خشونت آمیز به پایان می رسد به گذشته بومی تظاهرات امد و شد زیاد ترودو دولت

OTTAWA — ارواح بومی در تظاهرات گذشته باید ماند نخست وزیر جاستین ترودو به عنوان دولت او در تلاش برای آوردن صلح آمیز برای پایان دادن به محاصره آن را مختل ترافیک در خطوط راه آهن و دیگر عمده مسیرهای حمل و نقل در سراسر کشور برای بیش از دو هفته است.

اکا. Ipperwash. کالدونیای. Gustafsen دریاچه. Burnt Church.

اینها تنها برخی از نام هایی که موجب تیره و تار خاطرات درگیری های خشونت آمیز که ناشی از تلاش برای به زور تعطیل بومی شد.

حتی به عنوان او به نام جمعه برای پلیس اجرای احکام و پایین آوردن موانع ترودو تاکید کرد نیاز به یک راه حل صلح آمیز و نگران بالقوه برای دیگر اکا — 78 روز بن بست در کبک در سال 1990 که در سمت چپ یک افسر پلیس کشته بومی نوجوان به شدت زخمی و رابطه بین Mohawks و غیر بومی محلی در ژنده پوش.

“تاریخ به ما آموخته است که چگونه دولت می تواند بدتر اگر آنها موفق به اگزوز دیگر ممکن است راه” ترودو گفت.

درس تکرار شده است بارها در طول 60 سال گذشته و ادامه خواهد داد به تکرار تا زمانی که فدرال و استانی موفق به حل و فصل بومی زمین ادعا در نظر هیدن پادشاه مدیر اجرایی Yellowhead موسسه برای اولین بار در سازمان ملل به رهبری اتاق فکر در دانشگاه رایرسون.

“ما از طریق تاریخ کانادا است که کانادایی ها می خواهند دسترسی به زمین آنها می خواهند به استفاده از زمین آنها می خواهند برای استخراج منابع از زمین و حتی اگر این بدان معناست که آسیب قابل توجهی از آسیب و خشونت به مردم بومی که فارغ از منافع غالب می گوید:” پادشاه است.

“و در حال حاضر ما در یک نقطه در تاریخ کانادا که در آن تمام موارد (از رویارویی خشونت آمیز) … همه آنها به اوج خود رسید به نقطه ای که ما در حال حاضر که در آن وجود ندارد روشن در خیابان به این آدرس در یک آب و هوای به اصطلاح آشتی.”

حداقل در ابتدا و مقاوم در برابر فشار به صورت فوری اجرای احکام و خواستار صبر ترودو زده به طور قابل توجهی متفاوت تن از bellicose رهبران دولت در مواجهه با شرایط مشابه در گذشته است.

مایکل Coyle غربی دانشگاه استاد حقوق که دارای تخصص در حقوق محیط زیست و حل اختلاف می گوید که این رویکرد درست و “خیلی بیشتر به احتمال زیاد منجر به یک توافق طرفین و احترام نتیجه.”

اما تحت فشار از رهبران کسب و کار premiers و ترودو به تصویب رسید قاطعانه تر تن جمعه اصرار مانع باید پایین آمده است.

در حالی که نخست وزیر اصرار او نبود کارگردانی پلیس پادشاه می گوید ترودو شد زنگ به پلیس که زمان را به حرکت در. شاه معتقد است که نیروهای پلیس در حال “کمتر مستعد ابتلا” به این نوع از فشار از رهبران سیاسی نسبت به گذشته.

Coyle, هم معتقد است پلیس و برخی از سیاستمداران آموخته اند که از اشتباهات گذشته که استفاده از نیروی خطرات زندگی می تواند شعله ور در حال حاضر وضعیت متشنج و لزوما منجر به “پایدار صلح آمیز نتیجه.” پلیس همچنین متوجه شدند که اجرای این قانون شامل حفاظت از حقوق محیط زیست, او می گوید.

در واقع تا کنون پلیس در سراسر کشور نشان داده اند بطور قابل توجهی بیشتر خویشتن داری و حساسیت نسبت به نمایش گذاشته بود توسط پلیس استان انتاریو در سال 1995 زمانی که اعضای Stony Creek اولین کشور در اشغال زمین های اختصاص داده شده توسط دولت فدرال برای آموزش نظامی در اردوگاه و در نزدیکی Ipperwash استانی پارک.

تحت فشار از سوی دولت استانی به سرعت حذف معترضان از پارک و اقدام در گزارش های تایید نشده از تیراندازی ده ها تن از به شدت مسلح OPP افسران ضد شورش راهپیمایی به سمت معترضان در شب. در ترس و سردرگمی است که به دنبال بومی معترض دادلی جورج ضرب گلوله کشته شد.

پرس و جو به Ipperwash بحران بسیار مهم از OPP برای عدم به آموزش افسران در بومی حقوق یا به نظم و انضباط برخی از آشکارا نژادپرستانه افسران درگیر است. همچنین با انتقاد از پلیس و دولت برای تلاش اول برای برقراری ارتباط با معترضان و یا مذاکره برای پایان دادن به پارک شغل.

در زمان بحران ترودو ابراز اعتماد به نفس در “حرفه ای” از پلیس برای مقابله با محاصره که فنر در سراسر کشور در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی سران مخالف به یک خط لوله گاز در شمال بریتیش کلمبیا. و او را قاطعانه رد استقرار نظامی است.

در سال 1990 برخی از 800 سربازان زخم رو خاموش در برابر تظاهرکنندگان بومی پس از botched حمله پلیس به حذف یک محاصره — مجموعه Kanesatake Mohawk رزمندگان در اعتراض به گسترش گلف در زمین مورد مناقشه است که شامل یک موهاک زمین دفن — سمت چپ یک افسر مرده است.

حمله ملتهب و تنش باعث همسایه Kahnawake و Akwesasne Mohawks به راست بیشتر موانع که تعطیل بزرگراه ها و مرسیه پل قطع ساکنان مونترال محله جنوبی از جزیره مونترال. برخی از خشم ساکنان محلی انتقام با پرتاب سنگ در ماشین گرفتن افراد مسن و زنان و کودکان را از Kanesatake رزرو.

در حالی که اکا و Ipperwash بودند مرگبارترین شده اند وجود دارد موارد دیگر زمانی که تلاش برای به زور end بومی تظاهرات تبدیل شده اند ، در اینجا خلاصه ای از چند:

کالدونیای (2006)

Mohawks از شش کشور بزرگ رودخانه اشغال یک سایت ساخت و ساز برای یک زیربخش در سرزمین مورد مناقشه در این جامعه غربی همیلتون. ساکنان محلی متهم Mohawks از آزار و اذیت و ارعاب و خرابکاری و آنها را متهم به OPP از انجام هیچ کاری برای حفاظت از آنها. اشغال به طول انجامید 52 روز قبل از OPP راه اندازی یک حمله و بازداشت 16 نفر. چندین افسر پلیس مجروح شدند و اموال نابود شده است. در همبستگی Mohawks از Tyendinaga مسدود شده راه آهن در نزدیکی Belleville فقط به عنوان آنها در حال حاضر انجام در حمایت از مرطوب’suwet’en.

GUSTAFSON دریاچه (1995)

یک گله دار سعی در ضربه یک گروه کوچک از کشورهای Sundancers کردن اموال خود را — که آنها ادعا شد unceded Secwepemc خاک — در شمال B. C. آنها حاضر به ترک. برخی از 400 RCMP افسران مستقر شدند به سایت پشتیبان توسط هلیکوپتر و زره پوش حامل پرسنل. Gunfights گرفت. یک زن بومی مجروح شد. بن بست به طول انجامید گفت: به یکی از بزرگترین اقدامات پلیس در تاریخ کانادا در هزینه $5.5 میلیون نفر است.

BURNT CHURCH (1999-2002)

این شروع به عنوان یک در حال اجرا اختلاف بین غیر بومی و Mi’kmaq فیشر در نیوبرانزویک بیش از Mi’kmaqs’ پیمان حقوق برای گرفتن ماهی و خرچنگ خارج از فصل. متعددی وجود دارد که درگیری های خشونت آمیز بین آنها را با عکس های از کار اخراج شدند. در ماه اوت سال 2000 فدرال شیلات افسران راه اندازی یک حمله Mi’kmaq خرچنگ تله رمنج Mi’kmaq قایق و وادار کردن ساکنان خود را در دریا.

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید Feb. در 23 سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im