ویرجین استرالیا می افتد به ویروس بحران انتصاب مدیر برای پیدا کردن سرمایه گذار

خطوط هوایی در اطراف جهان شده است به دنبال کمک های دولتی به زنده ماندن پس از زمین بخش عمده ای از ناوگان خود را با توجه به بی سابقه سقوط در تقاضای سفر است که پیش بینی هزینه های صنعت $314 میلیارد دلار در سال درآمد.

باکره گزارش سالانه از دست دادن برای هفت سال متوالی حتی قبل از مقامات در سراسر جهان شروع به محدود کردن جنبش به سرعت گسترش ویروس است که منجر به حدود 70 مرگ و میر در استرالیا. با این حال فرمان امن به اشتراک گذاری از استرالیا به طور معمول سودآور حمل و نقل هوایی داخلی در بازار قبل از تماس در مدیران با بدهی از 5 میلیارد دلار ($3.15 میلیارد دلار).

بیش از 10 احزاب در حال حاضر به ابراز علاقه recapitalising باکره, است که در ادامه به پرواز اسکلت برنامه خود را تحت مدیریت فعلی تیم گفت: Vaughan Strawbridge از Deloitte.

باکره منصوب Strawbridge داوطلبانه به عنوان مدیر منجر به یک روند فروش پس از دولت را رد کرد و درخواست برای یک$1.4 میلیارد دلار وام برای حفظ هواپیمایی شناور.

“به طور کلی شما می توانید بهترین نتیجه که در آن شما آن را به فروش به عنوان یک کل است که قطعا ترجیح رویکرد” Strawbridge به خبرنگاران گفت: در یک تلفنی.

فروش است که به احتمال زیاد شامل یک سند از شرکت ترتیب است که یک توافق الزام آور با طلبکاران و هدف این است که برای تکمیل فروش در عرض چند ماه, او گفت:.

استرالیا سهام خصوصی گروه BGH سرمایه است که در میان اشخاص علاقه مند دو نفر آشنا با این موضوع به رویترز گفت به شرط ناشناس ماندن. BGH کاهش یافته است به نظر.

دولت استرالیا نزدیکترین معادل به فصل 11 ورشکستگی مقررات استفاده می شود به تغییر ساختار شرکت ها در ایالات متحده است.

مودی گفت: نا امن وام شد و به احتمال زیاد به یک معنی داری کوتاه کردن مو در مقدار بدهی خود را به عنوان بخشی از هر گونه معامله ای که در آن ممکن است ترجیح داده شده برای قرار دادن این شرکت در انحلال با نامشخص بازیابی چشم انداز.

دولت منصوب نیکلاس مور که برای یک دهه رهبری بانک سرمایه گذاری مک کواری گروه با مسئولیت محدود به تعامل با مدیر برای پیدا کردن یک “بازار” به رهبری راه حل” با توجه به داشتن دو شرکت های هواپیمایی بر روی کلید مسیرهای خزانه دار جاش Frydenberg گفت: رسانه ها در یک جلسه جداگانه.

باکره, استخدام 10000 نفر به طور مستقیم و 6000 نفر به طور غیر مستقیم. آن را در رقابت با رقیب بزرگتر خطوط هوایی کوانتاس با مسئولیت محدود که یک انحصار مجازی در استرالیا اگر باکره متوقف پرواز. کوانتاس’ قیمت سهم شروع به پریدن کرد تا آنجا که 7.2 درصدی در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود از مارس 12 قبل از به دست آوردن تنگ شده به شدت به 0.3% در بعد از ظهر تجارت است.

باکره, که به سرعت در حال رشد پس از سال 2001 سقوط استرالیا و سپس دومین حامل Ansett یک سهم در حدود یک سوم از بازار داخلی اما که می تواند به کاهش کمتر از یک طرح تغییر ساختار.

ریکو Merkert استاد حمل و نقل در دانشگاه سیدنی مدرسه کسب و کار گفت: باکره باید با تمرکز در حال اجرا یک هسته ناوگان شرکت بوئینگ 737 هواپیما داخلی پایتخت راه به جای همچنین پرواز های منطقه ای turboprops و widebodies هر دو در خانه و خارج از کشور.

Strawbridge گفت: این شرکت هواپیمایی به دنبال مذاکرات با بوئینگ در مورد آینده خود را به منظور برای 40 737 MAX هواپیما. مدل مبتنی شده در سطح جهانی برای بیش از یک سال و پس از دو تصادفات منجر به مرگ.

بیش از 90 ٪ از سهام در حال کنترل شده توسط یک گروه از سرمایه گذاران از جمله خطوط هوایی سنگاپور با مسئولیت محدود, Etihad Airways, چینی, کنگلومرا HNA و ریچارد برانسون, باکره, گروه که همه دچار یک کاهش شدید در درآمد به دلیل بیماری همه گیر.

برانسون در توییتر گفت شرکت او کار می کنند و با مدیران, مدیریت, سرمایه گذاران و دولت برای بازگشت ویرجین استرالیا به سلامت.

آرسنال در بیانیه ای گفت که آن را کار کرده بود با شرکت و سهامداران در هفته های اخیر سعی کنید برای پیدا کردن یک راه حل و جلوگیری از دولت بود اما قادر به ارائه کمک های مالی به باکره با توجه به تاثیر coronavirus بحران در کسب و کار خود را. خطوط هوایی سنگاپور کاهش یافته است به نظر در حالی که HNA و اتباع نمی تواند رسید بلافاصله برای نظر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de