این کروناویروس جدید به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان پس از کشف آن در اواخر سال گذشته در چین است. آن را در حال حاضر آلوده بیش از 19,700 مردم در سراسر جهان و کشته شدن حداقل 425 باعث سفر ممنوعیت سراسر شهر بود قرنطينه و هیستری جمعی.

برای مبارزه با گسترش آن در ایالات متحده آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ارائه کرده است برخی از به ظاهر ساده مشاوره: “ماندن در خانه هنگامی که شما مریض هستند.”

که آسان تر از انجام گفت برای دهها میلیون نفر از کارگران در ایالات متحده آمریکا است که روز پرداخت می شود بیمار یا کسانی که در عمل یک “رابطه جنسی خشن-it-out” فرهنگ محیط کار. این شکاف یک مشکل بزرگ زمانی که یک بیماری مانند coronavirus را می توان با عنوان کمی به عنوان یک سرفه.

به عنوان کسی که تحقیقات کار من تعجب شده است: آیا این محل هنجارها و سیاست ما کمک به شرکت های مقابله با یک ویروس مسری – و یا انجام آنها سرعت بخشیدن به آن گسترش یابد ؟

بیشتر مردم در شهر نیویورک و جاهای دیگر دیده می شود پوشیدن ماسک صورت به امید اجتناب از عفونت است. AP Photo/علامت Lennihan

مشغول به کار در حالی که بیمار

ایالات متحده آمریکا یکی از تنها دو کشورهای OECD است که آیا جهانی تضمین پرداخت را برای بیمار کارگران است. و 39 متحده ترک آن را به کارفرمایان به این معنی که در حدود 1 در 3 کارگران در ایالات متحده صفر روز پرداخت می شود بیمار.

مطمئن شوید که وجود دارد این است که فدرال خانواده و پزشکی ترک عمل ارائه می دهد که کار حمایت برای گرفتن زمان برای برخی از دلایل بهداشتی. در عین حال این حمایت تنها پوشش یک زیر مجموعه از کارکنان با مقررات شغلی تصدی و کارفرما اندازه. از همه مهمتر عمل می کند پوشش بیماری هایی مانند آنفولانزا – حتی در یک بیماری همه گیر — مگر اینکه عوارض بوجود می آیند.

این شرایط ایجاد یک تضمین می کنند که کارگران را نادیده گرفتن بهداشت عمومی هشدار و خستگی راه رفتن به محل کار خود را بدون در نظر گرفتن علائم. در این روش قابل کنترل بحران بهداشتی می تواند مارپیچی به یک بیماری همه گیر.

ما شاهد این اتفاق می افتد در آخرین شیوع H1N1 آنفلوآنزای خوکی در سال 2009. یک برآورد یافت که حداقل 3 در 10 کارگران در بخش خصوصی را هم از کار زمانی که بیمار با این ویروس که منجر به 7 میلیون و ممکن است عفونت های اضافی را تمدید شیوع.

CDC سرزنش H1N1 و عوارض مربوط به 12,469 مرگ و میر در ایالات متحده در سال 2009 و 2010.

در خط مقدم

این به خصوص در مورد کسانی که به احتمال زیاد برای رفتن به محل کار هنگامی که بیمار در حال سرویس کارگران از شغل خود هستند و معمولا غیر ممکن است برای انجام کار از خانه.

کمتر از نیمی از کارگران خدمات باید هر روز پرداخت می شود بیمار و کمترین کاهش با پرداخت.

این افرادی که آماده سازی مواد غذایی در رستوران ها, مراقبت از بیمار و سالمند و حفظ محيط تمیز…. بسیاری نیز نقش حیاتی در حفظ سلامت عمومی به عنوان خط اول دفاعی در برابر سرایت. در عین حال که نقش تضعیف عدم دسترسی به سیاست های است که اجازه می دهد و آنها را تشویق به ماندن در خانه زمانی که آنها بیمار هستند.

نورو ویروس به عنوان مثال علت مسمومیت غذایی در ایالات متحده آلوده حداقل 20 میلیون آمریکایی در سال است. و در عین حال CDC نشان داده است که 1 در 5 خدمات مواد غذایی کارگران می گویند کار می کنند “در حالی که بیمار با استفراغ یا اسهال” در تضاد مستقیم از دستورالعمل.

این نگران کننده آمار باید به اندازه کافی سریع مصرف کنندگان به سوال در مورد پرداخت مرخصی استعلاجی سیاست های خود را در رستوران های مورد علاقه – و برای کارفرمایان در صنایع غذایی به بررسی آنها پرداخت مرخصی استعلاجی سیاست و فرهنگ محیط کار در اطراف در نظر گرفتن زمان برای بازیابی.

تاکو بل به تازگی اعلام کرد پرداخت مرخصی استعلاجی سیاست. AP Photo/مت Marton

بسته شدن شکاف در سیستم دفاعی آمریکا

خوشبختانه بیشتر کشورهای محلات و شرکت در حال کار برای بستن شکاف در سیستم دفاعی آمریکا.

امروز 11 ایالت و یک تعداد انگشت شماری از محلات تضمین پرداخت مرخصی استعلاجی برای کارگران است.

تعدادی از شرکت ها نیز به رسمیت شناخته شده خطرات بالقوه داشتن بیمار کارگران در کار است. به تازگی تاکو بل اعلام آن ارائه خواهد شد پرداخت مرخصی استعلاجی برای کارگران زیر سیاست های مشابه از کارفرمایان مانند Chipotle و خارج شده است. آن باقی مانده است دیده می شود اگر دیگران را به دنبال خواهد داشت و چگونه کارفرمایان خواهد القای فرهنگ کار است که پشتیبانی از سلامتی.

ارائه به روز پرداخت می شود بیمار است نه فقط خوب برای بهداشت عمومی – تحقیقات نشان می دهد همچنین باعث می شود حس خوب کسب و کار.

برای مثال ملی مشارکت برای زنان و خانواده ها تخمین می زند که به اصطلاح “presenteeism” هنگامی که بیمار به کارکنان نشان می دهد تا به کار هزینه های کارفرمایان $218 میلیارد دلار در سال — بیش از هزینه از غیبت به دلیل بیماری.

مرکز قانون و سیاست های اجتماعی انجام یک نظرسنجی که در بر داشت که شرکت های که ارائه کارکنان با پرداخت مرخصی استعلاجی گزارش سطوح بالاتری از بهره وری و کاهش گردش مالی. و مطالعه تاثیر کانکتیکات 2011 پرداخت می شود, مرخصی استعلاجی در قانون یافت کارفرمایان گزارش کمی و یا بدون افزایش در هزینه به عنوان یک نتیجه.

تغییر فرهنگ

اما عدم پرداخت مرخصی استعلاجی است که تنها بخشی از مشکل است. امریکا ناسالم فرهنگ کار نیز در گسل.

یک 2018 بررسی نشان داد که نزدیک به نیمی از کارگران با پرداخت روز بیمار بود و از یک سال قبل است. در حالی که می تواند یک شاخص از کارکنان سالم است که به نظر می رسد بسیار مشکوک; سایر نظرسنجی ها نشان می دهد بسیاری از آنها را به کار می رفت بیمار است.

این نگرش فرهنگی نه تنها خطرات کارگران بهداشت و درمان خود اما همچنین که از همکاران و مشتریان و گسترده تر جامعه است. این مورد در بهترین زمان اما با توجه به امکان یک بیماری همه گیر پیامدهای بالقوه هستند کاملا ترسناک است.

[ مانند آنچه شما به عنوان خوانده شده ؟ می خواهید بیشتر ؟ ثبت نام برای مکالمه های روزانه در خبرنامه. ]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو