ویروس های زنده بر روی دستگیره های درب و تلفن و می تواند شما را بیمار – هوشمند تمیز کردن و عادات خوب می تواند کمک به محافظت از شما

یکی استفراغ قسمت از کسی که مبتلا به نورو ویروس ساطع میلیاردها و میلیاردها فردی ویروس ها. که به اندازه کافی برای سوخت شیوع و دقیقا آنچه اتفاق افتاده در یک مدرسه ابتدایی در سیاتل, واشنگتن از چند ماه پیش. بیش از 100 کودک مریض شدم با معده تان شدیدا اشکال و مدرسه درب همچنان بسته تا زمانی که کارگران می الودگی جای میز و راهروها.

شما ممکن است فکر می کنم از میکروب ها بیشتر عبور به طور مستقیم از یک فرد به دیگری است اما شیوع این بیماری در سیاتل نشان می دهد که چگونه آنها می تواند در زنده ماندن و انتقال توسط اشیاء بی جان در جهان اطراف ما. اپیدیولوژی مانند من تماس این اشیاء روزمره – مانند دستگیره های درب, آسانسور, دکمه ها و تلفن های همراه – fomites و هنگامی که آلوده به این fomites می تواند شما را بیمار.

Fomites می تواند مهم در مسیر انتقال بیماری می شود. آنها مجرمان اصلی که در رابطه با شیوع در سیاتل در سال گذشته شده اند و علت بسیاری از دیگر شیوع است. در سال 1908 شیوع بیماری آبله ترسیم شد به آلوده وارداتی پنبه. اخیرا شیوع مطالعات در مراکز مراقبت روزانه باید شناسایی ویروس ها در گوشی های توالت و دستگیره و سینک ظرفشویی و آب چشمه.

رمان coronavirus

Coronavirus در حال گسترش است به سرعت. به عنوان نگرانی افزایش یافته است و من دیده ام بیشتر مردم شستن دست خود و با استفاده از ضد عفونی کننده دست تر از همیشه قبل از. در حالی که هنوز هم وجود دارد بسیاری از ما در مورد نمی دانم جدید کروناویروس SARS-CoV-2, تاریخ نشان می دهد که وجود دارد این است که احتمالا برخی از انتقال از fomites. هر کس باید شستن دست خود و با استفاده از دست sanitzer اما با در نظر گرفتن تلاش ها برای تمیز کردن همه چیز در اطراف شما نیز مهم است برای مبارزه با گسترش ویروس.

برای مثال در گذشته عمده بیماری همه گیر کوروناویروس سارس در سال 2002 سطوح آلوده شد عمده کمک کننده به بیش از 300 مورد در هنگ کنگ ساختمان آپارتمان.

زمانی که فکر کردن در مورد چگونه مخاطره آمیز انتقال از طریق fomites است در شیوع این سوال مهم است که چه مدت می تواند مشکلات خاص زنده ماندن در سطوح. و وجود دارد بسیاری از تغییرات. برخی از عوامل بیماری زا می تواند در خارج از بدن تنها چند دقیقه در حالی که دیگران در حال hardier و می تواند نگه دارید برای چند روز یا حتی ماه. یک مطالعه جدید نشان می دهد که این رمان coronavirus می توانید زنده ماندن در برخی از سطوح به مدت سه روز اما آن را متفاوت بوده و بسته به نوع مواد. این مطالعه نشان داد که این ویروس می تواند زنده ماندن برای 24 ساعت روی مقوا و تا سه روز در پلاستیک و استیل ضد زنگ.

این تنوع ناشی از, در بخشی از خواص سطح یک ویروس در زمین. مواد متخلخل مانند لباس ممکن است اجازه می دهد تا عوامل بیماری زا برای زنده ماندن طولانی تر است اما می توان آن را سخت تر برای یک ویروس به حرکت از پیراهن خود را به شخص دیگری ، ماتریس الیاف در بدون منفذ مواد می تواند دام میکروب ساخت آن را سخت را برای آنها به انتقال. از سوی دیگر ویروس ها می تواند با سهولت بیشتری انتقال بدون منفذ از مواد مانند شیشه ای صفحه نمایش گوشی خود را به انگشتان دست, اما این ویروس نمی خواهد همیشه زنده ماندن طولانی در یک سطح شیشه ای در مقایسه با یک ژاکت.

شرایط محیطی مانند دما و رطوبت و همچنین تاثیر پذیری از یک عامل بیماری زا در محیط زیست است.

بیشتر ویروس ها را در نهایت خود می میرند. اما تمیز کردن با الکل سفید کننده و سایر مواد شیمیایی می تواند کشتن آنها را با سرعت بیشتری. AP Photo/Efrem Lukatsky

مداوم اشکالات و چگونه برای خلاص شدن از آنها

آن را تقریبا غیر ممکن است برای نگه داشتن هر چیزی در دنیای واقعی ویروس رایگان اما در طول شیوع بیماری های مثل این یکی آن را یک ایده خوب را به تلاش برای به حداقل رساندن تعداد ویروس ها در fomites در اطراف شما. برخی از مردم عملا در دست ضد عفونی کننده و پاک کردن همه چیز آنها در تماس با مواد ضد عفونی کننده. اما آیا این کار بستگی به آنچه ویروس شما امیدوار به کشتن.

نورو ویروس برای مثال معروف هاردی. پس از شیوع در یک کشتی کروز در سال 2002 گروه بعدی از مسافران مریض شدم بیش از یک هفته بعد پس از تمیز کردن کامل از کشتی. بسیاری از استاندارد های پاک کننده مانند الکل یا Lysol کشتن نیست نورو ویروس. آن چیزی که به عنوان قوی به عنوان کلر سفید کننده برای دریافت کار انجام می شود.

در مقابل به نورو ویروس انفلوانزا بسیار کمتر مداوم در محیط زیست است. در حالی که آنفولانزا اغلب کمین در مراکز مهد کودک در طول فصل آنفولانزا آن را به طور معمول طول می کشد بر روی سطوح فقط برای ساعت یا چند روز. و اگر شما می خواهید برای تمیز کردن گوشی خود و یا آشپزخانه به سادگی پاک کردن آن را با یک الکل بر اساس محصول یا آمونیاک موثر است.

در حالی که virologists نمی دانم زیادی در مورد چگونه دشوار فعلی coronavirus است گذشته coronaviruses افتاده اند جایی بین نورو ویروس و آنفولانزا. مانند آنفلوانزا, Lysol احتمال کشتن coronavirus.

اما شما لزوما نیاز به کشتن ویروس خود را امن تر است. از بین بردن ویروس می تواند فقط به عنوان موثر و به سادگی شستشو اغلب با استفاده از اشیاء و یا دست خود را با صابون می توانید انجام دهید که.

اگر شما شده اند در مناطق شلوغ و یا می خواهید به دقت فوق العاده شستن دست های خود را با آب و صابون به مدت 20 ثانیه به طور موثر حذف میکروب ها و مواد ضد عفونی کننده کابینت آشپزخانه و تجهیزات سالن های بدنسازی با آمونیاک را به طور موثر کشتن ترین میکروب ها.

ویروس ها بر روی همه چیز. شما چگونه رفتار می کنند در اطراف آنها مهم است. d3sign/لحظه via Getty Images

چه می تواند شما را در یک جهان با ویروس ها در همه جا ؟

در طول بیماری همه گیر کوروناویروس مهم است برای تمیز کردن اشیاء شما را لمس غالبا مانند صفحه کلید کابینت آشپزخانه و تجهیزات سالن های بدنسازی.

اما در حالی که fomites شناخته شده به مجرمان در بسیاری از شیوع یک فرد خطر بستگی به بسیاری از عوامل است. کسی که لمس سطوح آلوده غالبا مانند مراقبت های بهداشتی کارگران بیشتر احتمال دارد به بیمار نسبت به کسی که نمی کند. خطر نیز بستگی به عادات شخصی مانند که چگونه اغلب یک لمس خود را چشم و بینی و دهان. و برای بسیاری از بیماری های عفونی که آیا کسی بیمار و شدت بیماری بستگی به سن و شرایط بهداشتی اساسی.

تمیز کردن اشیاء غالبا با یک ضد عفونی کننده است که بهترین راه برای کاهش خطر انتقال از اشیاء روزمره. شستن دست ها نیز مهم است به خصوص اگر انجام می شود قابل اعتماد و درست بعد از آمدن به خانه از یک محل عمومی.

با توجه به این که میکروب ها همه جا آن را آسان برای تبدیل شدن به جوانه-هراسی و تلاش برای یک محیط استریل. اما به خاطر داشته باشید که در حالی که پایه احتیاطی مهم هستند و میکروب ها را همیشه پیدا کردن یک راه برای بهره برداری انسانی ما محیط زیست است. شما می توانید و باید حداقل رساندن خطر اما میکروب ها در اینجا به ماندن بگیرید.

[شما باهوش و کنجکاو در مورد جهان است. بنابراین در حال گفتگو نویسندگان و ویراستاران. شما می توانید به عنوان خوانده شده ما روزانه با اشتراک در خبرنامه ما شوید.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>