نمایی از تپه: بله ما بیش از حد وابسته به چین اما در حال تغییر است که آسان تر از انجام گفت

پس از COVID بحران چه خواهد بود “طبیعی” در استرالیا روابط با چین ؟

جواب کوتاه این است که احتمالا هر دو بدتر و پیچیده تر از قبل از COVID.

در این هفته دیده می شود تازه نقطه کم با دولت چین تهدید اقتصادی قصاص در پاسخ به موریسون دولت برای تماس بین المللی مستقل تحقیق در مورد منشاء و دست زدن به ویروس.

به طور کلی این بیماری همه گیر است و قرار است در جلو و مرکز دو سوال. این اولین بار است که به مدت طولانی: اتحاد استرالیا تبدیل شدن بیش از حد وابسته به چین ؟ دوم گرفته شده بر روی یک فوریت جدید: می توانید این وابستگی کاهش می یابد?

مناسب در بحران بهداشت و درمان این وابستگی شده و برجسته با موضوع لوازم پزشکی آنجا که ما واردات از چین از جمله حیاتی اما ساده محصول از ماسک است.

در روز شنبه در کنفرانس خبری وزیر بهداشت گرگ شکار جشن معدن نجیب زاده اندرو “لاغر” فارست را برای تامین امنیت دولت فدرال از 10 میلیون COVID-19 آزمون از چین (که برای آن دولت خواهد پرداخت).

فارست تاکید کرد او رابطه نزدیک و قدردانی به این شرکت چینی که ارائه $320 میلیون ارزش تست دنده. نمیدانستند به شکار تا تابع “لاغر” تا به حال بازپرداخت نفع با دعوت همراه چینی سرکنسول به ویکتوریا طولانی ژو بود که بر اساس یک پلت فرم برای دفاع از کشور خود را از دست داده و همه گیر (که “باز و شفاف” او گفت).

شکار شده بود کمین; دولت خشمگین بود.

فارست یکی از بسیاری در جامعه کسب و کار که نمی خواهید چین قایق را لرزاند.

رسانه نجیب زاده کری استوکس به نقل از این هفته گفت: “اگر ما در حال رفتن به رفتن به بزرگترین بدهی ما تا به حال در زندگی ما و سپس به طور همزمان فشار با نوک انگشت ما بزرگترین ارائه دهنده درآمد در چشم آن را نه لزوما باهوش ترین چیز شما می توانید انجام دهید.”

سابق وزیر منابع مت Canavan معمولا در آهنگ با کسب و کار اعلام کرد که “بیش از حد بسیاری از کسب و کار ما نخبگان هستند concerningly مبهم در مورد اینکه آیا ما باید یک سیاست خارجی مستقل”.

یک رشته جداگانه از انتقاد از دولت آمده است از کسانی که استدلال می کنند فراخوان خود را برای پرس و جو فاقد دیپلماتیک حدت. آنها می گویند از آن ساخته شده بود بدون پوشش شرکای بین المللی برای تقویت و آمد بیش از حد سخت بر روی پاشنه از رئیس جمهور تهمت را اعلام او می خواهم توقف کمک های مالی به سازمان جهانی بهداشت.

بود که آن را به عنوان ممکن است درخواست و پیشنهاد منطقی است که به اندازه کافی با توجه به عظمت این بیماری همه گیر است عواقب و بهینه اجرای برنامه توسط هر دو کشور چین و به چه کسی است.

بدون شک دولت انتظار می رود چین به واکنش نشان می دهند اما نیش به وحشی, با چینی ها تهدید به عذاب تحویل داده شده توسط سفیر چنگ Jingye به دنبال نشت از یک مکالمه بین او و فرانسیس Adamson از وزارت امور خارجه.

منابع می گویند موریسون احساس شخصا affronted توسط چین قلدری. همچنین آنها می گویند او سخت نگرش خود را نسبت به چین در سال گذشته است.

و همچنین به عنوان نشان خود defensiveness بیش از COVID-19 چینی واکنش فقط آخرین تجلی رویکرد خود را در روابط خارجی.

این یک آشنا راهکار. او به تازگی منتشر شده خاطرات Malcolm Turnbull با اشاره به چین “قلدری تاکتیک” می نویسد: “اگر یک کشور خارجی نا امید چین – به عنوان مثال توسط نخوری رفتار خود را در برخی از شیوه – سپس آن را می تواند انتظار می رود هر دو انتقاد و عواقب اقتصادی”.

COVID-19 به سادگی به ارمغان آورد به سطح در مد دراماتیک عمیق و طولانی مدت اتصال استرالیا است. به عنوان چین برای تبدیل شدن به قوی تر و در سال های اخیر آن رژیم به طور فزاینده ای قاطعانه و دیپلماتیک تهاجمی مشکلات استرالیا وابستگی بیشتر آشکار است.

این بیماری همه گیر را برانگیخته تماس برای تنوع هر دو ما بازارهای صادرات و واردات منابع بیشتر و خودکفایی.

لیبرال backbencher اندرو Hastie, صندلی های مجلس هوش و کمیته امنیت خواستار بررسی “تمام صنایع و بخش هایی که آسیب پذیر هستند به اختلال در زنجیره تامین و نیز ضروری به ما انعطاف پذیری استراتژیک به عنوان یک کشور”.

Canavan گفت: این بیماری همه گیر به حال روشن است که “ما باید با کاهش وابستگی ما به یک کشور”. او می خواهد برای دیدن کار استرالیا با کشورهای دیگر به “تنوع در جهان تولید مواد حیاتی برای اقتصاد بین المللی است. این در حال حاضر اتفاق می افتد با پردازش نادر خاکی”.

Canavan می گوید استرالیا به عنوان بزرگترین تولید کننده سنگ آهن و بزرگترین صادر کننده زغال سنگ کک است “استراتژیک علاقه در حال توسعه جایگزین برای مشتریان این محصولات”.

اما تنوع و گوناگونی دست یافتنی است و تنها به یک درجه است. استرالیا را به سطح بالایی از اقتصادی تکیه بر چین به ناچار همچنان برای آینده قابل پیش بینی. اغلب بلافاصله به عنوان مثال استرالیا بازیابی از بلندی رکود اقتصادی خواهد شد نیاز به کمک اقتصاد چین.

چین خرید سنگ آهن و زغال سنگ هستند bedrocks صادرات ما است. بازار گسترده تر برای آنها را در تقاضا در کشورهای دیگر.

این بیماری همه گیر خواهد شد و منجر به برخی از بازنگری و تغییرات.

برای مثال بیش از اعتماد به نفس از بسیاری از دانشگاه های استرالیا در دانش آموزان چینی به رسمیت شناخته شده برای برخی از زمان. آن است که در حال حاضر آشکار این باید تصحیح شود.

ممکن است COVID انجام خواهد شد که به هر حال با مرز بسته شدن تولید دراز مدت تنظیم مجدد.

در واردات جانبی, استرالیا نیاز به پرداختن به این موضوع از برخی لوازم پزشکی. این یک موضوع امنیت ملی به طور گسترده تعریف شده است.

فراتر از چنین محصولات با این حال مصرف کنندگان استرالیایی بهترین خدمت هستند با بازارهای عامل: آخرین چیزی که ما می خواهیم این است که بازگشت به حمایت از تولیدات داخلی.

سرمایه گذاری خارجی جالب منطقه است.

برای محافظت از استرالیا شرکت های آسیب پذیر ساخته شده در طول بحران تمام طرح های پیشنهادی (نه فقط کسانی که در بالا خاصی آستانه) در حال حاضر باید به سرمایه گذاری خارجی نقد و بررسی هیئت مدیره.

این موقتی است اما پست بحران وجود دارد به احتمال زیاد به فشار افکار عمومی به یک رویکرد سخت تر به برخی از سرمایه گذاری چین مناقصه.

برای برخی از زمان حال – احتمالا پس از بحث در اطراف یک شرکت چینی دستیابی به اجاره داروین بندر – سرمایه گذاری چین پیشنهادات موثر در زمینه های کلیدی مانند انرژی و زیرساخت شده اند مورد بررسی قرار بیشتر انتقادی است.

مهمتر (اگر چه نه یک FIRB ماده) Huawei از مطالعه خارج 5G شبکه.

در همان زمان به عنوان COVID برجسته برخی از واقعیت خشن از چین رابطه آن است که همچنین ارائه یک یادآوری است که طبیعت از وضعیت منطقه استرالیا روبرو خواهد شد در چند سال آینده چیزی از قرعه کشی.

مغلوب ساختن پیشی جستن رفتار در طول همه گیر شده است و بدتر از نامنظم. هر کسی می تواند شک اگر او دوباره انتخاب خود را انجام خواهد احتمال تبدیل شدن به حتی بیشتر غیر قابل پیش بینی? عواقب آن برای ما نامزدی در منطقه – و یا متارکه از آن – در حال عمیقا نگران کننده برای استرالیا سیاست خارجی است.

اگر جو بایدن برنده در ماه نوامبر وجود دارد می تواند قابل توجه امداد در سراسر کانبرا سیاست خارجی ایجاد. موریسون wooed با مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان یک “bestie” را مجبور به انجام کاری از یک pivot اما ما می دانیم که او نهایی عملگرا.

بایدن به معنی سیاست آمریکا در منطقه خواهد بود قابل پیش بینی تر و در نتیجه بهتر است برای استرالیا.

اما آن را نمی خواهد را به استرالیا, روابط بلند مدت با چین هر ساده تر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de