره تیره. چنین حساب به احتمال زیاد فریبنده. اما یک احتمال این است که اگر شاهزاده استفاده از این اصطلاح برای هایدن (کسی که با او به عنوان یک دادگاه آهنگساز) و یا برای جوان بتهوون او با استفاده از آن idiomatically: است که “مور” می تواند بی اعتنا لقب برای بنده.

برای برخی از علمای بتهوون موسیقی به خودی خود ریتمیک پیچیدگی — به طور خاص آن کوتاه سازی واژه — امتیاز نسبت خود را پنهان قومیت به عنوان آن نشان می دهد یک دانش از غرب آفریقا موسیقی شیوه های. چند نویسندگان حتی رفتن تا آنجا که به پیشنهاد حضور رگی و موسیقی جاز مانند ریتم در او piano sonatas. بتهوون سیاه بود چرا که موسیقی او را “صداها” سیاه و سفید; به عبارت دیگر با وجود این unlikeliness از آشنایی با موسیقی آفریقایی یا که کوتاه سازی واژه امری متداول بود در موسیقی اروپایی که در آن زمان.

دیگران استناد بتهوون دوستی با آفریقایی-اروپایی ویولونیست و آهنگساز جورج Bridgetower به عنوان نوعی شواهد آهنگساز خود چند نژادی هویت.

دوستی با Bridgetower

A painting of the Black composer George Bridgetower in an oval frame.
یک تصویر از آهنگساز جورج Bridgetower هنری Edridge c.1790. (Wikimedia Commons)

در نهایت وجود دارد هیچ دلیلی برای این باور است که بتهوون سیاه بود: شجره نامه شواهد رفتن به 1400s روشنی نشان می دهد که بتهوون بود که فلاندرز. نظری حکایات از اوایل قرن 19 در مورد مرد قوی هیکل, بدون رنگ روشن بینی و درشت, سیاه, مو بیمنبع و نژادپرست است.

این پیشنهادات که jazzy syncopations در موسیقی خود را به نحوی مشتق از آفریقایی ژنتیک نادرست و غلط و پوچ است. تماس یک فرد با یک رنگ تیره تر یک “مور” نیز غیر معمول نیست در قرن 19: کارل مارکس اصحاب با اشاره به او را به عنوان “مور” نه به این دلیل از نژاد او, اما ظاهرا به دلیل ضخیم و حجیم ریش سیاه و سفید.

به دنبال این ایده که “بتهوون سیاه بود” هر دو whitewashes و blackwashes تاریخ موسیقی به عنوان آفریقایی آمریکایی مطالعات محقق نیکلاس Rinehart نشد. Blackwashing می سازد و مهم چهره های تاریخی سیاه و سفید به خاطر به دنبال اعتبار فرهنگی سهم مردم از رنگ. عیب پوشی اشاره به عمل valourizing سیاه نوازندگان و آهنگسازان به آنها سفید مرجع: استعداد, سیاه, آهنگساز می شود برای مثال در “سیاه و سفید موتزارت” و یا “آفریقا مالر” — صرف “پاورقی” به یک آهنگساز در Rinehart کلمات.

در نهایت ممکن است بتهوون دوستی با Bridgetower و نه اینترنت memes, وبلاگستان یا Twitterati که فراهم می کند یک راه برای مولد رویکرد نژادی و سیاست در موسیقی کلاسیک.

چگونه بسیاری از ما در قرن 21 هستند حتی آگاه Bridgetower بود که انجام شده و شناخته شده ویولونیست در انگلستان و اروپا در طول عمر خود و نیز اصل dedicatee از بتهوون معروف “Kreutzer” سونات برای ویولن و پیانو ؟ به عنوان آفریقایی-آمریکایی و نویسنده و شاعر برجسته ریتا داو اصرار دارد Bridgetower ممکن است تبدیل به یک “نام خانواده” در قرن 19 موسیقی جهان تا به حال او شده است ،

بتهوون در اصل اختصاص داده شده خود را ترکیب ‘Violin Sonata No. 9, Op. 47 عمده’ به دوست خود سیاه آهنگساز جورج Bridgetower (پس از سقوط از, بتهوون بعد دوباره آن اختصاص داده شده برای ویولن Rodolphe Kreutzer).

فراموش شده و نادیده گرفته شده

تلاش برای ایجاد بتهوون سیاه — بی دست و پا از تلاش برای بررسی این موضوع از مسابقه و موسیقی کلاسیک در حالی که به طور همزمان حفظ canonic مرکزیت بتهوون — در نهایت مبهم وجود و مشارکت واقعی مردم از رنگ در تاریخ موسیقی است. سیاه آهنگسازان مانند جوزف بولونی ساموئل Coleridge-تیلور و ویلیام گرانت هنوز, Rinehart استدلال به سادگی است “فراموش نادیده گرفته و رونویسی.”

از “بتهوون سیاه بود” استعاره روند در توییتر در خدمت منافع زمان نژادی, سیاست و عدالت اجتماعی جنبش مانند Black Lives Matter, فقط به عنوان آن را در خدمت جنبش قدرت سیاه در اوایل 1960s: Malcolm X و Stokely کارمایکل هر دو استناد بتهوون می شود مور نسب به ادعا می کنند که او همراه با سایر شخصیت های تاریخی از جمله هانیبال کلمبوس و عیسی — یک مرد سیاه و سفید.

اگر شجره نامه و یا phenotypical پیگیری سیاه و سفید “بتهوون” منجر به بن بست آن با اینحال بر اهمیت گذشته و حال انجام کار توسط دانشمندان به تحقیق و سند تاریخ موسیقی و مسابقه. فقط به عنوان موسیقی شناسی در نهایت در آغوش فمینیستی و نظریه جنسیتی در 1990s ارائه جدید و فراگیر تر راه برای بررسی معنی و تجربه از موسیقی کلاسیک اخیر گفتگو در مورد سیاه و سفید “بتهوون” نقاط در جهت پربار و لازم است راههای تحقیق در تاریخ موسیقی است.

این به نوبه خود ممکن است کمک به ما اطلاع معاصر فرهنگی دیالوگ در این زمان آشفته.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>