وقتی ما یک ماشین برخورد به سمت ما و ما معمولا بلافاصله می دانم که در آن است که از پس ما می توانید از راه. مغز ما دارای یک توانایی شگفت انگیز به سرعت در حال جدا کردن صدا از ماشین از پس زمینه برای تلفن های موبایل و ردیابی محل آن در جهان – توانایی به نام فضایی شنوایی.

برای انجام این کار مغز ما بهره برداری از تفاوت در برای تلفن های موبایل پس از رسیدن به ما دو گوش. برای مثال اگر یک صدا می آید از چپ ما به طرف آن بلندتر در گوش چپ و از آنجا که صدا طول می کشد زمان برای سفر از طریق هوا می رسد در گوش چپ ، با استفاده از این نشانه ها مغز ما را می سازد به طور مداوم در حال تحول تصویر از جایی که صدا ساطع چیزهایی در جهان هستند که با استفاده از آن برای قرار دادن منابع صوتی و جلوگیری از تهدیدات مانند است که خارج از کنترل ماشین.

متاسفانه برای بسیاری از افراد مبتلا به اختلالات شنوایی فضایی شنوایی اغلب به شدت محدود است. این درست است به خصوص برای افرادی که استفاده از کاشت حلزون که اغلب به پیدا کردن محل و جدا کردن صداهای مختلف بسیار دشوار است.

ما در حال تلاش یک رویکرد متفاوت است. ما را به اطلاعات معمولا از طریق تفاوت در صدا بین گوش و ارائه آن از طریق حس لامسه به جای. ایده این است که با ارائه گم شده و اطلاعات صدا از طریق لرزش بر روی پوست مغز را قادر به ادغام دو معنا به بهبود درک.

کاشت حلزون کار با دور زدن بخش های آسیب دیده از خارجی و گوش میانی و به طور مستقیم تحریک عصب شنوایی. برای هزاران نفر از مردم مبتلا به اختلالات شنوایی, این تکنولوژی تا به حال باور نکردنی تاثیر را در زندگی خود بازگرداندن برخی از شنوایی خود را و اجازه می دهد آنها را به دنبال مکالمات در مکان های آرام به طور مشابه به افراد با شنوايی طبيعی.

کاشت حلزون معمولا فقط با قرار دادن در یکی از گوش کاربر. BruceBlaus/Wikimedia Commons CC BY

متاسفانه اکثر کاربران تنها باید یک ایمپلنت در یک گوش معمولا به دلیل هزینه های اضافی و خطر دوم لانه گزینی عمل جراحی است. داشتن تنها یک ایمپلنت بدان معنی است که کسانی که کوچک تفاوت در بلندی و زمان بندی برای تلفن های موبایل بین گوش نمی توان فضایی برای شنیدن.

اگر چه یک ایمپلنت به خوبی کار می کند در یک محل آرام این می تواند آن را دشوار برای مقابله در شلوغ صدای محیط. تصور کنید تلاش برای گوش دادن به دوستان خود را به شما صحبت می کنید در یک رستوران شلوغ – با clattering ظروف یکبار مصرف و با صدای بلند مکالمات – هنگامی که شما نمی توانید بگویید که جهت های مختلف برای تلفن های موبایل در حال آمدن از.

یک بار دیگر با احساس

محققان قبلا سعی کردم روش های متعددی برای بهبود فضایی شنوایی در کاشت حلزون کاربران از طریق بهبود فناوری های پروتز اما با موفقیت محدود است. در یک مطالعه جدید منتشر شده در گزارش های علمی, ما تست شده که آیا ارائه فضایی شنوایی نشانه به مچ دست به عنوان ارتعاشات کمک خواهد کرد کاربران ایمپلنت حلزونی گوش قرار دادن تلفن های موبایل.

برای انجام آزمایش ما ما راه اندازی یک حلقه از بلندگو. از شرکت کنندگان خواسته شد برای شناسایی که بلندگو پخش شده صدا از صدا کرد و گفت: “جایی که من هستم صحبت از؟” همانطور که انتظار می رود بسیاری از کاربران ایمپلنت تلاش هنگامی که آنها تا به حال تنها صدا. اما ما متوجه شدیم که هنگامی که آنها تا به حال haptic محرک (ارتعاشات) در کنار صوتی آنها می تواند شناسایی محل صدا به مراتب دقیق تر است.

پس از حدود 15 دقیقه از آموزش های صوتی و لمسی نشانه ها با هم, شرکت کنندگان قادر به به طور موثر ترکیب این دو سیگنال. ما در بر داشت که آنها انجام بهتر با ترکیب صوتی و لمسی تحریک از دو حس خود را. این نشان می دهد که مغز خود را قادر به سرعت در حال ادغام اطلاعات ورود از طریق دو معنا به بهبود فضایی شنوایی.

این نتایج برجسته این پتانسیل استفاده از haptics به کمک شنوایی. کار دیگر ما در حال حاضر نشان داده است که haptics می تواند به بهبود درک گفتار در محیط های پر سر و صدا در کاشت حلزون کاربران است.

در آینده ما می خواهید به استفاده از haptics به کمک شنوایی شنوندگان شناسایی چندگانه برای تلفن های موبایل که از مکان های مختلف. برای مثال شما ممکن است بخواهید به گوش دوست خود را صدا به یک طرف موسیقی از رادیو و تلویزیون از طرف دیگر و تند تند از باران در برابر پنجره. این می تواند به ما کمک کند پیدا کردن راه های جدید برای کمک به شنوایی افراد مبتلا ساخت غنی و تصویر دقیق تری از جهان خود را از طریق شنیدن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو