طالبان آتش بس آغاز می شود, تغذیه امید صلح آمیز و مرفه افغانستان

اگر هفت روز آتش بس میان ایالات متحده و طالبان در افغانستان نگه می دارد تا فوریه. 28, 2020, افغانستان چندین دهه جنگ طولانی ممکن است در نهایت به پایان رسید. قرارداد صلح می تواند امضا شود به عنوان به زودی به عنوان Feb. 29, با توجه به وزارت امور خارجه.

پیش نویس این توافق به شرح زیر ماه از stop-and-go مذاکرات میان ایالات متحده و طالبان شورش مسلحانه ترویج فوق العاده محافظه کارانه از اسلام سنی.

طالبان تا به مبارزه دولت افغانستان برای قدرت برای سه دهه است. پس از حمله ایالات متحده آمریکا از سال 2001 پس از 9/11 حمله به مرکز تجارت جهانی آن نیز مبارزه ایالات متحده – 18-سال جنگ که به کشته شدن 2,300 سربازان آمریکایی و بیش از 43 ، 000 شهروندان افغان.

یک توافق صلح با طالبان خواهد تنظیم به شرایط صحنه خروج باقی مانده 14,000 نیروهای ایالات متحده از افغانستان است. در مقابل طالبان باید به توافق برسند به گفتگوهای صلح با دولت افغانستان و مقامات و قطع روابط با گروه های تروریستی مانند القاعده است.

اما صلح در افغانستان را بیش از یک توافق. تاریخ نشان می دهد که رشد اقتصادی و بهتر کار فرصت لازم برای بازسازی ثبات پس از جنگ. کار من در درگیری های مسلحانه بر محیط زیست و ایجاد صلح نشان می دهد که مراقب باشید و استفاده پایدار از افغانستان فراوان منابع طبیعی می تواند یک مسیر رو به بهبود است.

یک بازار در شهر کابل افغانستان, Sept. 8, 2019. AP Photo/ابراهیم نوروزی

ایجاد یک صلح پایدار

گروه های شورشی استخدام افرادی که به شدت نیاز به درآمد. عنوان مجله Wired گزارش شده در سال 2007 طالبان پرداخت می شود سربازان خود را به مراتب بهتر از دولت افغانستان. امروز حقوق برای اعضای داعش-KP اسلامی دولت محلی شعبه در حال گزارش و حتی بالاتر.

ایجاد پرداخت جایگزین به گروه های افراطی و سپس یک قطعه مهم در حل امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان پازل.

و از آنجا که بسیاری از مبارزان گروه های شورشی در افغانستان آمده از کشاورزی پس زمینه و کشاورزی حساب برای 40 درصد از کل شغل ها در افغانستان – توسعه روستایی خواهد بود به خصوص مهم برای ایجاد صلح.

“تقویت منابع طبیعی مربوط به معیشت می [ارائه] در آینده برای جوانان که ممکن است در غیر این صورت پیوستن به نیروهای شورشی می گوید:” کارل بروخ رئیس محیط زیست Peacebuilding انجمن, یک سازمان غیر انتفاعی است که به مطالعه رابطه بین درگیری های مسلحانه و منابع طبیعی.

ایالات متحده آمریکا آژانس توسعه بین المللی که همچنین بودجه تلاش برای ایجاد اقتصاد پس از جنگ کشورهایی مانند کلمبیا و جمهوری دموکراتیک کنگو می بیند رشد اقتصادی پایدار به عنوان مهم به صورت صلح آمیز و مرفه افغانستان است.

انجیر و زعفران و آجیل کاج

بازار صادرات برای آرزو افغان محصولات کشاورزی مانند ترمه, آجیل کاج, انجیر و زعفران یک برنامه به طور بالقوه سودآور بخش از اقتصاد روستایی است.

در ماه نوامبر سال 2019, چند, چینی, واردکنندگان نهایی یک قرارداد با شرکتهای افغانی به خرید US$2.2 میلیارد دلار در افغانستان آجیل کاج بیش از پنج سال آینده.

دیگر صادرات محصولات کشاورزی از افغانستان در حال پیدا کردن جایگاه خود در بازار جهانی بیش از حد. انگور فروش آورده افغانستان 143 میلیون در سال 2017. میوه های گرمسیری به دست آورده $101 میلیون. افغانستان اقتصاد رشد 2.9 درصد در سال 2019 عمدتا محور کشاورزی است.

زنان افغان در یک زمینه زعفران در هرات افغانستان, Nov. 27, 2013. AP Photo/Hoshang هاشمی فایل

دولت افغانستان به رسمیت می شناسد خود را بالقوه به عنوان یک منبع جهانی از غذاهای خوب.

هشت ماه پس از رئیس جمهور اشرف غنی ایجاد چندین دالان هوایی در سال 2018 امن و پرواز مستقیم از مسیرهای ایجاد شده برای تجارت و مقاصد دیگر – صادرات از افغانستان افزایش 32 درصد است. این مسیرهای هوایی متغیر باشد اتصال افغانستان به هند و ترکیه و چین و عربستان و اروپا و روسیه و چین و امارات متحده عربی و ازبکستان – مراکز تجاری که به افغانستان محصولات دسترسی به دیگر تجارت مقصد.

به تازگی مرور در یک فروشگاه مواد غذایی محلی در لس آنجلس, من برای آمدن بر یک قرمز روشن کیسه قندهار انجیر.

توزیع Ziba غذاهای به من گفت که 80 درصد از نیروی کار خود را – هر دو مدیریت و کارکنان است – زن و شرکت فراهم می کند که درس به زبان انگلیسی و دیگر توسعه حرفه ای کارکنان.

“ما متعهد به ارائه افغان ما با کارکنان در طول سال اشتغال با وجود ماهیت دوره ای از بخش کشاورزی” زیبا شریک Raffi Vartanian گفت.

معدن زمرد

زمرد یکی دیگر از افغانستان محصول با پتانسیل به درایو رشد اقتصادی است. بالا در کوه های هندوکش از ولایت پنجشیر به خاک سپرده شد رنگی سبز زمرد اشاره کرد رنگ و خلوص است.

ساکنان پنجشیر یک بار به فروش می رسد این معروف زمرد به امور مالی خود را مقاومت در برابر اشغال شوروی. در یک ثبات بیشتر در آینده این سنگ های قیمتی می تواند درآمد قابل توجهی برای مردم در منطقه ای که بیش از حد کوهستانی برای پرورش یا نگهداری.

افغانستان صادر شده حدود 100 میلیون دلار در زمرد در سال 2018 با توجه به InColor مجله یک نشریه بین المللی سنگ های قیمتی رنگی انجمن. در 2015, حراج کریستی خانه فروخته شده افغان زمرد برای $2,276,408 یک رکورد قیمت برای کریستی.

با وجود های اخیر برخی تعمیرات جاده های کوهستانی و دور افتاده منطقه پنجشیر همچنان بسیار دشوار است برای گرفتن در داخل و خارج از. با دسترسی بهتر و بهبود تکنولوژی و آموزش بیشتر برای کارگران معدن تحلیلگران تخمین می زنند پنجشیر می تواند تولید $300 به $400 میلیون ارزش زمرد در هر سال.

زمان بندی خوب

اگر امضا افغانستان صلح خواهد آمد فقط بیش از 40 سال پس از سال 1979 اتحاد جماهیر شوروی حمله که باعث یک چرخه از درگیری های مسلحانه است که بی ثبات مرکزی این کشور آسیایی پس از.

افغانستان شورشیان در بالای زدم روسی خودروی زرهی در افغانستان در ماه فوریه سال 1980. عکس از آسوشیتدپرس

حدود 2.5 میلیون افغان کشته و یا زخمی در طول دهه های طولانی اشغال شوروی. خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در سال 1989 در سمت چپ این کشور در هرج و مرج در معرض خطر احتمالی ظهور گروه های تروریستی مانند طالبان و القاعده و در نهایت است-KP.

هر چند 27.5 میلیون افغان کمتر از 25 سال سن دارند و تنها شناخته شده جنگ جمعیت امیدوار است در مورد کشور خود چشم انداز صلح است. بررسی های اخیر توسط بنیاد 18000 افغان ها یافت می شود که 90 درصد از افراد مورد بررسی به شدت به حمایت از تلاش ها در جهت مقابله با طالبان است.

همسر افغان به یاد داشته باشید شادتر. شوهر من که چپ افغانستان به عنوان یک مرد جوان پس از تهاجم اتحاد جماهیر شوروی دارای آلبوم عکس نمایش خود خانواده کباب کباب و lounging در رز پر ولسوالی پغمان باغ های خارج از شهر. در آن زمان, زیبا, کابل شد شناخته شده به عنوان “پاریس از آسیای مرکزی است.”

بسیاری از ولسوالی پغمان را چمن و کاخ ها در حال حاضر در روند دقیق مرمت – یک نشانه امیدوار پس از چند دهه از نابودی.

بازدید کنندگان در سال 2009 در یک دریاچه در Band-e-Amir افغانستان اولین پارک ملی. AP Photo/Rahmat Gul

در دهه های 1960 و 1970 در افغانستان دیدنی مناظر طبیعی با جذب هزاران نفر از گردشگران هر سال با توجه به وزارت امور خارجه افغانستان. مسافران جوان که در زمان معروف “هیپی دنباله دار” – یک 4,660 مایل سفر از لندن به گوا هند عبور خواهد از طریق افغانستان است.

اکوتوریسم یکی دیگر از صنعت است که می تواند به توسعه در افغانستان اگر درگیری های مسلحانه متوقف است.

طالبان توافق لازم است برای پایان دادن به جنگ افغانستان. اما معنی دار ایجاد شغل و رشد اقتصادی پایدار کمک خواهد کرد که ایجاد یک صلح با دوام.

این یک نسخه به روز شده از یک مقاله در اصل منتشر Dec. 10, 2019.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de