فقط چند دقیقه به پخش, او را دیدم سردبیر با عجله به کف استودیو قیافه شدید. “من متوجه چیزی نمی شد حق” Kunhiraman به یاد می آورد.

ایستگاه uplink ناگهان رفت و مرده است. Kunhiraman تصویر حل شده به یک صفحه آبی. یک مطلوب پیام گفت: بینندگان هیچ سیگنال. “ما تاسف ناراحتی ،

اما این هیچ ویژگی های دشواری. ایستگاه قطع شده بود منظور از هند به وزارت اطلاعات و رادیو و تلویزیون. دولت تصمیم گرفت برای جلوگیری از کانال 48 ساعت به دلیل آن را به حال تحت پوشش فوریه بزرگترین داستان اخبار — اوباش حمله به مسلمانان در دهلی نو که هایش به ناآرامی های گسترده تر در راه است که به نظر می رسید “انتقادی نسبت به پلیس دهلی و RSS” منظور گفت.

آر اس اس یک هندو-ملی جنبش اجتماعی با روابط نزدیک به نخست وزیر نارندرا و Bharatiya Janata party.

“این تکان دهنده بود دولت مرکزی در زمان چنین تصمیمی گفت:” R Subhash یک ویرایشگر در رسانه ها یکی است. “آن را حمله به آزادی مطبوعات است.”

هند رایگان و مطبوعات نقش مهمی در حفاظت از این کشور دموکراسی پس از استقلال از بریتانیا در سال 1947. اما روزنامه نگاران در اینجا در حال حاضر احساس مورد حمله قرار گرفت.

از مودی به قدرت رسید در سال 2014 آنها می گویند دولت او در تلاش است تا کنترل این کشور در رسانه های خبری به خصوص امواج رادیو و تلویزیون شبیه هیچ دیگر نخست وزیر در دهه. مودی است زیرکانه کشت رسانه ها برای ساخت یک فرقه شخصیتی است که به تصویر می کشد او را به عنوان کشور عاری از نفس پرستی نجات دهنده.

در همان زمان مقامات ارشد دولتی را تحت فشار رسانه های خبری — سرزنش کردن سردبیران, قطع, تبلیغات, سفارش مالیات تحقیقات — به چشم پوشی از این زشتتر طرف حزب خود را در مبارزات انتخاباتی برای تبدیل هند از تحمل مذهبی گوناگون کشور به یک پافشاریای هندو یکی.

با کروناویروس همه گیر مودی بدست بیشتر آشکار در تلاش خود را برای کنترل پوشش و همانطور که با دیگر دشوار داستان, برخی, هندی, اخبار مدیران به نظر می رسد مایل به رفتن همراه است.

Police on patrol on Feb. 28, 2020, in an area hit by religious violence in New Delhi. The government of India has been particularly sensitive about news coverage of the violence against Muslims that has permeated New Delhi. (Saumya Khandelwal/The New York Times)

پلیس در حال گشت زنی در فوریه. 28 سال 2020 در منطقه آمار خشونت های مذهبی در دهلی نو. دولت هند شده است به خصوص حساس در مورد پوشش خبری از خشونت علیه مسلمانان است که نفوذ دهلی نو است. (Saumya Khandelwal/نیویورک تایمز)

درست قبل از او اعلام کرد بزرگترین coronavirus مستند بر 1.3 میلیارد نفر مودی ملاقات با برترين اخبار مدیران و خواست آنها را به انتشار “الهام بخش و مثبت داستان” در مورد تلاش های دولت. پس از مستند رشته یک و نیم میلیون نفر کارگران مهاجر با برخی از مرگ در امتداد بزرگراه وکیل او را متقاعد دیوان عالی کشور این هفته به منظور تمام رسانه ها به “انتشار نسخه رسمی” از coronavirus تحولات اگر چه این رسانه ها هنوز هم مجاز به حمل مستقل گزارش.

انجمن پیشرو پخش شد سریع به ستایش از تصمیم دادگاه است که بسیاری از روشنفکران گفته بود در عین حال یکی دیگر از حمله به هند را در قانون اساسی تضمین آزادی بیان.

از طریق مشاور اطلاعات هند و رادیو و تلویزیون وزیر Prakash Javadekar در ابتدا موافقت دولت را بحث رسانه و سیاست است. اما در دو هفته پس از Javadekar کاهش یافته است, برای پاسخ به هر گونه سوال و از جمله نوشته شده لیست ایمیل فرستاده شده به او. او دستیار اشاره به مطالبات coronavirus بحران است.

هند و رسانه های جهان گسترده است شاید بزرگترین در جهان: بیش از 17,000 روزنامه 100,000 مجلات 178 تلویزیون اخبار کانال ها و وب سایت های بی شماری در ده ها تن از زبان های. هزاران نفر از Facebook pages تماس خود خبر ناشران و یوتیوب پر است از بولتن محلی بر روی همه چیز از روند املاک و مستغلات به پلیس حمله.

اما مودی نخست وزیر تکیه بر رهبران کسب و کار به قطع حمایت از رسانه های مستقل به آرامی خفه عملیات خود را. دولت تحت فشار صاحبان رسانه به آتش روزنامه نگاران که انتقاد نخست وزیر و به آنها گفت که برای جلوگیری از در حال اجرا از ویژگی های مانند جنایت نفرت انتقالها که باید خجالت مودی ،

مودی است تا با حمایت ارتش آنلاین متحدان که بی اعتبار و آزار و اذیت روزنامه نگاران مستقل; روزنامه نگاران زن که محاصره شده است با سوء استفاده و تجاوز جنسی تهدید. و پلیس ملی گرایان هندو بودند پشت 2017 قتل Gauri Lankesh یک زن روزنامه ویرایشگر مورد ستایش قرار داد به عنوان یکی از ترین هند مبارز روزنامه نگاران.

FILE -- Surrounded by sattelite television dishes, a man flies a paper kite from a rooftop in Delhi, India, on Nov. 10, 2019. Satellite TV subscriptions are cheap, and Indians can tune in to 178 television news channels. (Saumya Khandelwal/The New York Times)

فایل-احاطه شده توسط sattelite تلویزیون ظروف یک مرد مگس کاغذ بادبادک از پشت بام در دهلی نو, هندوستان, on Nov. 10, 2019. تلویزیون های ماهواره ای اشتراک ارزان هستند و سرخپوستان می توانید لحن در به 178 تلویزیون اخبار کانال. (Saumya Khandelwal/نیویورک تایمز)

مانند دیگر رهبران پوپولیستی مودی و وزرای خود را اماده جنگ شدن در هر گونه انتقاد عمومی اعم از کسب و کار مدیران رهبران خارجی و یا حتی دانش آموزان.

و در بیشتر قسمت ها, هندی, اخبار رسانه های دارای knuckled زیر نتیجه رسید که چون خیلی از مردم با پشتیبانی از نخست وزیر آنها باید بیش از حد. حتی تردید روزنامه نگاران سانسور کردن خود از ترس به مارک ضد ملی توسط دولت که معادل میهن پرستی با پشتیبانی از مودی.

دولت و همچنین اعمال دقیقترین محدودیت های خبرنگاران خارجی در دهه گذشته به طور ناگهانی و بدون توضیح. ویزا شده اند سخت تر و خبرنگاران خارجی ممنوع شده است از باغ زمستان از ناآرامی مانند شمال هند و جامو و کشمیر یک اکثریت مسلمان منطقه بود که محروم از استقلال آن در ماه آگوست قرار داده و تحت شدید سرکوب.

کشمیر داستان بود و لرزه, اما بسیاری از روزنامه نگاران هندی, به دنبال بازگشت در آن احساس می کنید که آنها پنجه دولت خط و نادیده گرفته شده قبر نقض حقوق بشر.

“ما نمی عدالت به داستان” گفت: Rajdeep Sardesai یکی از کشور های پیشرو در اخبار مجریان. “ما باید رفته اند وجود دارد و گزارش وضعیت از زمین به شدت و به طور مستقل.”

وجود دارد محدودیت های امنیتی که در آن هند خبرنگاران می تواند به Sardesai گفت: اما او اعتراف کرد آن بود که بیش از.

“بخش بزرگی از رسانه های هندی,” او گفت: “تبدیل به یک سگ دامان نه ناظر است.”

مدل کسب و کار در هند کمک نمی کند. خوب قبل از مودی برای اولین بار نخست وزیر شد در سال 2014 روزنامه ها و ایستگاه های تلویزیونی باید با تکیه بر تبلیغات دولت اجازه می دهد سیاستمداران به پاداش دوستانه رسانه و منتقدان.

و صاحبان رسانه اغلب اجرا کسب و کارهای دیگر که برای آنها نیاز دولت به نفع آنها تمایلی به کسانی که در قدرت.

با این بیماری همه گیر کوروناویروس تقلیل تبلیغات و محدود کردن روزنامه گردش خون, اخبار سازمان در حال حاضر کشویی به بحران است. یکی از مستقل ترین, هند اکسپرس فقط تصمیم به کاهش حقوق.

Sukirti Dwivedi, a correspondent with NDTV, reports from an area hit by religious violence in New Delhi on Feb. 28, 2020. India's government has pressured advertisers and even shut down channels to shape the information that 1.3 billion Indians receive, part of a wider assault on dissent. (Saumya Khandelwal/The New York Times)

Sukirti Dwivedi یک خبرنگار با NDTV گزارش از منطقه آمار خشونت های مذهبی در دهلی نو در فوریه. 28 سال 2020. هند دولت تحت فشار تبلیغ و حتی تعطیل کردن کانال به شکل اطلاعاتی که 1.3 میلیارد سرخپوستان دریافت بخشی از یک حمله گسترده تر در مخالفت. (Saumya Khandelwal/نیویورک تایمز)

حتی به عنوان مودی به طور مداوم سیاهی هند به عنوان بزرگترین دموکراسی جهان را رتبه بندی در سازمان گزارشگران بدون مرز در فهرست آزادی مطبوعات است 140 از 180.

“در شش سال گذشته رسانههای هند رو به وخامت گذاشته است” گفت: Shakuntala Banaji یک رسانه استاد در مدرسه اقتصاد لندن. “وجود دارد هیچ صورت ظاهر از حقیقت و یا مسئولیت در سمت چپ در اکثریت قریب به اتفاق از گزارش های رسانه ها.”

اعمال فشار و تبلیغ

این شرمندگی تماس از تبلیغ تبدیل شده اند بسیار شایع است که NDTV مدیران دیگر شگفت زده کرد.

یکی از شرکت های بزرگ, رئیس, التماس ایستگاه را به خود آرم شرکت کردن صفحه نمایش گفت: دولت با فشردن او را بیش از حد سخت است. یکی دیگر اجرایی در اشک را شکست او به عنوان لغو تبلیغات بزرگ قرارداد.

هیچ کانال تلویزیون آمده است تحت فشار بیشتری از دولت مودی از NDTV نفوذ شبکه ای که پخش به زبان انگلیسی و هندی. مودی کینه بر می گردد به سال 2002 زمانی که او وزیر گجرات دولت و NDTV روزنامه نگاران گزارش داد که دولت او ایستاده بود در حالی که صدها نفر از مسلمانان قتل عام شدند در مذهبی رانده خشونت است.

زمانی که مودی نخست وزیر شد خود دولت شروع یک مقیاس کامل حمله به NDTV. دولت را متهم به آن پول شویی از طریق مقابله با NBC آمریکا شبکه تلویزیونی. این اتهامات را کشیده در سال و NDTV منکر هر گونه خطا.

“چیزی که در هند است که شما می توانید فایل مورد و پیروزی از آن 10 سال بعد” گفت: Prannoy روی یکی از NDTV بنیانگذاران. “روند مجازات است.”

تلاش برای تجاری NDTV به عنوان unpatriotic شده است devastatingly موثر است. در یکی نوامبر 2016 ایمیل خودروساز لوکس دایملر گفت NDTV که آن را نمی خواهد ادامه با یک کمپین بازاریابی به دلیل “وجود دارد که مردم در ارتباط با کانال هایی که مربوط به ضد هند در مسائل عمومی در مقیاس بزرگ است.”

یک سخنگوی دایملر در روز جمعه گفت که این ایمیل را منعکس نمی کند شرکت و ديد که مبارزات انتخاباتی رد شده بود به دلایل اقتصادی.

به عنوان پول خشک ایستگاه گذاشته شدن صدها نفر از روزنامه نگاران. NDTV در حال حاضر بسیاری از تبلیغات آن از دولت هستند که بسیاری از آنها تحت کنترل احزاب مخالف.

‘اقامت بصورتی پایدار و محکم با دولت ملی’

بسیاری در هند اخبار آسمان را در آغوش مودی سنجش چقدر محبوب خلق و خوی چرخش دور از هند تاسیس سکولاریسم و نسبت به مودی را با نام تجاری از گوش خراش ناسیونالیسم هندو. جناح راست تلویزیون و مجریان رهبری Arnab Goswami جمهوری, تلویزیون, رقابت برای شکست دادن یکدیگر به عنوان بلندترین مودی حامیان.

FILE -- Bharatiya Janata Party supporters celebrate in New Delhi with a cutout of Prime Minister Narendra Modi on May 23, 2019, as he cruises to a re-election victory. India's government has pressured advertisers and even shut down channels to shape the information that 1.3 billion Indians receive, part of a wider assault on dissent. (Saumya Khandelwal/The New York Times)

فایل — Bharatiya Janata Party هواداران در دهلی نو با یک برش از نخست وزیر نارندرا مودی در مه 23, 2019, به عنوان او کشتی را دوباره پیروزی در انتخابات. هند دولت تحت فشار تبلیغ و حتی تعطیل کردن کانال به شکل اطلاعاتی که 1.3 میلیارد سرخپوستان دریافت بخشی از یک حمله گسترده تر در مخالفت. (Saumya Khandelwal/نیویورک تایمز)

همانطور که دولت اعلام کرد که سرکوب در کشمیر M. K. آناند مدیر عامل بار شبکه فرستاده خود را با سردبیران یک دستور.

“ما در هند, منجر, اخبار, پخش,” او نوشت: در واتساپ پیام دیده می شود توسط نیویورک تایمز. “این مهم است که ما بصورتی پایدار و محکم با دولت ملی در این مقطع به جای تمرکز بر روی پیدا کردن گسل.”

این مودی دولت شده است به خصوص در مورد پخش رسانه ای است که رسیدن به هر گوشه ای از کشور است. آن را تایید کرده است تعداد بسیار کمی از جدید کانال های تلویزیونی و حتی بلومبرگ آمریکا رسانه های غول پیکر شده است قادر به دریافت مجوز با وجود سرمایه گذاری میلیون ها دلار با هند همکاری کند.

در این محیط انتقاد شدید از مودی می تواند پایان مشاغل. پس از یک میزبان در Hindi news channel ABP سوال نتایج از یکی از نخست وزیر این طرح برای کمک به کشاورزان فقیر به انتقال ماهواره ای نشان می دهد قطع شد در هر زمان از آن پخش شد گفت: چند نفر که مشغول به کار در ایستگاه. کانال صاحبان تحت فشار میزبان Punya Prasun Bajpai, برای استعفا به عنوان به زودی به عنوان او به سمت چپ انتقال وقفه متوقف کارمندان سابق گفت. و یکی پس از دیگری ABP لنگر Abhisar Sharma, انتقاد مودی به صورت زنده از تلویزیون درباره ایمنی عمومی او کشیده کردن هوا همان روز. او هم گفت که او تحت فشار برای ترک.

شارما و سپس در زمان به یوتیوب برای پخش تفسیر خود را, اما نرم افزار-مودی عضو شورای نظارت مدت به دنبال او به فضای مجازی است. هر بار که او یک ویدیو آپلود — و برخی از جلب میلیون ها نفر از نمایش ها — یوتیوب را دریافت هزاران شکایت که او تا به حال ساخته شده نامناسب اظهارات شارما گفت. سایت الگوریتم پس از آن مسدود شده و هر گونه درآمد حاصل از تبلیغات او را ساخته اند.

“شما نمی توانید از آنها فرار,” او گفت:.

حمله به مسنجر

شهر های کوچک روزنامه نگاران آمده اند تحت دولت حمله نیز هست.

در ماه اوت Pawan Kumar Jaiswal یک روزنامه نگار که او نیز زد, کوچک, موبایل, لوازم جانبی تلفن, فروشگاه, شکست یک داستان آشکار چگونه کودکان فقیر در یک مدرسه در نزدیکی بنارس مودی مجلس حوزه بودند که تغذیه تنها flatbread و نمک برای ناهار — یک تخلف آشکار از دولت تغذیه قوانین.

پس از فیلم کوتاه ویروسی رفت و یک دولت آموزش و پرورش مسئول ثبت یک شکایت کیفری علیه Jaiswal او را متهم به توطئه شواهد نادرست و جرم است که می توانید در قرعه کشی تا هفت سال در زندان است.

منبع خود را در مدرسه بود به سرعت دستگیر شد. از ترس او بعد Jaiswal فرار به دهلی نو که در آن او پنهان برای چند هفته.

“گاهی اوقات من احساس خودکشی” او گفت:.

حتی اگر یک بررسی در نهایت توجیه خود را گزارش و پلیس کاهش یافته و از اتهامات عنوان شده علیه او Jaiswal همچنان به من کاین توسط افراد متصل به مدرسه, او گفت:.

News media camera crews cover antigovernment protests in New Delhi on Feb. 21, 2020. India's government has pressured advertisers and even shut down channels to shape the information that 1.3 billion Indians receive, part of a wider assault on dissent. (Saumya Khandelwal/The New York Times)

رسانه های خبری دوربین خدمه پوشش antigovernment تظاهرات در دهلی نو در فوریه. 21, 2020. هند دولت تحت فشار تبلیغ و حتی تعطیل کردن کانال به شکل اطلاعاتی که 1.3 میلیارد سرخپوستان دریافت بخشی از یک حمله گسترده تر در مخالفت. (Saumya Khandelwal/نیویورک تایمز)

او دلیلی برای ترس. چندین هند روزنامه نگاران کشته شده اند در سال های اخیر از یک روزنامه کشمیری ویرایشگر خارج از دفتر کار خود به یک روزنامه نگار جوان در چتیسگر پیدا کردن در یک جنگل.

“این است زندگی یک محلی خبرنگار” Jaiswal گفت.

مسئول آزادی’

خاموش کردن رسانه ها یکی و یکی دیگر از کرالا television station, Asianet News, مارس بود و یک پیچ و تاب. هر دو ایستگاه پخش در Malayalam یک زبان محلی صحبت کمتر از 3 درصد از سرخپوستان. و هر دو کانال در حال پخش موثری که تکرار آنچه بسیاری دیگر از رسانه های پخش در طول این خشونت در دهلی نو: که پلیس انجام داده بود کمی به توقف هندو اوباش به آنها rampaged علیه مسلمانان است.

اما پخش این وزارت ادعا کرد که آنچه در این دو ایستگاه گزارش “می تواند افزایش ناهماهنگی اجتماعی در سراسر کشور است.” پس از بسیاری از شکایات در مورد خاموش شدن رادیو و تلویزیون وزیر Javadekar معکوس سفارشات صبح روز بعد.

“آزادی مطبوعات کاملا ضروری است در دموکراتیک راه اندازی و تعهد مودی دولت” Javadekar گفت: در یک کنفرانس خبری بنحوی که دستورات صادر شده بدون اجازه و رضایت خود را.

“اما اجازه دهید من نیز می گویند:” او به این نتیجه رسیدند که همه می پذیرد که آن را به یک مسئول آزادی است.”

©2020 نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو