ول رابرت مارس افسانه ای دانشمند که به ما کمک کرد درک اکوسیستم تئوری هرج و مرج و حتی بیماری های همه گیر

خداوند رابرت “باب” مه بارون ممکن است از آکسفورد که فوت کرد در سن 84 یکی از بزرگترین دانشمندان استرالیایی از قرن گذشته.

او اهدا شد تقریبا هر افتخار بریتانیا تأسیس می تواند ارائه دهد: استادی در آکسفورد ریاست جمهوری از انجمن سلطنتی لندن سلحشوری یک صندلی در مجلس اعیان یک نقش به عنوان رئیس علمی مشاور دولت انگلستان و عضویت منظور از شایستگی های شخصی هدیه ملکه محدود به تنها 24 زندگی اعضای.

با این وجود او باقی مانده ناب استرالیا با استرالیا لهجه و larrikin خط او ادعا کرد که فرد برای اولین بار در 350 سال تاریخ انجمن سلطنتی به یک swearword به آن دقیقه است.


ادامه مطلب: رابرت هوک: ‘زبان انگلیسی لئوناردو’ بود که در یک قرن 17 علمی سوپراستار


ممکن است متولد سیدنی در سال 1936 و در اصل آموزش به عنوان یک فیزیکدان شدن استاد فیزیک نظری در دانشگاه سیدنی در سال 1969. اما در سال 1973 او منتقل شده در هر دو قاره ها و رشته های تبدیل شدن به یک استاد جانورشناسی دانشگاه پرینستون قبل از حرکت به آکسفورد در سال 1988.

او به ارمغان آورد ریاضی بینش از یک فیزیکدان به پس از آن تا حد زیادی توصیفی زمینه محیط زیست تبدیل آن به یک نظری علم با یک شرکت ریاضی پایه. با این وجود او به رسمیت شناخته شده پیچیدگی محیط زیست در مقایسه با فیزیک. من به یاد بیاورید او گفت: “بوم شناسی علم موشک نیست – آن را بسیار سخت تر از آن”.

میراث او بخصوص در زمان بحران است. اساسی باروری تعداد یک بیماری R0 یک مفهوم آماری است که نفوذ بسیاری از بحث در مورد نحوه مدیریت این بیماری همه گیر کوروناویروس. اگر ما می تواند به کاهش آن به زیر یک و حفظ آن وجود دارد ما می توانیم از بین بردن این بیماری است.

با او همکار دراز مدت استاد روی اندرسون از کالج امپریال ممکن است به ارمغان آورد این مفهوم به مدیریت بیماری های عفونی بیش از 40 سال پیش. این تقطیر پیچیده زیست محیطی فرآیند به ساده ریاضی مفهوم بود و به نوعی از بینش علمی.


ادامه مطلب: 6 کشور 6 منحنی: چگونه سازمان ملل که نقل مکان کرد و سریع در برابر COVID-19 اجتناب از فاجعه


ممکن است ساخته شده بسیاری از دیگر کمکهای زیادی به محیط زیست. یکی از قدیمیترین بینش که باقی می ماند مهم امروز این است که اکوسیستم پیچیده لزوما بیشتر انعطاف پذیر از آنهایی که ساده.

کارشناسان محیط زیست را بر عهده داشتند که متنوع و پیچیده اکوسیستم مانند صخره های مرجانی و جنگلهای انبوه مناطق گرمسیری شد بهتر قادر به مقاومت در برابر اختلال. اما ممکن است مدل های ریاضی نشان داد که این مورد نیست. همانطور که ما وارد یک دوران بی سابقه ای از تاثیر انسان بر جهان طبیعی ما را به خوبی به یاد داشته باشید این کلید بینش.

مه بود و همچنین یکی از رهبران در توسعه تئوری هرج و مرج نشان می دهد که ساده زیست محیطی سیستم های نشان می دهد فوق العاده پیچیده و غیر قابل پیش بینی رفتار.

اخیرا او به ارمغان آورد او بوم دیدگاه به خرس در نوع دیگری از پیچیده پویا سیستم با تجزیه و تحلیل رفتار بازارهای مالی است.

رابرت مارس (ردیف دوم از راست; نویسنده دوم از سمت راست در ردیف عقب) عاشق راه رفتن در طبیعت و همچنین مطالعه آن. Hamish مک کالوم, نویسنده ارائه شده

اگر چه او به هیچ وجه در زمینه بوم او خیلی شور و شوق برای طبیعت است. تا زمانی که نهایی چند سال از زندگی خود را سازماندهی سالانه پیاده روی سفر به اروپا رشته کوه های آلپ با او زیست محیطی همکاران. مناسب و بلند و لاغر, نه به ذکر است به شدت رقابتی او یک مرد سخت به ضرب و شتم به بالای کوه.

در مقایسه با موفقیت بزرگ در انگلستان ممکن است باقی می ماند نسبتا ناشناخته در بومی استرالیا است. او دریافت ما بالاترین افتخار یک همراه و همدم منظور از استرالیا در سال 1998 است.

به عنوان جهان چنگ زدن با کروناویروس گیر با استفاده از مدل سازی به روش او دست در حال توسعه ما باید به یاد داشته باشید و قدردانی خود را در سطح جهانی کمک به علم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de